New York, konec šedesátých let. Protiválečné nálady a deziluze. Skupina mladých lidí připravuje bombový atentát na kancelářskou budovu firmy, která nelegálně dodává zvířecí klece na týrání lidí do Jižní Ameriky. Skupina však má mezi sebou špióna z FBI...
Sylvester Stallone hraje radikálně orientovaného studenta Jerryho Savaga. Zamiluje se do krásné Laurie, která je přesným opakem toho, oč se snaží mladí radikálové. Jerry se musí rozhodnout mezi svou láskou a oddaností vůči skupině. Uvědomí si však, že protiválečné hnutí může ublížit všem. (oficiální text distributora)

Jizni Tlapa

Střízlík Sly v klobouku, s delší máničkou než měl v Rambovi a partička rebelů chystající odpálit nálož ve fabrice na "opičí klece". Konec šedesátých let a odpor k zahraniční politice USA. Téma velmi zajímavé se širokým potenciálem. Škoda, že Slyova prvotina nevyšla zrovna dle mých představ. Herecký výkon průměrný, dialogy strohé, hudba hodně špatná a zastydlí hippies na každém kroku. Ale je to prostě Sylvestr .-) tedy jen a jen za něj 40%! ()

mickyreed

Námět byl velmi dobrý. Nevím proč, ale jednoduše mě film do sebe nějak nemohl vtáhnout. Po hodině jsem měl pocit, jako bych jej sledoval již 3 hodiny a pořád se podivně vlekl. Dávám hvězdu za oblíbence Slyho a scénu s bombou, která na mě, jako zřejmě jediná, dokázala zapůsobit. ()

fefee

Jednu hviezdu na viac za Slyia, inak nuda jako prase, a herectvo ostatných hercov na bode mrazu. Hudba a kamera jak z rakúskeho erotického filmu. Ale čo už, začiatky bývajú ťažké... ()

bruceman7

Inu, každý (zde pan Stallone) jednou začíná. Sice to bylo po většinu času za dvě, závěr to však nějak spravil. Tedy někde na průměru. 5,5/10 ()

Han22 odpad!

Stallone tedy začínal opravdu v příšerných sračkách. Po pseudopornu si pro změnu zahrál v pseudodokumentu o jedné skupině hipísáckých teroristů, kteří chtějí odpálit jednu budovu. Celý film se jen a jen žvaní, Stallone ani nikdo jiný nehraje, prostě tu jsou, je to laciné, amatérské, nudné tak, že jsem u toho dvakrát usnul a ve finále zařve jediná jakžtakž sympatická postava, což definitivně rozhodlo o odpadu. ()

Mičl odpad!

Ještě než Sly odcestoval coby Rambitch do vjetnamu bojoval v téhle píčovině na ntou proti té ježourské válce. ()

Paldiny

Nezvládnutý projekt na tému Vietnam a jeho následky. Film zobrazuje podivnú skupinku ľudí akých teroristické myšlienky majú vyjadriť politický nesúhlas. Vďačný námet 70tych rokov zhadzuje roztrasená kamera častokrát zaberajúca len spodnú časť tváre a nevhodne použité dokumentárne zábery. Mizivé herecké výkony na čele s mladým Slyom už len zvyšujú nechuť pokračovať v sledovaní. Poslednú kvapku nasadí príhoda jednej obludy, ktorá si do fľašky odložila mŕtvy plod vlastného dieťaťa. Aj príšernosti sa musia vedieť natočiť, tu to nevyšlo. ()

Heroine odpad!

Sly tam sice vypadal dost dobře, ale to jsou tak všechny klady. Jinak je to strašně nudný film, ve kterém se vlastně nic nestane. Téma je to trochu protřelé, a nedozvíme se ani nic nového. Postavy jsou divné a nesympatické úplně všechny, a speciálně potom "krásná" šperkařka Laurie, která měla tak neuvěřitelně stupidní filosofické úvahy, že mi ani nakonec nebylo až tak líto, že na tu naivitu doplatila. Hlavně že už tam nebylo víc keců o vesmíru, auře barev, a poznávání vlastního já. Uffff. ()

xavierr13

Pri tomto filme som sa úplne nudil. Len príbeh bez kúska napetia alebo čohokolvek, čo by zaujalo. Čakal som na konec, ktorý sa v podstate skoro nekonal; proste o ničom. Ale vydržal som, len za to jeden bod. ()

MickeyStuma

Filmové začátky Sylvestra Stalloneho byly prostě krušné, ale dělal co mohl, aby se uchytil. A tak bral vše, co bylo k mání, čímž vznikly filmy dnes spíše pro ostudu. Ale ať se to někomu líbí nebo ne, snímek je v celé své špatnosti právě vlivem účasti Sylvestera Stalloneho příznačným sběratelským kouskem, který se stal součástí jeho legendy. Scénář byl snad údajně sepsán na základě skutečné události, ale vlivem značně nízkého rozpočtu nelze nic výjimečného očekávat. Dramatizace, napětí, či nějaká akce? Ani náznakem. Nuda se pere z bezmocností s námětem nějak pohnout do zajímavosti. Tempo je tak pomalé, že koho tohle neuspí, tak už nic. ()

JankaJBLK

Slyov druhý film, takže musím brať do úvahy že sa jeho kariéra ešte len rozbiehala.Film viac menej o ničom:) Ale hviezdička aspoň za Sylva:)) ()

Stíba

Námět by vybízel k zajímavému zpracování ale jak už napovídá režisérova filmografie, která čitá celkem tři filmy, nepatří asi k těm nejtalentovanějším. Na filmu je tak asi zajímavé maximálně to, že se jedná o úplně první Stalloneho film, v průběhu totiž nedokáže ničím zaujmout a tempo se po celoju dobu nijak nepohybuje, spíše tak po celou dobu zkomírá a ač se to někomu může zdát nemožné, i 80 minut se mi zdálo jako docela dost. ()

Prubner odpad!

Pokud vás na tomto filmu láká jméno S.Stallona, nechte si zajít chuť. Neznámý a dávno zapomenutý film (díky bohu), v němž měl Stallone svou první hlavní roli (pokud pomineme to jeho porno), je totiž po všech stránkách amatérský. Dialogy nedávají smysl, kameraman držel zjevně kameru poprvé v životě, režisér byl taky nezkušený (a netalentovaný) a herci taky nic moc. Ani se nedivím, že se Sly tímto filmem navzdory hlavní roli neprosadil a musel ještě několik let hrát epizodky. Na filmu je poznat, že ho poté, co se Sylvester stal slavným, trochu upravili a dali mu fungl nové titulky (doprovázené Sylvestrovými fotkami). ()

Stejšn

Umřel jsem nudou, Na filmu není zajímavého nic, vůbec nic. Ani sedmdesátkový look, který mám jinak rád. Absolutní ztráta času. ()

fooggyy7

Film by měli povinně shlédnout dnešní studenti a hlavně jejich profesoři (politologie), aby viděli, kde to tenkrát začalo. Amerika šedesátých let, amerika Kennedyů, Lennonů a Garfanklů, podporovaná hipíkama s vyfetovaným mozkem. Tenkrát jsme je všichni podporovali a dnes je nenávidím. Divné, jak se svět změnil. Jinak film je nevalné úrovně. Peace Dragoni ()

Slypp

Rebel je celkem průměrný film. Hlavně z prvních film Stalloneho a s tou rolí se celkem dobře popral. 3* ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Není úkrytu!" Sylvester Stallone v klobouku a partička rebelů chystající odpálit nálož ve fabrice na opičí klece. Námět vybízel k zajímavému zpracování, leč bohužel. Tady je vidět, jak je film starý aneb sedmdesátkový look bijící do očí. Podruhé už si to nikdy nepustím. - 10%. ()