Gertie the Dinosaur

Animovaný / Komedie / Krátkometrážní
USA, 1914, 12 min

První krátkometrážní film, kde objevil živý herec spolu s kreslenou postavičkou. Sledujeme drezúru dinosauřice Gertie, která dostává příkazy od svého cvičitele. Na konci se dotyčný objeví před našimi zraky a nasedne Gertie na hřbet, aby se společně projeli. (Mertax)

tomeek

Úžasně naanimovaný filmeček, který původně sloužil jako předváděčka se živým člověkem. Drezůra kresleného brontosaura z roku 1914! ()

Kmotr76

Tak letos oslaví dinosuřice Gertie kulatých sto let. Na rok 1914 jde o úžasně plynulou animaci. A nejen to; Gertie je děsně roztomilá, hlavně když kývá hlavou, nebo když se škrábe ocáskem na čele. ()

dANo

Drezúra dinosaura v podaní McCaya je zaujímavý filmový počin, ale nápad je predsalen ešte dosť chabý... ()

Terzeus

V jednoduchosti je krása. Nemohol som si pomôcť, Gertie mi vyčaril úsmev na tvári a pri tej rozkošnej plynulej animácii som zabudol na všetko. Ukážka, že kreslené filmy a filmy vôbec čaro rokmi nestrácajú ale skôr nadobúdajú, hlavne v dnešnej dobe kedy sa už stavia len na CGI animácii. Holt, pokrok ide stále dopredu ale nič to nemení na tom, že ak by neboli začiatky mocné a neodolateľne výborne spracované, ťažko by dostali budúcnosť. S animákmi to (vďaka Gertiemu) platí dvojnásobne. Jeden z animákov, od ktorých sa má čo učiť aj veľa dnešných. 95% ()

Babous

Pro vývoj animovaného filmu bezpochyby zásadní dílo, ovšem na mne nepůsobilo ani zpoloviny tak výjimečně jako na gentlemany před 100 lety, zvláště kvůli zdlouhavosti vlastní filmu v plenkách. ()

MsUtahraptor

Gertie je potvora. Rozkošná, ale potvora. Kreslířův příběh vydělá čtyři hvězdy za tisíce takřka identických stránek, roztomilá diplodočice plných pět za šikanu slona a čtyřkřídlou halucinaci. ()

Milodar

Chápu, ze v roce 1914 se jednalo o úžasnou animátorskou techniku, ale ten obsah... jakoby spíš myšlení bylo teprve v plenkách. ()

TomasKotlant

Animace je sice relativně prostá, ale pro účely filmu naprosto dostačuje. Několik gagů se opravdu vydařilo a film působí krásně svěže - a to si ještě ušetřili tvůrci spoustu práce opakováním několika fází pohybu. Hudba se také povedla (nevím zda je původní, když to byl němý film) a titulky dialogů nijak nevadí. *** Ve zkratce: Krotitel a dinosauřice Gertie. ()

Recenzon

Vážně mě to mile překvapilo, takže dinosaura Gertiho vidím velice pozitivně a opravdu to bylo velmi zábavné. Nejlepší scény byly když se Gertie a Jumbo hejtili. ()