Film vychází z původní populární hry Bloodrayne. V osmnáctém století, v Rumunsku, Rayne, mladá dhampirka (napůl člověk a napůl upír), náchylná ke slepé zuřivosti z krve, ale posedlá výčitkami svědomí k lidem, se snaží pomstít matčin únos a vraždu, kterou spáchal její otec Kagan, král upírů. Osiřelá a přinucena hledat si útočiště v cirkusovém, šíleném představení, které je jediným místem, kde jsou její schopnosti tolerovány, Rayne nezná své schopnosti dokud jedné noci neochutná lidskou krev, když se postaví proti muži-silákovi z cirkusu. Sžírána krvežíznivostí a trápená svou novou identitou se transformuje do Bloodrayne a živí se krví upírů, odmítajíc brát život nevinným lidem. Dva lovci upírů, Sebastian a Vladimir z Brimstonské společnosti ji přemluví, aby se připojila k jejich úkolu, zničit nejhoršího a nemojcnějšího ze všech upírů v zemi, jejího otce. Závodí při hledání třech ústrojí - talismanů: Srdce, oko, a žebro tepané z praotce upíra, Beliara, po kterém touží i Kagan. Talismany dávají jejich držiteli moc přivést zem do temnoty dovolující ovládnout upíří plémě navždy... (oficiální text distributora)

MFZB

Film ma ani trochu nezaujal a po pol hodine sa mi pri ňom dokonca podarilo zaspať, a to je u mňa nevídané aby som zaspával pri filmoch, proste ťažká nuda, ale tak moc sa ani čakať nedalo. * za to, že tam boli aspoň dáke dobré krvavé scény. ()

dthwinter

Neviděl bych to tak tragicky. Jako největší vadu vidím absenci toho, co mi u většiny jiných podobných kousků vadí. Totiž rozvláčněnost. Boll nechá říct postavu dvě, tři slova a jde se jinam. Tím pádem nevzniká možnost ukázat dialogy na úrovni, propracovat postavy, nechat vyniknout Bena Kingsleyho (když do filmu obsadím herce s Oskarem, tak ho taky přece nechám předvést, proč toho Oskara dostal). I s "béčkovými" efekty a bitvami, které mi připomínaly animované filmy z 60. let, by film sahal po třech až čtyřech hvězdách, kdyby děj trochu rozvedl - z látky by mohly vzniknout i 2 nebo 3 filmy. Hru jsem nehrál, takže zasazení děje někam úpně jinam nehodnotím. 45 % ()

kishi_SO

Uwe Boll. Sam velky Uve Boll. Po dlhorocnom pocuti o tomto skvoste medzi rezisermi som sa odhodlal na nejaky ten jeho pocin. A dostal sa mi do ruk BloodRayne. Nechapem ako ukecal prvych 3 menovanych v hereckom obsadeni. Nechapem ako moze dalej natacat. Nechapem ani koncu ako moze dobodany a dosekany clovek este nabrat tolko sil abo dokazal nieco hadzat a strielat. Ale zas uz som videl aj horsie veci. A poodhalena Kristanna predse len neni odpad .-) ()

Trinculo

Svým způsobem geniální maso ... krvavé šplíchance, zbytečné pohyby, krvavé šplíchance, upíři ... a děj průhledný jako čirá voda ... trochu té mystiky a asi nejlepší sexuální scéna ever (přeháním, ale dlouho jsem nic takového neviděl, svým způsobem to bylo naturalistické, zvířecí, dlouhé, zajímavé a nudné zároveň) ... já nevím lidi, ono to je docela dobrá zábava ... i když si te nezdá ... navrhuji zřídit zvláštní kategorii ! ()

Charlie.Harper odpad!

Ako veľmi sa snažím tak veľmi mi nejde nájsť ani jedno pozitívum na tomto dovolím si povedať “velediele“. Hudba 0 bodov, herecké výkony 0b, dialógy 0b, akcia 0b dokonca aj tie sprosté kostýmy boli na hovno. Urobiť niečo také aby to bolo celé zlé vyžaduje naozaj mozog umelca akým je jedine len Uwe Boll. Ako veľmi moc by som chcel dať tomuto „skvostu“ aspoň 1* tak je to nemožné lebo aj tu poondiatu 1* si treba niečim zaslúžiť a za polonahú Kristannu Loken to fakt teda nie. Normálne mám pocit, že celý ten rozpočet čo náš pán režisér mal z 90% minul na zaplatenie hercov a 10% na zvyšok. Naozaj som neveril, že tento film môže byť taký strašný.. raz darmo Uwe Boll je človek ktorý ma jasnú víziu (zničiť cele ľudstvo). A to keď si predstavím, že existuje ešte BloodRayne 2 a 3 tak to už je naozaj len vzhliadnutie na vlastne riziko. ()

brasek odpad!

Zo snímku by mali vystrihnúť krvavé scény a bolo by to rozprávkové fantasy predurčené pre mladú generáciu. Takto je to len "bollshit". ()

Pafouk

Terminátorka T-X touží zabít svého otce Mandarina jako pomstu za znásilnění matky (ke kterému podle flashbacku vůbec nedošlo - justiční omyl?) v čemž jí pomáhá chlápek co za živa pohřbil nevěstu Killa Billa, šťáva z Rychle a zběsile a ještě jeden týpek, se kterým si může vystřihnout erotickou scénu na mřížových dveřích. Hlavní hrdinka nosí někde do půlky apartní vestičku, načež jí v polovině filmu švadleny pošlou nějaké oblečení - víceméně tutéž apartní vestičku. Krom toho se hledají nějaké součástky ze superupíra, řeší proroctví, vyvražďují cirkusy, nebo tak něco. Scénář stojí za prd (Dva zamčení v cele - "Haló, strážný, můj spoluvězeň někam zmizel." Strážný odemkne a jde se podívat... a spoluvězeň ho nakopne, protože překvapivě byl chytře schovaný zavěšený u stropu.), akční scény stojí za prd, i všechny meče, kterými všichni mečují, stojí designově za prd. Těšil jsem se, že po úvodu ze středověku bude sexy upírka zabíjet nacisty, ale o tom je snad až třetí díl. Moje chyba, neb jsem netušil, že má tohle dokonce tři díly. Pokud potřebujete nějakou kulisu k vyčesávání kokršpaněla... asi si stejně raději pusťte něco jiného. ()

Longhorn

Od Uwe Bolla bych si nedovolil čekat nějaký kvalitní film, ale musím smeknout klobouk, Bloodrayne má totiž hlavu i patu. Velice dobré herecké výkony, báječná hudba, rozhodně překvapení roku... ()

Masquerade odpad!

UWE BOLL rulez! :D Ne dělám si srandu, tento, ehm, režisér by se měl věnovat tomu co mu jde. Box a točení milostných scén. Jednu takovou natočil i v BloodRayne a hned se některým puberťákům odkrvil mozek. Musím přiznat, i já měl malé zatmění :). Ostatní co bylo, resp. nebylo vidět ve filmu stálo za prd. Krve sice jak na zabijačce, ale nic ke kloudnému koukání. Teda kromě Kristenn, ale ta taky za tu 1min, kdy ve filmu září se rychle okouká... . No comment --> ODPAD! P.S: Uwe vyzvám tě na souboj v boxu, kdo vyhraje, natočí další film. Já vím, že to udělat horší než on nedokáže nikdo. A teď mu to někdo přeložte :D. ()

Jirka1111 odpad!

U toho se nedá vydržet, prostě nedá. BloodRayne jsem chvíli hrál, ale (pokud si dobře pamatuji) nikdy to nebylo o tom, o čem je film. Ach, Uwe, ty nás jednou zničíš. ()

DreamorCZ

Hodně špatná herní adaptace, avšak od Uwe Bolla jsem nic jiného nečekal. Kristanna Loken zde podává dost špatný výkon a do role Rayne se vůbec nehodí. Příběh je převzat hlavně z prvního dílu hry a je podivně pozměněn v to co jsem viděl v tomto filmu. Postavy mají někdy úplně nesmyslné hlášky, hudba je téměř úplně mimo a akční scény jsou víc než divné. Ale není to dost špatné na to, abych dal hodnocení odpad. ()

PavHer odpad!

Příšerně odfláknutý film podle průměrné PC hry, u některých scén jsem se až smál jak byly trapné. ()

P0dbi

Naprostá Bollovina. Film má jen dva klady: pohlednou Kristannu jako Rayne a hektolitry krve, které stříkají z každého záběru. Zbytek je děs nejhorší. Absence jakéhokoliv děje omezeného na slepené "dialogy", za které by se styděl i žák obecné. Naprostá nelogičnost jakéhokoli jednání kohokoli, snaha o samoúčelné vykrádání kde čeho. Nefungující akční scény, režisérské (ne)záměry, téměř žádné herecké výkony, choreografie soubojů tragická... Tak proč jedna hvězda ? Pro Rayne mám slabost a je mi velmi líto, že zkončila takovýmto způsobem, tož aspoň ta hvězdička ()

zeromen

Jde vydět že filmy podle pc her moc šancí na úspěch nemají, i když mají dobré nápady třeba Uwe Boll který na točil zmíněnou BloodRayne nebo FarCry.Kdy by to mu dal více času a netočil jednu kravinu za druhou mohl by to být docela slušné filmy. ()

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

28.11.2009

Krišna Pandit Bhandži, známý též jako Ben Kingsley, se vrací ke kořenům – jak genetickým, tak i ke kořenům své kariéry. V roce 1983 získal Oscara za hlavní roli v Gándhím a přestože později ukořistil… (více)

Ďalšia hra v rukách Bolla

Ďalšia hra v rukách Bolla

02.07.2005

Zázračný Nemec Uwe Boll si nedá pokoj. Jeho 20-miliónový Alone in the Dark nielenže (už tradične) pozbieral len tie najhoršie ohlasy a recenzie, ale, vďakabohu, v amerických kinách aj celkom slušne… (více)