Film vychází z původní populární hry Bloodrayne. V osmnáctém století, v Rumunsku, Rayne, mladá dhampirka (napůl člověk a napůl upír), náchylná ke slepé zuřivosti z krve, ale posedlá výčitkami svědomí k lidem, se snaží pomstít matčin únos a vraždu, kterou spáchal její otec Kagan, král upírů. Osiřelá a přinucena hledat si útočiště v cirkusovém, šíleném představení, které je jediným místem, kde jsou její schopnosti tolerovány, Rayne nezná své schopnosti dokud jedné noci neochutná lidskou krev, když se postaví proti muži-silákovi z cirkusu. Sžírána krvežíznivostí a trápená svou novou identitou se transformuje do Bloodrayne a živí se krví upírů, odmítajíc brát život nevinným lidem. Dva lovci upírů, Sebastian a Vladimir z Brimstonské společnosti ji přemluví, aby se připojila k jejich úkolu, zničit nejhoršího a nemojcnějšího ze všech upírů v zemi, jejího otce. Závodí při hledání třech ústrojí - talismanů: Srdce, oko, a žebro tepané z praotce upíra, Beliara, po kterém touží i Kagan. Talismany dávají jejich držiteli moc přivést zem do temnoty dovolující ovládnout upíří plémě navždy... (oficiální text distributora)

werewolf69

Tak to je jeden z najhorších filmov aký som doposiaľ videl a i napriek tomu som dal 2 hviezdičky. Prečo? Jedna je za Kristannu Loken a druha za milostnú scénu na mrežiach, to asi celý ten podivný film zachránilo :-) ()

JK-Stinger

To snad ne, i geniální podklad se zástupem výborných herců se dá totálně zeslonit (to je jako zkonit, ale mnohem horší:D) pokud to do rukou dostane Boll. Proč jen se nedržel podřezávání nácků a zasadil příběh do vzdálenější historie? Vždyť to líp vypadá i na tom počítači a to je původní hra už značných pár let po vydání. Zbraně vypadají, jako kdyby je koupili v hračkárně a takhle odfláknout design Rayniných čepelí je na zabití. Moje jedna hvězdička je za erotickou scénu Kristanny Loken, kterou jsem si radši měl pustit dvacetkrát ve smyčce, než koukat na celý ten odpad. ()

jacksax

Akční fantasy - titul horror bych tu opravdu nepoužíval - opět o nějakém dhampirovi. Celý děj si jede svoji linku, ač už hry nehraju, dokážu si lehce představit herní/originální ztvárnění. Ale k filmu. Jelikož je to můj první shlédnutý Boll, byl jsem už od úvodních titulků napjatý, co tak strašného ten Boll točí. Kromě dementního monologu nějaké tupé dívky přes mříže (naštěstí dlouho nevydrží) velmi ucházejících prvních 20 minut. Herci hrají dobře - alespoň tak jak jim scénář dovolí, kamera taky není žádný úplný výmaz, pěkné prostředí, neotřelý -snad- spád. Hlavní herečka by však místo tréninku baletu (což asi potřebuje aby dokázala alespoň uvěřitelně chodit), měla vzít spíš pár hodin výuky máchání mečem, nebo jakýchsi patvarných bludů - což je asi ovšem blud předlohy. Pár nelogismů ale ne víc než v ostatních filmech, díky žádným kecům o osvobození utiskovaných a vládě demokracie snad spíš míň. Tak by mě zajímalo, proč má ten film tady 21%, když polovina produkce je ještě horší. ()

Kroupa

Byly časy, kdy jsem si komentáře k filmům Uweho Bolla četl s chutí a bavil se na jeho účet. Ale Bloodrayne není tak špatný, jak jsem čekal (každý nechť si udělá obrázek o tom, co jsem asi čekal:)). Díky tomu jsem si uvědomil, jak celkově ubohá jsou ta hodnocení "odpad". Kdybych koukal na film, který by u mě na toto hodnocení aspiroval , jen hrubé násilí by mě donutilo ho dokoukat. A nedokoukaný film nemohu hodnotit. Proč někdo kouká na film, když předem tuší, jaká je to sračka - a nejpozději pět minut po začátku to ví jistě - stráví cca 100 minut jeho sledováním a dalších 5 minut hrnutím urážek na jednoho člověka (co kritika prodejných "hvězd" a ziskuchtivých producentů?). Podle mě je Boll největší filmový nadšenec pod sluncem - naprostý amatér, umělecky i řemeslně neschopný, který si svým odhodláním a zápalem plní sen točit filmy. A skutečně je točí - se záviděníhodnými rozpočty i hereckým ensemblem. Tím si u mě vysloužil právo poslat kritiky do háje - u mě má hvězdičku jistou vždycky (hehe, další jeho film už riskovat nebudu, nejsem padlej na hlavu). Ta druhá je za Kristannu Loken, která sice šermuje jako když hnůj vidlema přehazuje, ale má u toho sympatický "charisma". Projednou doporučím zábavné komentáře:Djkoma a imf ()

Saara odpad!

Nejsem fanouškem hry, tudíž jsem nečekala extra zážitek. Nalákala mě jména Ben Kingsley, Geraldine Chaplin a víceméně i Michael Madsen. To byla velká chyba, ale kdo mohl čekat tato jména ve filmu, pro který ani nestačí žebříček bodů k ohodnocení, protože nejde do mínusu. Chvílemi jsem nevěděla, zda zvracet (ne že by to snad bylo tak morbidní, myslím zvracet hnusem, jak někdo může zkur..t film) anebo se jen rezignovaně smát. Proto varuji, nezkoušejte se na to podívat! ()

Meteorista odpad!

U herní série stačilo "vypnout" (myslím mozek) a dostavila se mi celkem dobrá porce zábavy a řežby. U tohohle díla mi však "vypnutí" (mozku) nestačilo, tady jsem to musel po chvíli vypnout celé (televizi). ()

sNeDy odpad!

Za závěrečnou, extrémně trapnou, sekvenci scén si tenhle film jiné hodnocení než odpad! nezaslouží. Přitom do té doby to na tu jednu hvězdu možná i bylo. Jestli to byl nebo ne nejlepší Bolleho film je úplně jedno, o to je to možná horší... ()

Czernozub

Koukám na profil Kristany Loken, a ejhle! Bloodrayne! to zní jako nějaká hra! Říkám si, "že on to točil Uwe Boll?" A překvapivě, "das Bludregen" vážně točil Uwe! Jaké to překvapení! Jak vybočující z řady jeho Fantas(magoricky špatných)tických filmů! Jak nevšední zážitek! Jen doufám že to nikdy neuvidím... ()

Illuminare odpad!

Neohrožená upírská bojovnice Ryane jako cirkusová atrakce? Snad neni možný, jediný co mě přinutilo se dodívat dokonce, bylo čekání na správný čas jít na dvě................ ()

L.Hellhor

Vlastně ono umístění v šedých polích chápu. Původně jsem doufal, že tento fantasy akční horor by se mi i mohl celkem líbit. Hru jsem nehrál, tak bych nejspíš nemusel být toliko zklamán (teď mě napadá ale, že bych z filmu byl možná více nadšen po zahrátí hry, těžko říct). Když si odmyslím stupidní dialogy, celkem amatérské akční scény, (myslím, že podobně zvládnu šermovat i já) a časté WTF?! scény, tak mi zbydou hektolitry krve, jedna erotická scéna a upíři, kteří mají rádi absinth a ne baseball s teenkama. Myslím, že 2* hvězdičky si to ode mne zaslouží, ale víc ani náhodou. ()

Bozvav

Strašná blbost, přitom nápad není marný, leč zpracování bídné, zvláště dialogy a hudba jsou pekelné. ()

noelcoward73

Na tento film jsem narazil náhodou, když jsem se díval na krátké video top 5 nejhorších filmů podle videoher (4 z nich natočil Uwe Boll). Někdy se stane, že filmu, který má vysoké hodnocení, dám naopak nízké hodnocení (například Rosemary má děťátko). A samozřejmě je to i opačně. Tohle je zrovna daný příklad. Stává se mi, že náhodou narazím na film v černých číslech, ale někdy je to právě důvod, proč se na film podívám, abych zjistil, proč je tak špatně hodnocen. Myslím si, že někteří uživatelé automaticky hodnotí nějaký film špatně jenom proto, že ho natočil (nebo v něm hrál) někdo, koho prostě nemusejí (nechci nikomu sahat do svědomí, je to každého věc). Hru neznám. Velmi mám rád horory a mým oblíbeným subžánrem je také upírská tématika. Hned ze začátku mě zaujala hudba a působivá kamera. Příběh je sice trochu jednoduchý, ale vůbec mi to nevadilo. Líbil se mi dostatek akčních scén, které byly poměrně slušně natočeny (nechybí dostatek krve). Dobré byly také herecké výkony. Kromě pro mě neznámé hlavní herečky mě zaujaly postavy Michelle Rodriguez a Bena Kingsleyho. A líbilo se mi i režijní zpracování. Jsem zvědav na další díly. ()

merigieren

Nevím co všem leží v žaludku :-) Dámy spoře oděné, muži vyzbrojeni velkými meči. Krajina potemnělá, kouzelná (občas i krouživý nájezd kamery), hrady jsou také hezké. Příběh je celkem jasnou vyvražďovací cestou za jistým cílem, ale i tak se lze občas něco zajímavého dozvědět. Pokud zrovna nepřemýšlíte nad významy slov v českém překladu, neboť smysl těch slov je jasný snad i pro hluchého. Souboje jsou prostě souboje, jako v každém jiném filmu, nic zvláštního, možná by šlo připomenout potoky nepřirozeně stříkající krve, ale to je spíš otázka peněz a technologií. Já sem o té hře z předlohy nikdy neslyšel, a tak mi připadala i ta myšlenka se spojováním tří částí celkem zajímavá. Prostě jde o klasickou bojovku s otevřeným koncem (pomstí se na lidech ?) za 3*. ()

Pradlík

Uwe Boll je skutečně tragéd, i se slušnými herci i rozpočtem natočí podle nadprůměrné hry béčkový nemastný neslaný upíří krvák. Jediné na co se dá koukat je Kristanna Loken jako Bloodrayne (a že jí to sluší) a Michelle Rodriguéz známější jako Ana-Lucía ze seriálu Ztraceni. ()

robo7773

* (15 bodov zo 100) Myslim ze uz trochu otrepaný zaner o upíroch a tento tak trochu nevydareny pokus. Film bol uplne umely, bolo to take trapne a vobec to neladilo, vsetko to bolo az tak strasne okate spravene, ze je to uplny vrak, no jedna hviezdicka asi len za to ze si chlapy mozu pozriet pekne kozy :) vsak aspon oku ulahodim na par sekund :)) ()

Hapretor

Vykradený "Blade". A toto mu nesahá ani po paty. Jen díky lepším hercům nedám jen jednu *. Uwe Boll opět dokazuje, že je král filmových "béček", nebo sraček? ()

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

28.11.2009

Krišna Pandit Bhandži, známý též jako Ben Kingsley, se vrací ke kořenům – jak genetickým, tak i ke kořenům své kariéry. V roce 1983 získal Oscara za hlavní roli v Gándhím a přestože později ukořistil… (více)

Ďalšia hra v rukách Bolla

Ďalšia hra v rukách Bolla

02.07.2005

Zázračný Nemec Uwe Boll si nedá pokoj. Jeho 20-miliónový Alone in the Dark nielenže (už tradične) pozbieral len tie najhoršie ohlasy a recenzie, ale, vďakabohu, v amerických kinách aj celkom slušne… (více)