Oscarový režisér Francis Ford Coppola natočil remake klasického děsivého příběhu o neuvěřitelně svůdném transylvánském princi (Gary Oldman), který se vydává z východní Evropy do Londýna 19. století, aby zde hledal lidskou lásku. Po staletích strávených o samotě v chátrajícím zámku je Drákula posedlý spalující touhou, která jej přiměje vystoupit z ústraní. Když charismatický Drákula potká mladou ženu Mínu (Winona Ryderová), která je odrazem jeho dávno ztracené lásky, oba se vrhnou do víru romantické vášně a hrůzy. Díky “iluzorním” speciálním efektům a mimořádnému hereckému obsazení se Coppolovi podařilo vytvořit svěží a provokativní pojetí upírského příběhu, v němž se až nezvykle věrně drží Stokerovy předlohy. (Cinemax)

Purity1711

Láska nikdy neumiera. Gary Oldman exceluje! Príbeh Draculu, ktorý hľadá naprieč vekov svoju stratenú lásku Elizabeth. Kamera, napätie, hudba, dej sú výborné, film vydesí ale aj dojme. Neostáva mi nič iné, ako vám ho odporučiť. ()

Kennedy_R

Podle mě nejlépe ztvárněný horror o Draculovi a ještě k tomu s hvězdným hereckým obsazením. Oproti knize více akční a některé scény skoro přehnaně zveličené, přesto dávám pět hvězd. ()

Pokahoka

V tomto filme som najviac ocenila herecký výkon Garyho Oldmana. Samozrejme skvelé spracovanie, hudba a kamera. Na 5* to však nebolo, film som si užila najmä vďaka tomu, že som prečítala knihu od Brama Stokera. ()

Don Maty

Príbeh o úpírej láske, v dnešnej dobe (zásluhou twilightu) jedinej pravej láske. Bram Stoker sa nemusí obracať v hrobe. Veľmi umelecky poňaté čož tomu filmu naopak neuberá na kvalite ale pridáva. A k tomu vynikajúce herecké obsadenie. Why Not??...4* ()

calculus

Ani čas tomuto snímku nic neubral, po vizuální stránce zůstává stále skvělým zážitkem. Jen bych Drákulu už netlačil mezi horory, tady si asi většina lidí představí něco jiného. Zkrátka, na tomto filmu se mi líbí snad úplně všechno. ()

papuchalk

S grafickým ztvárněním a stylizací si opravdu vyhráli, hlavně díky tomu mě strašně bavilo se na to koukat až do konce. A s podivem jsem zjistil, že tento film vzniknul před většinou známých filmů Tima Burtona, kterého jsem považoval za jednoho z hlavních stylizátorů devadesátých let, no Drákula z něj evidentně nečerpá. Trochu mi nebyl jasný důvod existence některých postav, a prakticky ani jejich motivace chování. Ale to už někdo trefně vysvětlil v komentáři, zde je zřejmý nedostatek vůči předloze, kde je toto všechno více konzistentní. Také se mi nelíbilo lehce odfláknutý finále, od kterýho jsem čekal gradaci a velkolepé vyvrcholení. Takhle to skončilo trochu předčasně a nedotaženě. Myslím že tento film bude narůstat s dalšími projekcemi. Podívám se rád znovu, i když je mi většina vampírské produkce od určitýho věku spíš k smíchu. Toto je vyjimka. ()

Meow86

„V krvi je život těla,“ řekl ten nahoře. Jenže první oficiální zmínka o krvi se prý netýká života, ale smrti. Možná proto se mnoha lidem při pohledu na krev dělá blbě. Už jsem skoro zapomněla, jak se mi při pohledu na Coppolova Drákulu dělá naopak celkem dobře. Jak moc mi vyhovuje ponurá "zaprášená" atmosféra, jak moc se mi líbí místy vložený sépiový obraz, jak moc mě mrazí z Drákulova "stínového divadla",… Jak moc musí být ten červený plášť těžký? Gary, Gary, Gary … your talent has incredible range. ()

VanBradley89

Postavy se sice jmenují jako v knize, ale postrádají jejich čistotu, nevinnost, oddanost. Je to jen banda podivných perverzáků, kteří se musí utkat ještě z větším perverzákem. Ale výprava se mi líbila a Oldman byl taky fajn. ()

Mikecat

Transylvánia a obrovský hrad hraběte Drakuly, ktorý preklial sám seba po nešťastnom úmrtí svojej milovanej. Blúdi bez ducha vo svojom hrade, kým neprichádza mladý advokát (K.Reeves) a Drakula dostane zálusk na jeho milovanú - Mínu, ktorá sa veľmi podobá na jeho bývalú. Svojou nadprirodzenou silou ju vyláka k sebe, kde je to dilnejšie ako ona a nedokáže bez neho žiť. Prichádza ale doktor Van Helsing (A.Hopkins) a snaží sa Mínu zachrániť a Drakulu zahubiť. Film zo začiatku má pomalé ale rázne obrátky, v poslednej časti sem tam zakopáva, ale celkovo hudba, nádherné scenérié temného hradu a pochmúrnej prírody so západom slnka a silná nadprirodzená láska dodáva príbehu šťavu. ()

RobinPM100

Jeden z nejlepších filmů všech dob, masterpiece, dokonalé kulisy, dokonalá hudba, dokonalá atmosféra, fantastické herecké výkony, Gary Oldman ve své životní roli. ()

Elessar.

Jedným slovom paráda. Nesmierne podarené filmové dielo s nezameniteľnou atmosférou. Kostýmy, praktické efekty, nemám slov. A desivá Draculovská atmosféra. Samozrejme, kniha je kniha, ale stále nesmierne podarená adaptácia. Keanu Reeves vôbec nie je také ,,drevo" ako sa tu o ňom niekedy hovorí. ()

Eire

Zhladnute po 30 tich rokoch .... Tolko hviezd a film o HOV..E. Hmmm. Katastrofalne triky aj masky aj na minule storocie. No zda sa ze aj Anthony H. musel platit velke ucty za mobil a drahych kadernikov zahradnikov ochranku psychologov a inych ksindlov ked tuto ulohu v B-horore prijal. 🙄🤪... 30% film. ()

hrumsrt

Pan Coppola je absolutní fenomén! Tentokrát se ujal Drákuly a zpracoval si ho tak, že nějaký Daniel Hůlka, ze kterého se tady v kotlině mohou zesrat, by si to měl pouštět jako "pohádku před spaním"! Naprosto vynikající Gary Oldman, co by hrabě! Tak výborný herec, který má za sebou nespočet rolí, ale pro mě je tahle ta suverénně nejlepší.. Celý film má opravdu výbornou atmosféru, propracovanost a působí na mě, až řekl bych uměleckým dojmem. Ještě velká pochvala za tak poctivé dodržování literatury! 80% ()

hematop92

Ta hudba! Ta hudba! Blaženost pro mé ouško. A ty kostýmy! Ty kostýmy! Blaženost pro mé očko! A ten Oldman! Ten Oldman! Film, který vždy když běží v televizi z fleku upřednostním před vším ostatním. Krásný film, kde exceluje již výše zmíněný Gary Oldman aka Hrabě Drak. Dávám 6 z 5ti! ()

pollstro

Nejvěrnější filmová adaptace Stokerova světoznámého upírského románu, která operním způsobem využívá pevné klišé a myšlenkové schématické výrazy kulturní oblasti hororového žánru, aby nakonec našel svůj vlastní specifický filmový rukopis, který vytváří působivý hororový zážitek plný hmatatelné duše v gotickém prostředí. Coppola velmi často vytváří překvapivý obrazový zážitek s obrovskou vizuální silou, jenž nabízí působivé obrazy, mimořádné kostýmy, masky, hru světel-stínů a jedinečné prostředí, které dává literární/filmové klasice zcela jiný rozměr, který bohužel upozaďuje narativní energii, soudržnost vyprávění a návaznost jednotlivých scén, které jednoznačně přebíjí forma a vizuál, kterému Coppola zjevně věnoval větší pozornost. Přesto z každé scény je hmatatelná původní předloha, hrůza, atmosféra a romantické vášeň hlavní postavy, která tak získává zasloužené filmové zpracování, které lze jenom obdivovat, ale i náležitě kritizovat. ()

Produkce Coppolova Megalopolis se zmítá v chaosu

Produkce Coppolova Megalopolis se zmítá v chaosu

10.01.2023

Vlad Worthington?

Vlad Worthington?

27.01.2010

O projektu Dracula: Year Zero jsme poprvé psali snad před dvěma roky. Vypadalo to, že mezitím skončil někde v škarpě u cesty, ale studio Universal jej oprášilo a chce film natočit tak rychle, aby… (více)

Dracula začíná

Dracula začíná

13.07.2007

Nejdřív oddělal Brandona Lee ve Vráně, pak stvořil neúspěšnou, ale stoprocentně kultovní sci-fi Smrtihlav a nakonec nechal Willa Smithe válčit s plecháči v Já, robot. Alex Proyas je režisér, který… (více)