Oscarový režisér Francis Ford Coppola natočil remake klasického děsivého příběhu o neuvěřitelně svůdném transylvánském princi (Gary Oldman), který se vydává z východní Evropy do Londýna 19. století, aby zde hledal lidskou lásku. Po staletích strávených o samotě v chátrajícím zámku je Drákula posedlý spalující touhou, která jej přiměje vystoupit z ústraní. Když charismatický Drákula potká mladou ženu Mínu (Winona Ryderová), která je odrazem jeho dávno ztracené lásky, oba se vrhnou do víru romantické vášně a hrůzy. Díky “iluzorním” speciálním efektům a mimořádnému hereckému obsazení se Coppolovi podařilo vytvořit svěží a provokativní pojetí upírského příběhu, v němž se až nezvykle věrně drží Stokerovy předlohy. (Cinemax)

Antaeus

Filmové adaptácie kníh, ktoré som čítal, boli výborne len dve. Toto je jedna z nich. Čo sa mne na tomto filme páčilo a prečo má u mňa toto spracovanie Drakulu veľké + je to, že úvod a záver sa mi páčil vo filme viac, ako v knihe(!). Kniha bola super, čítal som ju na intraku potajomky po vecierke, niekedy (ked nám odpojili prúd, aby sme už nesvietili) dokonca pri svetle sviečky :) TO bola atmosféra! :D A napriek tomu sa mi páčili úvod aj záver filmového spracovania viac, ako v knihe. ()

Filomena.I.

Máte dosti sladkostí a zachtělo se vám čehosi říznějšího s odérem česnekovým? Vydejte se v Drákulův hrad plný tajů a záhadného hraběte, kde barva má své privilegované místo v atmosféře tohoto zpracování filmového. Napoprvé mírné znechucení z barvitě pojatých živočišných scén. Však napodruhé vidělo oko více. Stínový záběr Drákuly s hnáty roztomilými, plížícími se k hrdlu mému, přesvědčil mne o nezbytnosti manévrů úhybných. Pochopila jsem, že kůl v plotě není na tom správném místě. *** Zpracování se drží tématu románu Brama Stokera - příběhu lásky, tragédie, prokletí Boha v zoufalé situaci a hledání ztracené lásky. Nacházíme v něm ještě jiný rozměr, nežli jen krvežíznivé tvory, kde malá nepozornost stačí a již jsou k vám přisátí jako pijavice... Mimochodem - zde vám ani ten největší věnec česnekový nebude nic platný...! (A již je mi jasné, KDO rozkrádá zemědělský půdní fond!) ()

Flopik

Film má rozhodne svoje plusy a je to zaujímavé spracovanie najväčšej upírskej  legendy, mne to však veľmi nesadlo. Je to skôr taká romantická fantasy ako horor a to ma mrzelo asi najviac. Herecky výborné, atmosféra ujde ale na konci som sa už dosť nudil. Winona nádherná, potešili aj niektoré masky. Celkovo však maximálne 3*. PS: Drákuloviny boli lepšie. ()

Lukoye

Myslím, že zde nejde moc upřít atmosféře filmu. Kostýmy i kulisy jsou bezchybné, nemůžu si však pomoci v jistých momentech mi film připadl nepřesvědčivý a nesourodý. Jednotlivé prostorové sekvence prostě vypadají jako natočené dvouma režisérama, čímž trpí napínavost filmu. Rozhodně se nejdná o nejlepší drakulovské zpracování. Skvěle hraje Anthony Hopkins. ()

Curunír

Velmi stylizované a působivé převedení románu Brama Stokera na plátno.Škoda jen, že mi ústřední milostná zápletka přišla poněkud vyrušující a vykonstruovaná, jinak by to bylo čistých 5. Přece jen málokterý snímek má tak hutnou atmosféru jako tento a jen samotná práce se zvukem je naprosto úžasná. Ještě bych zmínil výborného Hopkinse, který si svého profesora Van Helsinga neskutečně užívá a jednu z Drákukovývh nevěst hraje tehdy ještě neznámá Monica Bellucci. ()

filmator

Doporučuji sehnat román od Brama Stokera, zalézt si v noci někam na půdu a při rozžaté svíci číst. Tak budete mít mrazení v páteři jisté po několik večerů, navíc můžete obdivovat formu románu sestaveného z dopisů, novinových výstřižků a deníkových zápisů. Potom si zajděte ke kadeřníkovi nechat obarvit vaše hrůzou zšedlé vlasy. Od kadeřníka to vemte kolem videopůjčovny, tam najděte tento film, zapomeňte na knihu a udělejte si příjemný večer pod taktovkou zkušeného mistra Coppoly, několik zkušených herců (Oldman, Hopkins) a několika nudných herců (Reeves, Ryderová - omluvmež je, byli ještě mladí ;-)) A nezapomeňte, že máte zapomenout na tu knihu! ()

Košoun

Zřejmě nejlepší zpracování Draculy všech dob (neviděl jsem všechny, ale mnoho z nich ano). Navíc se skvělým obsazením. ()

TaanStari

Prý je to dokonalá ukázka dokonalého vítězství formy nad obsahem. No asi to bude pravda, ale mně se ta forma vůbec nelíbila. ()

Boomstick

Vizualne velmi efektivny a oku lahodiaci film,hudba kolise medzi velmi silnou a velmi gycovou,herci su v pohode,zeny krasne,dej a scenar su jeden velky bordel.Taky silnejsi priemer. ()

Yarwen

Bram Stoker toho mnoho nenapsal, ale se svým Draculou se zapsal do zlatého fondu hororové literatury. Filmové adaptace jsem viděl v zásadě všechny a je to jedno zklamání vedle druhého. Musel jsem si počkat do roku 1992 na Coppolu, který předčil má očekávání. Atmosférické, hrůzyplné, přitom nádherně zahrané, ve skvělých kulisách a poměrně věrně dle knihy. Mlask! ()

zahadum

Najvernejšia filmová adaptácia Brama Stokera ! Coppola zase prevádza famozné knižné veľdielo do filmového zážitku ktorý všetci čitatelia Draculy uvítajú. Mne osobne sa zhmotnila celá tá úžasná knižka na plátne, tak nejak som si predstavoval tie hrôzostrašné opisy v knihe. Oldman sa narodil aby bol Dracula !!! Masky a výprava na jednotku ... zvyšné herecké obsadenie na jednotku...trošku toporný Reeves ale celkovo tam sadol ako človek zmätený z miesta a udalostí ktoré sa odohrávali na zámku v Transylvánii. Maximálne dokonale vytvorená atmosféra aj vďaka hudbe.Kult ()

KOZEL84

Tohle miluju od děcka a i když se mi Stokerova klasika vypařila z hlavy snad ještě dřív než sem ji dočetl (mnohem později teda),tak si z ní pamatuju,že tohle není Stokerův (ti co to tvrdí ho nečetli,což už tu snad ani nepřekvapuje),ale Coppolův Drákula.Já ho radši takhle,páč je to Drákula jak malovaný.Žádný jiný horor není takhle příjemně děsivý.Krásná ''výprava'' a parádní Kilarova hudba rozjedou živnou půdu pro skvostného Oldmana a všechny jeho masky,které nezestárly ani o den.A to jeho brnění taky nemá chybu.Jó,upíři co takhle krásně oblizujou krvavé břitvy už vymřeli.Dneska oblizujou čtrnáctky a panovačné servírky.Krásné to není a taková rumuntika taky ne.Zbytek tvoří Hopkinsův magor Van Helsing,Waitsův magor Renfield (ten kočí je taky nějakej divnej) a od sexy upířic Sadie,Monicy...těch dalších dvou a skoro upířice Winony bych se hned nechal odšt'avnit.Svého času.Keanu a zbytek už je tu celkem k hovnu.No věčná upíří láska a filmový skvost,hele.PS:tak vrchní kečup prej rozumí hororu víc jak Coppola ;DD.Tak tobě už dobře jebe!! ()

warrenur

Na tu dobu mozno slusny film so silnym zazitkom. Avsak pri sledovani po mnohych rokoch mi to prislo akoby vsetci, v sucasnosti slavni herci, hrali akurat na ochotnickej urovni. Ale ocenujem pribeh a stvarnenie. ()

edie sedgwic

Gary Oldman ma v roli Draculu absolutne nepresvedcil. Celkovo si nemyslim, ze chcel Bram Stoker povedat to, co tento film. Zaroven vsak spada do kategorie tych lepsich "upiroviek". ()

Produkce Coppolova Megalopolis se zmítá v chaosu

Produkce Coppolova Megalopolis se zmítá v chaosu

10.01.2023

Vlad Worthington?

Vlad Worthington?

27.01.2010

O projektu Dracula: Year Zero jsme poprvé psali snad před dvěma roky. Vypadalo to, že mezitím skončil někde v škarpě u cesty, ale studio Universal jej oprášilo a chce film natočit tak rychle, aby… (více)

Dracula začíná

Dracula začíná

13.07.2007

Nejdřív oddělal Brandona Lee ve Vráně, pak stvořil neúspěšnou, ale stoprocentně kultovní sci-fi Smrtihlav a nakonec nechal Willa Smithe válčit s plecháči v Já, robot. Alex Proyas je režisér, který… (více)