Hrad bude můj

I Capture the Castle

Hrad bude môj

Drama / Romantický

Velká Británie, 2003, 111 min

Taková příjemná romance, která vyniká především v dobrém obsazení, nádherném prostředí a v tom, že přestože se tu objevují honosná panská sídla, natupírované šlechtičny a ulízaní gentlemani meziválečné Anglie, tak se většina filmu odehrává v prostředí mnohem méně opulentním a to samo o sobě je výborné zpestření. Navíc je tu zábavná hlavní postava, docela originální závěr (byť uzavírá nezrovna originální příběh) a tahle kombinace dělá zábavný film, který dokáže bez problém zabavit. PS: akorát ten Bill Nighy se tu tváří jako abstinující sériový vrah, co své dusí oběti plyšovým, růžovým jednorožcem (o= (8.4.2018)

Docela povedená romantika se vším všudy, dokonce i s hradem, přírodou, uměním, chudými umělci....ono je to vlastně až moc velká romantika, co se všech těch kulis týče, ty pak tak trochu přebijí postavy, jejich charaktery a vůbec příběh samotný. ta přespřílišná zromantizovanost prostředí by se dala překousnout, kdyby se nejednalo o století 20., ale o století 19., takhle se ten kýč opravdu těžko snášel s realitou doby, zejména pak tou společenskou. Romola je jako vždycky skvělá a role úmyslně naivní dívky/ženy jí vyloženě sedí. Příběhu ale stejně hlavně vévodí Nighy, jehož postava osudem zdrceného otce zastiňuje všechno a všechny ostatní. 65%(8.5.2011)

Zase jeden kousek z červené knihovny, který si u mně vydobil čestné místo. Zavede vás do originálního prostředí a ukáže svou dobu. Pak vás začne mistrovsky bavit a ponoří vás do sebe. A tak prožíváte příběh společně s Cassandrou, když je šťastná, jste taky, když se trápí, také se trápíte. No a nakonec se s Cassandrou dostanete do bludiště romantického příběhu o lásce, která předvede jak dokáže zabíjet.Ten taky ukazuje, jak se splněné sny a touhy dokážou proměnit ve zlo. A taky oceňuju Billa Nighyho, kterého si teď o mnoho víc vážím - ač hrál ve slanějších filmech, tady se mu dostalo mnohem propracovanější role.(15.6.2010)

Je to tak - každý niekoho ľúbi, len škoda, že to často nie je vzájomné... Zaujímavý film zasadený do krásneho zámockého prostredia anglického vidieku v 30tych rokoch 20.storočia, keď ešte boli v móde gentlemani a ženy sa ešte snažili o to, aby si získali obdiv aj niečim iným ako krásou. Aj keď trvalo celkom dlho, kým sa to rozbehlo k želanej romantickej dráme s ľahkým britským afektovaným humorom. Zo začiatku sa mi najviac pozdávala poddajná Rose, no škoda, že sa z nej potom stala zlatokopka, a obdiv tak prešiel akoby automaticky k jej sestre - čestnej Cassandre. Ach, normálne by som si prial žiť v tej dobe, keď sa ešte písali listy a Láska bola ešte stále cnosťou. Najviac mi však bolo ľúto Stephena, ktorý sa tak strašne snažil získať srdce jeho Lásky, a napokon napriek všetkej snahe sa dočkal len odmietnutia :((31.7.2013)

Je to taký oddychový film, s miernym nádychom humoru pri vážnych témach. Ak máte radi anglickú príchuť nenaplnených túžob a tajných želaní, ste na správnej adrese. Myšlienka s filmu: " I keď smútim a som teraz sklamaná, je lepšie tento pocit zažiť ako naopak". Vtiahnutie do deja: *** Humor: ** Romantika: **(20.8.2011)