Tantra

TV spot 1

Chcete lépe poznat sami sebe? Toužíte prohloubit vztah se svým partnerem? Přestože sexuální revoluce dávno proběhla, sex často provozujeme ve tmě a při rozhovorech o něm cítíme stud. Pornografie je téměř všudypřítomná, ale milování a vášeň stále zůstávají tabu. Stovky českých žen a mužů se rozhodly posunout hranice vnímání svého těla prostřednictvím tantry. Dokument nahlíží do světa tantrických seminářů vedených zkušenými lektory Johnem Hawkenem a Alanem Lowenem. Film, uváděný v kinech v necenzurované verzi, přináší intimní výpovědi lidí, kterým tantra změnila život. A ukazuje sex tak, jak nejsme běžně zvyklí. Oproti jiným východním duchovním cestám, jako je jóga nebo nejrůznější meditace, využívá tantra k sebeuvědomění smyslnost a sexualitu. Odmítá stereotypy a rozbíjí naučené vzorce chování. Cestu duchovního růstu nabízí skrz potěšení, nikoli utrpení. Tantra přináší jiný pohled na život a sex - nesoustředí se na výkon, ale na prožitek. Z vlastní zkušenosti víme, že mezi láskou a sexem bývá rozpor – můžeme si užít sex s někým, koho nemilujeme a milovat někoho, s kým nám sex nepůsobí potěšení. Tantra učí, jak rozpor odstranit, lásku a sex svést dohromady a udržet.

Stovky českých žen a mužů absolvují tantrické semináře. Přestože jóga a nejrůznější meditace jsou v západním světě poměrně rozšířené, tantru si lidé často pletou například s kámasútrou a vnímají ji jen pro její sexuální aspekt. Tvůrce nového dokumentárního filmu Tantra zajímalo, jestli takové zjednodušení odpovídá realitě a zda vůbec existuje možnost, jak využít starobylou nauku pro zlepšení života, partnerských vztahů a rodinných vazeb v současné době. Dokument Tantra scenáristy a režiséra Benjamina Tučka nahlíží do světa tantrických seminářů vedených zkušenými lektory Johnem Hawkenem a Alanem Lowenem. (oficiální text distributora)

TV spot 1

Cimr

Podhodnocený dokument, který se mně osobně líbil jen o trošku méně než dokumenty Klusáka a Remundy. Stejně jako u nich není ani zde dobré hledat přísnou objektivitu nebo zevrubné poučení o tématu ,,tantra vs. Češi". Když se na to ale podíváte jako na dokument o prázdných lidech, kteří jsou schopni kvůli hledání smyslu existence nechat úplně cizího člověka strčit jim prst do zadku nebo se jím nechat plácat přes hýždě jako zlobivé dítě, můžete občas na plátno zírat fascinovaně. Jako já. Nejde o to, že jsou tam nazí lidé a osahávají se, z toho jsem vyrostl. Jde o to, že jsou tam lidé. Lidé podivní, ujetí, trapní, obnažení, tápající a bezúspěšně hledající cosi vyššího, lidé vybízející k úvahám a zkoumání... ()

Payushka

Proti tantře v podstatě nic nemám, mám ale hodně proti dokumentu, který si neustále protiřečí. Vyslechnete si, že fyzično je druhořadé, hlavní je splynutí duší. A to se přece nejlépe podpoří pořádně hlubokým ponořením prstu do zadku, že? Čemu pak má divák v tomto pseudo-dokumentu věřit, když už jeho základní myšlenka popírá v záběrech sama sebe? ()

hygienik

Keď čítam tieto komentáre, plné posmechu (ono je fakt, že ten dokument je technicky druhotriedny a plytký, ale aj tak si myslím, že je dobré, že vznikol, usudzujúc podľa inntenzity tunajších reakcii), zisťujem, že hoci sa posledných 5 generácii snažilo vymedziť voči konzervativizmu a prekročiť tabu, bez výčitiek svedomia, nedopadlo to dobre. Prišli vojny a iné veci, ktoré oprávnene prebudili tie výčitky a stali sa argumentom pre konzervatývnych kresťanov, za návrat "starých čias". Tento dokument je dôkazom, že aj pred ďalšími generáciami, stojí úloha prekračovať hranice a kultúrne tabu. Snáď sa nám to raz konečne podarí bez zlých následkov. ()

Matty

"Cítím radost, že ona může cítit radost" Nazí lidé na žíněnkách, objímání šutrů, pár ztopořených bradavek, ale jiné než vágní vysvětlení tantry v nedohlednu. Dokument od lidí, kteří ví pro lidi, kteří ví. Kdo neví, nezví, naopak se bude cítit blbě, že vstupuje na intimní území úplně cizích a anonymních lidí. 40% ()

Garson odpad!

Dokument o tom jak si starej oplzlej tlustej chlap založí byznys na takové uzavřené swingers párty a říká tomu skupinová tantra.Nic vzrušujícího,spíš naopak.Lektor tantry zde naivní páry psychicky "odháčkovává" zatímco slavnější osobnost guru Jára,který před lety naivní klientky i fyzicky "odháčkovával" se teď musí ukrývat před zákonem na Filipínách což těmto tantrickým lektorům zřejmě nehrozí.Kdybych někdy dostal chuť na tantrickou masáž tak určitě bych nenavštívil takovou nějakou pochybnou komunitu s pochybným lektorem,ale radši bych si zaplatil cestu do Thajska kde bych dostal to co bych očekával.Pro nestabilní páry jsou takové skupinové seance úplně ideální,protože samy sobě a také partnerovi dokážou vsugerovat jak je pak všechno čistší a růžovější,ale je to jen další klamání a obelhávání které štěstí do budoucna stejně nepřinese. ()