Akční film z roku 1987, přímo nabitý ukázkami nejrůznějších asijských bojových umění, se stal odrazovým můstkem v kariéře Jeana-Clauda Van Damma. Do té doby neznámý Belgičan se díky němu dostal do povědomí diváků - a také producentů, kteří ho začali obsazovat. V tomto snímku si fanouškové žánru jistě vychutnají i výkon jednoho z nejpopulárnějších "záporáků" hongkongských arén Bola Yeunga, jenž představuje hrdinova zákeřného protivníka.
Málokdo ovšem také ví, že Krvavý sport je o životě a začátcích skutečného "bojového umělce" Franka Duxe (čti ďuks), jenž se s konečnými výsledky svých soubojů stal legendou bojového umění (56 knockoutů a 300 bodových vítězství). Dokonce Dux sám dohlížel na bojovou choreografii filmu. (oficiální text distributora)

Hell_ena

Nádherná kravina! :D Nikdy bych si to samozřejmě nepustila, ale školní výlety jsou na tohle ideální! :D Tak už hned začátek :D Docela jsem nepobrala co se tam dělo, ale dejme tomu, že to nemělo na vývoj příběhu žádný vliv. Když už se náš ninja hrdina dostal do svého domova, nemohla jsem se ubránit smíchu :D Pohled na tvář muže, zmučeného dlouholetým tréninkem a očividně velmi pochybnou minulostí, nemohl být vtipnější. Tvůrci filmu velmi "elegantně" vyřešili celou minulost a zápletku celého příběhu v několika ubíjejících scénách :D Každopádně zbytek filmu je tvořen bitkami a rádoby postelovou scénou :D Nejvíc mě ale dostal hlavní "záporák" :D :D ()

Rathalos

Clovek,ktory vyrastal v tych casoch urcite videl,aj ked nechcel tuto akcnu bojovu klasiku s Van Dammem,ktora je nezabudnutelna,tu sa neda inak,ako hodnotit plnym poctom hviezdiciek...:-) ()

Wallis3

Kdy já to viděl naposledy?! To už je drahně let, kdy jsme všichni chtěli být jako Van Damme a měli za kámoše takový Jacksony! Zkoušeli kopy s otočkou, či nafackovat nohou a čo chýbalo, len dva tri metry a byli jsme stejní mistři! Dvě hvězdy určitě za nostalgii a další protože prostě i přes prosťoučkej příběh si to za roky pustím radši než novodobý filmy. ()

AnanAss

Frank W. Dux, zde v podání nejslavnějšího belgického tanečníka a živoucího klepače koberců, to v mládí neměl vůbec jednoduché a chytil se špatné party, se kterou se vkrádali do sousedních bytů. Při jedné takové akci, kdy si vybrali domov mistra bojových umění, jsou však dopadeni, a zatímco jeho kumpáni zbaběle utečou, Frank je ještě nemotora a nechá se chytit. Sice díky tomu přijde o svou oblíbenou kšiltovku, ale postupně se stává milovanou součástí senseiovy rodiny, která ho začne využívat jako nevidomou obsluhu při servírování čaje, mlátí ho dřevěnými holemi a natahují na předpotopní skřipec. No a tím se rozbíhá sled událostí, ve kterých se Frank vydává do Hongkongu na tajný turnaj v kumité, kde ho, krom samotných zápasů na život a na smrt, navíc ještě nahání armádní policie, dává si roznožky na vrcholku mrakodrapu, hraje tetris s cihlami pomocí svých pěstí, zachraňuje blonďatou reportérku a vystavuje se v děsivých slipech. A sněhobílé tatami se postupně začíná zabarvovat krví a zuby zlikvidovaných protivníků. Nostalgie je mrška jedna nevyzpytatelná a v dnešní době by toto mělo asi malou šanci na úspěch. Ale za éry VéHáeSek a rychlodabingu nezapomenutelný zážitek, kterého jsem byl součástí, proto nemohu hodnotit níže. ()

mutace

První film, který jsem s Van Dammem viděl. Tenkrát mi to přišlo gut. Ale to byla jiná doba a já byl téměř o dvacet let mladší. Dnes již nemám na jeho baletní kreace žaludek. Je to ukrutná blbost, ale z nostalgie davám 3 * ()

Torgal

Je to síce blbé a Van Damme natočil minimálne jeden identický film ako bol tento (Súboj cti), ale tu bol fakt vo forme. Béčko ako vyšité, ale celkom príjemne odpozerané. 5+/10 ()

joker30

Najlepší film s Van Dammom ak nie najlepší zo žánru bojových umení. Van Damm dosiahol neveriteľnú lahkosť pohybu spojenú s dokonale vyrysovaným telom.85% Ps: kvôli nemu som sa dokonca naučil tu šnúru na stoličkách, človek keď je malý tak je ešte pružný :) ()

ozeki

Šestkrát ohřívaná rajská a 10x přečtený noviny nejsou asi úplně to pravý ořechový. To ale u tohoto klenotu z dětských let, který jsem viděl snad 20x, ale který neztratil ani jediné procento ze svého půvabu, absolutně naplatí. Dialogy znám nazpaměť a stejně je to pokaždé jako poprvé. Teď naposledy jsem třeba zjistil, že film je natočen podle skutečné události a života Franka Duxe. J.C.V. je super, stejně jako obsazení celého turnaje v čele s mrkající kozou :) Soundtrack obsahuje několik skladeb, po kterých sáhnu častěji než často. Dá se tedy říct, že je můj oblíbený. Film může také dobře posloužit k audio tréninku angličtiny, protože většina herců nejsou rodilí mluvčí a je jim velmi dobře rozumět. (Na konci si všimněte, když přichází Janice s Forestem a tím druhým do hlediště, tak chvíli před tím jsou při záběru na publikum už dávno usazeni v první řadě). ()

Al44...

Docela dobrý akční film, který se téměř celý odehrává v bojové aréně - ucházející hlavní záporná postava - děj je standartně předvídatelný od začátku až do konce. ()

bif

Svižný a zábavný film, škoda jen té moc okaté choreografie. Rešit "drobnosti" typu děje, hereckých výkonů či scénáře u tohoto typu filmu opravdu nemá cenu a tak alespoň vyzdvyhnu schopnosti mladého Van Dammea. ()

Biopler

Van Dammeov výkon v jeho prvom známejšom filme je miestami toporný a tak spolu s námetom klasickej akčnej vyraďovačky nemá čo viac ponúknuť. Scenár je nič moc, ukazuje sa to hlavne pri líniách príbehu s Janice a taktiež pri etudách mladého Franka. Je to slabé, ale je to úsmevné a pri líniách príbehu čo spomínam sa dá dobre zasmiať. Čo snímku ťahá nahor sú bojové scény v aréne, ktoré predstavia viacero bojových umení. Avšak, aby ma niečo z toho nadchlo, to by chcelo viac usporiadať a nie zgulášovať ako to spravil režisér Arnold. ()

Van Damme a dvojitý remakový úder

Van Damme a dvojitý remakový úder

26.07.2013

Rychlý a zběsilý krvavý sport

Rychlý a zběsilý krvavý sport

19.05.2011

Někdy jsou ty hollywoodské úmysly tak průhledné, až se jim člověk musí smát. Producentský veterán Ed Pressman očividně ví, jak se dělá byznys. To vezmete jeden z nejvýdělečnějších hitů minulého léta … (více)