Krvavý sport

• slovenský

Krvavý šport

Akční / Sportovní / Životopisný

USA, 1988, 92 min

Nejlepší je si po Krvavém sportu pustit indonéskou divočinu Raid :) To pak vypadá Bloodsport jako špatný vtip. Herci jsou otřesní, souboje jsou téměř nudné a půlka lidí v ringu nic neumí a za normálních okolností by tam neměla co dělat. Jenže je tady hodně kvalitní záporák, Van Damme umí krásné roznožky a k tomu hraje chytlavý song. PS: Hlavně je to celé podle skutečné události :) 60% a určitě kult mého dětství.(16.6.2015)

Po shlednuti aktualniho pusobiveho bio kousku JCVD sem si musel povinne naservirovat nejakou Van Dammovu klasiku a vetsi pojem, nez prave Bloodsport uz vazne neni. Kdyz se podivam na uzasne beckovou karieru tohohle karatisty, tak ono v tom seznamu skutecne neni zrejme nic, co by mohlo Bloodsport prekonat. Jean - Claude je zde v TOP forme - roznozky, over-the top emo vylevy, jeste k tomu ve slow-motion, totalne jete herecke vykony, rozbiti dolni cihly, boj poslepu atd. proste narez. K tomu Hong-Kongska top secret soutez KUMITE plna vybornych oponentu - opicka, US trucker, sumo i finalni boss v podobe cinskeho prasete. Tenhle film by byl ale polovicni, mozna ani to ne, nebyt naprosto genialni 80's synthesizer music, ktera vylozene tvori tenhle snimek a je to vedle JCVD hlavni pricina kultovnosti Bloodsportu. 8/10(9.4.2009)

Všechny tyhle filmy s Van Dammem jsou hodně podobný, až skoro totožný, ale troufám si říct že tenhle první film ve kterým se poprvé pořádně prosadil a proslavil je z nich asi nejlepší. Van Damme samozřejmě zase nehraje, ale za to je v těch zápasech hodně dobrej, žádnej pomalej chudáček jako v Questu, ale pekelně rychlej a tim to vypadá mnohem líp. Hlavní nepřítel je taky v pohodě, Bolo Yeung neni žádnej nazdárek a na záporáka se skvěle hodí, jediný co mi trošku vadí jsou ty pořád se opakující zápletky, typu zranění či zabití kamaráda, ale jinak je to jeden z nejlepších Van dammových filmů(8.6.2005)

• Kaka

Jeden z nejzábavnějších akčních filmů vůbec. Naivita s kterou tvůrci natočili tento film skutečně nezná mezí. Herci hrají jako hadroví panáci, bitky nejsou nic extra a ještě k tomu velmi špatně ozvučené a o ději ani nehovořím. I Souboj cti, který je založen na stejném konceptu je zajímavěji natočený. Krvavý sport je považován za legendu, ale upřímně nechápu proč. Trapnost prvního kalibru.(9.4.2009)

Vedle Kickboxera můj druhý nejoblíbenější film s Van Dammem. Skvělé souboje, včetně posledního, dobrý příběh, hudba. Není nějak co dodat. Kdyby byla ve filmu ještě nějaká scéna navíc, něco co by chybělo k dokonalosti, dal bych 100%, ale Kickboxer je o trochu lepší. Na tenhle film se dá téžkoukat skoro pořád. Takže hodnotím : 97% = *****(25.9.2012)

• - Většina vět, které během filmu pronese Bolo Yeung je totožná s těmi, které pronesl i v Drak přichází s Brucem Lee. (Divočák)

• - Během semifinálového souboje utrží Frank (Jean-Claude Van Damme) od Pace (Paulo Tocha) zákeřný úder pravou rukou. Tržnou ránu má však na pravé straně obličeje. (Armin82)

• - Když při svém prvním souboji Frank (Jean-Claude Van Damme) zlomí rekord nejrychlejšího KO, ukazuje jeho hodnota na tabulce přibližně 12 vteřin. V souboji s černošským bojovníkem jej Frank vykopne z ringu během přibližně 5 vteřin, ale zde už o žádném rekordu není ani zmínka. Nejde však o chybu, ale důsledek střihu filmu. V původní verzi byl tento zápas mnohem delší. (Armin82)