Krvavý sport

Bloodsport

Krvavý šport

Akční / Sportovní / Životopisný

USA, 1988, 92 min

Mal som tu hviezdičky štyri, ale to som vtedy naposledy videl asi ako 10ročný. Je to klasika, ale na už tento vek môj príliš naivná a prehnaná. Každý moment pohľadu kamery na Van Dammea je využitý na predvádzanie jeho napnutých svalov. A záverečný boj je dopredu predvídateľne hollywoodsky. Najprv Dux vyhráva, potom už je na pokraji prehry, no spomenie si na svoj tréning a zázračne všetko vybojuje. Paráda! A tie spomalené zábery ma tiež dostali, aspoň keby nebolo tak prehnane vidno, že všetky údery skončia tak 10cm od tela. 60%.(17.9.2006)

Full-contact.Přicházejí bojovníci z celého světa,aby představili svou sílu a bojové umění,jde o holí život bojovníků. Mlad'oučký Van Damme,jeho sláva pomalu vzrůstá a tímhle filmem si dost přilepšil... Je tam mnoho špičkových bojovníků,ale vyhrát může jen jeden a Frankovi se do cesty postaví nelehký soupeř Bola Yeung,jeho síla zpočívá hlavně v rukou.Jeho výhra je cenná.(10.4.2012)

Druhý díl mého povídání o JCVD nese název Bloodsport. Opět zde máme parádní písničku (Fight to Survive od Stan Bush). Tentokráte se jedná o turnajový snímek, kdy náš hrdina touží vzdát holt svému učiteli a vyhrát Kumite. Upřímně tyhle turnajové záležitosti můžu, navíc zde se Jean poprvé v kariéře převtělil do kladné postavy a rovnou do titulní role legendárního Franka Duxe, který skutečně existuje. Proti němu stojí zřejmě nejlepší protivník, který se ve Van Dammovkách kdy vyskytl. Bolo Yeung si Chong Lieho užil a vždy mě budou fascinovat jeho prsáky, opičí gestikulace nebo to jak jednomu ze soupeřů zlomí nohu. V menší roli se zde navíc objeví později další ikonický záporák Michel Qissi. Takže abych to sečetl. Záporák:1, Sympaťák: 1-, Hudba:1 a souboje: 2-. Mě z toho vychází nedostižných 80%(2.10.2017)

Na sklonku 80. let měli diváci akčních filmů respekt ze tří subjektů: prvním byl mimozemský lovec s laserovým kanónem na rameni, druhým thajská hora s ocelovými holeněmi Tong-Po a tím třetím byl Chong-li! Zákeřný chlápek s rameny širokými jako zadek od autobusu a hrudníkem větším než přistávací plocha pro vrtulník v zápasišti běžně lámal bojovníkům krční obratle a vydupával mozky z hlav. Vládnul krvavému sportu, dokud nepřišel Frank Dux, co umí sekat cílené roznožky i poslepu a několik jich Chong-limu nalepil na ksicht... Holt Krvavý sport je prostě akční klasika, jedna z nejlepších arénovek, můžete se pokochat desítkami bojovníků, resp. bojových stylů. V intermezzích zápasů sledujeme trochu jiný příběh, který tak zábavný není, nicméně film celkově je v jistém směru kultovní a Van Damma a Bolo Yeunga, stojící na opačných stranách barikády, jsem prostě žral. 1,5 miliónů dolarů(rozpočet)/12 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(11.7.2007)

Poprve me to moc nebralo, ale podruhy uz jsem si film docela uzil. Mladej nabusenej Van Damme bez boule, rychlej uvod a trenink a sup, sme v Hong Kongu a je to jen sled bitek. Je fakt, ze natoceny nejsou nic moc, choreografie misty taky pokulhava a nektery souboje jsou zbytecne sestrihany a mistama pak kuli tomu i lehce smesny, ale da se to docela pochopit, protoze co se prostoru sebere ostatnim bojovnikum, tolik ho dostane Van Damme. Zaporak je taky dostatecnej, hudba nenastve a pribeh je presne takovej, jakej byste od tohohle druhu filmu cekali, takze ve vysledku naprosta spokojenost.(9.6.2005)

• - Skutečný Frak Dux spolupracoval na filmu jako bojový choreograf. (Divočák)

• - Krvavý sport je jeden z prvních Van Dammových filmů, kde provede tzv. "vrtulník" - kop s otočkou ve vzduchu o 360 stupňů. Jedná se o techniku Tobi ushiro mawashi geri a pochází z Shotokan Karate, kterému se Van Damme věnoval. (Eldrick)

• - Chong Li (Bolo Yeung) pronese ve filmu pouze 24 slov. (korbitch22)