Krvavý sport

Bloodsport

Krvavý šport

Akční / Sportovní / Životopisný

USA, 1988, 92 min

Jo jo to byly casy... dneska na to leckdo nadava ale ted priznejte barvu kdo jste na tom nevyrustal? jedna z JCVD kultovnich zalezitosti pravda scenar nic moc nektery ty zpomaleny bitky uz pusobi po tech letech trochu smesne ale na to kaslu ty ctyri hvezdice si tohle dilko proste zaslouzi a je po diskuzi!(23.10.2012)

S Rockym IV asi jediné dve béčka, ktoré vedome nadhodnocujem. Tu skrátka na mňa dopadá mega-silný nostalgický nádych 80-tych rokov v tej najsilnejšej forme. Hej, občas to (pekne) škrípne a Van Damme je biedny avšak toto je bezpochyby jeho najlepší film. Ázijsky exoticky namiešaná kuchyňa v ešte exotickejšom prostredí. Navyše super soundtrack Paula Hertzoga!(31.12.2012)

Hodně naivní limonáda.. každopádně rád se k ní zase někdy vrátím. Když se ale ohlédneme za nějakými skoro pětadvaceti lety „hvězdné“, „polohvězdné“, „skomírající“ kariéry, tak na tom „svaly z Bruselu“ nejsou až tak zle. Sice už se pomalu přesouvají mimo Spojené státy a natáčí v ukrajinských, rumunských nebo třeba bulharských produkcích (a většinou pod taktovkou party břídilů), ale stejně se ve Van Dammově filmografii objevuje hned několik žánrových lahůdek, že ho ani nejde úplně poslat k ledu. Však i komentáře na csfd se stále vrací k tomu, že ten či onen uživatel hodlá JCVD dát ještě šanci.. a pak další.. a další.. Ostatně, mrkněte na to, jak málo filmů tu má v černých číslech.. tři z nějakých čtyřiceti? Kasovní trhák Bloodsport nás na skoro úplném začátku jako řada jiných vpustil do dusných ilegálních arén, ve kterých Van Damme heroicky bořil soupeře.. a my mu to žrali/žereme!!(26.9.2011)

Tak na tomhle jsem vyrostl a film se mi měnil před očima. Kde jsou ty časy, kdy jsem doma na VHSce s občasným českým dabingem prožíval příběh Franka Duxe, a jeho cestu za vítězstvím? Kdy existovala dokonce nekompromisně sestříhaná, cenzurovaná verze filmu a kdy jsem slýchával "kein dim mak"? Dnes už slýchávám jasně a zřetelně "tohle není dim mak". Film je ve svém oboru hodně nadprůměrná záležitost. Poctivé zpracování bojových scén (které musely hodně bolet) a nepochybně vrcholná Jeanova role. Nebýt jednoduchého scénáře, pochopitelně mimo Kumite, a nebýt směšného poskakování, jinak silně charismatického Chong Lia, dal bych snad plný počet. Tohle je ještě z dob, kdy se do filmu dávalo poctivé úsilí něco ztvárnit, zobrazit, převyprávět. Výborný a autentický příběh Franka Duxe rozhodně zaslouží respekt.(5.10.2011)

Za časů hladových po jakémkoliv bijáku na VHS, za časů bájného zvuku točíčího se pásku ve dvouhlavém videu, za časů askeze a za časů zoufalosti z nedostatku filmů to byla legenda všech časů s akčním polobohem Jean-Claudem Van Dammem. Ale dneska je ostuda televizí pustit to v jiném čase než po hodině půlnoční. Za tu mlhavou a matnou vzpomínku však za 3 hvězdičky...(11.2.2007)

• - Když při svém prvním souboji Frank (Jean-Claude Van Damme) zlomí rekord nejrychlejšího KO, ukazuje jeho hodnota na tabulce přibližně 12 vteřin. V souboji s černošským bojovníkem jej Frank vykopne z ringu během přibližně 5 vteřin, ale zde už o žádném rekordu není ani zmínka. Nejde však o chybu, ale důsledek střihu filmu. V původní verzi byl tento zápas mnohem delší. (Armin82)

• - Skutečný Frak Dux spolupracoval na filmu jako bojový choreograf. (Divočák)

• - Během semifinálového souboje utrží Frank (Jean-Claude Van Damme) od Pace (Paulo Tocha) zákeřný úder pravou rukou. Tržnou ránu má však na pravé straně obličeje. (Armin82)