Chada vychoval Frank, bývalý osobní strážce jeho rodičů, kteří byli před dvaceti lety zabiti. Tenkrát se zachránilo i jeho dvojče Alex, ale nikdo neví, kde žije a Frank, dnes majitel fitnes centra, po něm nechává pátrat. Nyní mu najatý detektiv přináší zprávu o místě Alexova pobytu, a tak s Chadem letí do Hongkongu – o důvodu letu mu ovšem zatím nic neřekne. Až na místě setkání oběma sdělí, že jsou bratři a vysvětlí jim, kdo zabil jejich rodiče, a tím si přivlastnil i jejich majetek. Chad chce okamžitě pomstu, ale Alex je opatrnější. Po nevydařeném obchodu s kradenými auty si to ale rozmyslí a rozhodne se jít do boje s Chadem a Frankem. Svou akci začínají u Raymonda Zhanga, který byl kdysi společníkem jejich otce a patřil mezi vrahy při jejich zabití. A žije tu i druhý tehdejší společník, Griffith. Oběma se daří velmi dobře a jsou napojeni na místní podsvětí. Zatím netuší, že hodina pomsty za dávný zločin se blíží… (TV Prima)

spikey1

Pořádně nevím proč, ale trik s dvojením herců a hraním dvojčat byl na začátku devadesátek velmi populární. vyzkoušel si to Jean a o rok později i Jackie. Oba vždy s důrazem na protichůdnost postav, které ve filmu hráli. Zpětně nutno dodat, že Jackiemu se jeho počin povedl lépe. Jeanův kousek je ale pořád velmi dobré akční béčko ()

manonfire

Nejvíc bodů určitě za nakládačku od Bolo Yeunga. Škoda že takhle nevypadá průměrný vietnamec. To by tržiště zela prázdnotou.50% ()

MichelSmith

Akoby to bolo včera 24.december zhodou okolností vianoce,darčeková opojenosť,dozvuk zemiakového šalátu na záchode a do toho pripitý hlas môjho otca" už to ide decká!" Akčný trhák s J.V.Dammom a tým druhým,ktorého by som vtedy určite neúspešne hladal na csfd v prípade vlastnenia internetu a vlastne aj počítaču... Ale k veci na svoju dobu prepracovaný akčný thriller s pompéznosťou a netradičným prostredím Hongkongu,ktorý bol pre mňa fascinujúci a vzdialený,no zároveň najviac uveritelný aký som zažil dodnes,nebolo to len tým že hlavné postavy neboli aziati,z čoho vyplýva rasová ztotožnenosť,ale krásne a uveritelné scenérie,ktoré ma spravili jeho obyvatelom! Pribúdajúcimi rokmi sa stal z toho pre mňa kult a určite nejsom sám! ()

lewwin

Dvojitý zásah se mi nelíbil ani jako malýmu klučinovi co podobné filmy sjížděl téměř denně. A nic se na tom nezměnilo. ()

Dromed

Perfektní jednoduchý příběh z hustého prostředí Hongkongu. Pokud se chcete dívat na akční film (což je) a nehledat v něm nic duchaplného tak tohle vás rozhodně nezklame. Ale pokud chcete přemýšlet, tak se radši podívejte na něco jiného. ()

lskala

Nejzábavnější film s JCVD. Jeho skalní fandové ho dostanou v dvojitém balení a my ostatní, se můžeme kochat zase tím starým dobrým Bolo Yeungem. 75% - 4**** ()

kenkaku

Další příklad toho lepšího z filmografie JCVD. V tomto případě bych řekl dost zajímavý kousek protože si zahrál dvojroli. A když říkám "zahrál" tak to neberu tak úplně jako sarkasmus. Opravdu se chová Chad i Alex jinak a pro Jean-Clauda to musel být výkon jako blázen. Vážne už jen kvůli tomu to stojí za podívání. Samozřejmě je třeba si uvědomit že když už tam hraje on (a ještě 2x) tak nepůjde o charakterní roli a mele se to tam při každé příležitosti. Prostě starý dobrý Hong Kong a nadstandardní podívaná. ()

upson

Arnold má KOMANDO.......Stallone má RAMBO 2.......Jean má DOUBLE IMPACT.......... Co dodat? Akční klasika a povinná k tomu :-) ()

coscarelli

Dvojita (trojita) pecka s rozdvojenym Vandammom a kusom bravcoveho Bolo Youngom (strach mi nahana i teraz v decembri) , ktora pada do nezabudnutia. Skocirovane je to nad uroven, nech si mysli kazdy svojim okom. Celkovo aj hydrosfera mala nad stupen doveryhodnosti a napatia. StopaZz sedela tak akurat, pretoze dej mal paradny vodoSpad. PO rokoch a i starocíach tento skvost nestraca na povabe, i ked som jaky skeptik,... a strely, karate, vybuchy a podozrivost z nevery -- nuz to je len zlomok paradnych scen co sprevadzaju tento skvost... ()

MARTIN*I

Celkem zajímavý film... Dvojrole Van Dama... Mohlo to bejt pro něj docela složitý a ne uplně jednoduchý natočit, jak se tam pere sám se sebou :-)) A chudák si pořád musel gelovat a mýt vlasy... už za to si zaslouží 3 :-D ()