Vražda po americku

All-American Murder

Mysteriózní / Romantický / Thriller

USA, 1992, 94 min

V žádném případě se nejedná o thriller ani detektivku. Spíš high school komedie se slasher prvky. A když si k tomu připočítáte, že nějakej debil na Barrandově v dabingu pro HCE obsadil Gustu Bubníka na Christophera Walkena, budete se smát většinu filmu, protože takhle postava je tím děsně komická (a to ještě CH W vypadá jako Arnold v Terminátorovi po "operaci" oka). Naopak Schlatter je Langmajerem dabovanej skvěle. Něco mezi 3 a 4, ale je to stará věc se starým dabingem, tak jdeme víc.(7.12.2016)

• JohnSmith

Walken v mysteriózním thrilleru, páááni. No a pěkný kulový, nuda a o ničem.(3.9.2018)

Celkem solidní thriller, který jsem kdysi dávno viděl u známých na videu. Tenkrát mě zaujal scénář s překvapivým zvratem. Nicméně dnes (2007) si z toho filmu už moc nevybavuju. Jen vím, že onehdá jsem taky narazil na brakový román Srdcerváč, který vyšel v edici Stopy hrůzy a bylo to téměř to samé jako Vražda po americku. Kluk randí s několika holkama najednou. Postupně začnou jedna po druhé umírat, resp. někdo je vraždí. Podezření padne na toho studenta, který se snaží přijít na stopu vrahovi a zároveň zdrhá před policií.(10.10.2007)

Je to skvela krimikomedia z univerzitneho prostredia. Zapletka je absurdne prekombinovana a obsahuje kopu skvelych hlasok, takze o nonstop zabavu je postarane. Rozuzlenie ma dokonca prekvapilo. Bal som sa, ze vrahom bude postava, ktoru som si oblubil. Nastastie nebola. Hlavny hrdina je sympatak. Je tu niekolko sexi zien a ako bonbonik tu je Walken v ulohe detektiva u ktoreho cely cas neviete, ci to ma vsetko na haku alebo je len nad vecou. Skoda ze nemal väcsi priestor. Na to ze je to komedia, tak je tu aj par solidnych krvavych scien. Vysledkom je velmi prijemny a nepravom zabudnuty videofilm. 7/10.(16.12.2015)

Dnes už téměř zapomenutý film. Slušná detektivka spíš televizního střihu, v trochu italském stylu, ve které se sešli tehdy nadějný Charlie Schlatter a jako vždy výtečný Christopher Walken. Dialogy jsou opravdu vtipné, téměř sitcomové, režie spíš rutinní, ale dohromady to funguje překvapivě dobře a o zvraty není nouze. Za mých mladých let, jsem z toho filmu byl celý paf. Dneska už to tak žhavé není, ale příjemné pokoukání to rozhodně je.(9.1.2011)