Přežili jsme Ardeny

• USA Saints and Soldiers (více)

V polovině prosince roku 1944 se Hitlerova armáda chystá na bleskovou válku u Ardenského lesa a hrozivou zimní ofenzívu známou dnes jako bitva o výběžek. Desátník Nathan Greer a jeho přítel Gordon Gunderson se octnou v pasti spolu s více než stovkou amerických vojáků na zasněženém poli. Střelba Němců vnese paniku a zmatek do jejich řad. Greerovi, Gundersonovi a hrstce dalších mužů se podaří uniknout před masakrem do blízkého lesa. Bez jídla a zbraní se vydávají do nemilosrdné zimy a pokouší se dostat zpátky na spojenecké území. (oficiální text distributora)

Rathe

Pro mě to byl velmi slušný snímek z WW II. Jsou i lepší, ale také jsou i horší. A i když tu není tolik akčních scén jako je v jiných válečných filmech, tak rozhovory mezi vojáky ve skupině mi přišli zajímavé, a tak to válečné sekvence docela vykompenzovalo. ()

MichalHavros

Film naprosto miluju od dětství, kdy jsem nechápal o co se jedná, ale líbily se mi zbraně, technika, vojáci znáte to... dnes film vnímám jako naprosto unikátní snímek z druhé světové války, ve kterém nehrají nijak výrazní herci, což ve mě vyvolává jakýsi dojem, že to není sázka na jistotu.. samotný začátek filmu vás zanese a ponoří do děje hodně hluboko.. je to podařený záběr který na mě nostalgicky působí.. dále role ,,Corbina Allreda'' .. Neskutečně dobře zahrál hlavní roli a celkově dával filmu atmosféru jakou žádná postava v celém filmu.. Saints and Soliders je naprosto unikátní kousek a nechápu, jaktože má na csfd.cz a IMDb tak nízké a nemilosrdné hodnocení... 5* ()

prasecak_cz

Docela příjemné válečné drama... Člověk nesmí očekávat nějaké úchvatné bojové scény, k mému potěšení výkon neznámých herců a docela dobrý příběh stačil. ()

minilawman

Žádný velkofilm to není a mnoho se toho tam neodehrálo - ač člověk podle názvu očekával trošku víc. Špatný to ale taky nebylo. Všichni ti herci byli takoví upravení.. vůbec mi nepřišli že už strávili nevím kolik dnů na frontě. Chybělo tomu o trošku víc bojových scén, ale na druhou stranu, jsem rád, že to nebyla skupinka ostrostřelců, co sejme každý dvacet Fritzů na jeden zásobník. ()

sad12

Je to celkem dobrý válečný. Jenom se to podle mě vrhlo do děje moc rychle ( Hned je zajali Náckové). Film například ukazuje, že ne všichni Němci jsou, nebo byli zlý. Nebudu dělat nějakou dlouhou recenzi , ale film, jak jsem řekl, byl dobrý. ()

Gordy34

Přežili jsme Ardeny je sice pěkný válečný film, ale uvítal bych tam i nějaké více známé herce jako je Ben Affleck. Musím ale povědět, že výkon Petera Holdena, který ztvárnil Gundersona, se mi velmi líbil. Hodně se mi líbila scéna, kde Kendrick střílí Skopčáky s puškou 98k. Vztah mezi Oberonem a Kendrickem mě celkem bavil. Potom ke konci mi ale přišel smutný. Kendrick:,,A jaký máš ty tajemství?'' Oberon:,,Prokristapáná, čekáš, že vám to povím? Sotva vás znám.'' ()

arit

Mně se film docela líbí. Není to prostoduchá překombinovaná rytírna. Kamera a barvy tomu dávají punc věrohodnosti. Takhle se to opravdu mohlo stát. Tak ode mne 65%. ()

andy60

Nejedná se o válečný film ve smyslu, jak si jej většina diváků vybaví - bláto, zákopy, přestřelky a výbuchy granátů a min. Tohle je pojato víc psychologicky - nějaké vzpomínky na domov, dialogy o nesmyslnosti války, o hrdinství a jak to vše přežít. Tohle pojetí mně sedlo víc, než nekonečné štěkání samopalů a digitálně upravená válečná vřava. ()

Iku75 odpad!

V Polovině filmu jsem to musel vypnout , já v domění jsi si pustil "válečný" film o západní frontě a zde se jen mluví , viděl bych to na psychologický drama . Jestli takhle se válčilo na západní frontě tak to klobouk dolů . ()