Přežili jsme Ardeny

• USA Saints and Soldiers (více)

V polovině prosince roku 1944 se Hitlerova armáda chystá na bleskovou válku u Ardenského lesa a hrozivou zimní ofenzívu známou dnes jako bitva o výběžek. Desátník Nathan Greer a jeho přítel Gordon Gunderson se octnou v pasti spolu s více než stovkou amerických vojáků na zasněženém poli. Střelba Němců vnese paniku a zmatek do jejich řad. Greerovi, Gundersonovi a hrstce dalších mužů se podaří uniknout před masakrem do blízkého lesa. Bez jídla a zbraní se vydávají do nemilosrdné zimy a pokouší se dostat zpátky na spojenecké území. (oficiální text distributora)

missko

Tenhle film je moje dětství vždycky jsem tenhle film měl rád. Byl jsem schopný to sledovat týden co týden na DVD a nikdy mě to neomrzelo. Prostě jsem vždycky měl rád filmy o druhé světové a tenhle snímek řadím mezi mé dětské vzpomínky. Skvěle natočený příběh pěti amerických vojáků co snaží přežít v drsné přírodě ardenských lesů a všude kolem je po zuby ozbrojená německá armáda. Co jsem v tomhle filmu miloval byla ta hudba která byla úplně mocná a dokázala ve mě vzbudit emoce div jsem u toho nebrečel. Sice tenhle film nevidím na pět hvězdiček ale vždycky ho budu mít rád jelikož doprovázel celé mé dětství. ()

790511

K natočení tohoto filmu stačil jeden zasněžený lesík a pár válečných propriet. Pravda, jak jinak podat cestu zasněženým lesem, než záběry na postavy, brodící se ve sněhu? Že je těch záběrů možná víc, než zdrávo, to už je věc jiná. Jednotvárnou dějovou linii se tu a tam snaží oživit nějaká dramatičtější epizodka. Na usnutí to sice není, ale příliš zaujmout nedokáže. Tento film je takovým jemným kamenivem mezi velkými balvany filmů, popisujících detailně a propracovaně důležité válečné události. Snaží se ukázat atmosféru ve skupince vojáků, kteří se ocitli na špatném místě. Herci se sice netváří atraktivně, nebo hrdinsky, je na nich vidět spíš únava a někdy až apatie. To se mi ale zdá za dané situace uvěřitelné. Velmi oceňuji, že v podstatě zcela chybí americký nacionalismus, kterého jsou obdobné filmy zpravidla plné. Zlehka se rozumuje o víře, ale má to jakési opodstatnění i v příběhu. Docela mě zarazil americký misionář v Německu. Přiznám se, že o tom nic nevím, ale zdá se mi zvláštní, že by před 2. světovou válkou jezdili do křesťanské Evropy nějací misionáři z USA. ()

albytch

Z tohodle filmu nikdy trhák nebyl a nebude a tom se mi na tom asi nejvíc líbí, nikoho moc nebaví banda amíků pobíhajícíh po ardenách.Ale mě jo!, nevím co mě na tom tak baví,ale mužu si to pustit klidně 10krát za sebou a pořád mě to neomrzí, zajímavej příběh o tom jak funguje psychika vojáka který provede hroznou věc(ikdyž nechtěně), o tom že i němci nebyli takový sv*ně(z řad wehrmachtu) o tom že tam nemusí být nějaká extra super zápletka aby to mohl být dobrý film ()

wray

celkove moc historicke a vojnove filmy nemusim, ale obcas sa najde cosi zaujimave. Saints and Soldiers bol urcite netradicny film, len - aj tak nezaujal. Kedze som do toho isiel bez toho aby som vedel o com to bude, tak som si prvu polku filmu stale nebol isty co to vlastne bude - taka obycajna vojnova drama? alebo dake mystery mozno horror? alebo - je to vlastne komedia? A taky ten neisty pocit (i ked bolo coraz jasnejsie ze je to len obycajny film) sa niesol az dokonca filmu. Proste to co bolo mozno zaujimave na zaciatku bolo coraz obycajnejsie a koniec bol uplne nevyrazny a rovnako aj moj celkovy dojem z tohto filmu :/ Je to ine, pozriet sa da ale druhykrat (pocul som ze bude aj dvojka) by som do toho nesiel... ()

Ondrew

Nemam dovod nijak zvlast protestovat proti snimke, ktora ma v neposlednom rade celkom fajn prekvapila z hladiska globalnej zapletky. Cakal som -- zase raz -- krute bojove zabery a ine humornosti, no autor scenara na to isiel tak trochu z ineho hladiska. A prave to na tomto filme obdivujem najviac. Atmosfera je rozhodne slusna, herci, zvacsa viac ci menej nezname tvare, sa do toho celeho opreli jedna radost. Rozhodne ide o kvalitny vojnovy film, pri ktorom sa nudit nebudete. Ja osobne sa nebranim dalsej projekcii... 80%. ()

Kozlowski8

Skupinku amerických vojáků, kteří přežili masakr v Ardenském lese a utekli ze zajetí, čeká těžká cesta nehostinnou zimní krajinou, bez jídla a beze zbraní, na spojenecké území... Pasáží a podnětů, které diváka vytrhnou ze stereotypního příběhu není, zvláště v první polovině, mnoho. Je to spíš o konverzaci mezi vojáky, která mi ale občas vyznívala trochu toporně a neupřímně. Snaha tvůrců přiblížit hrůzy války psychologickým a nábožensko-filozofickým rozjímáním působila nuceně, uměle a pateticky a podobné pocity mi navodilo rovněž vizuální pojetí s filtry a roztřesenou kamerou. Nízký rozpočet, který je u snímku zřejmý a patrný, je tím nejmenším důvodem, pro které musím dát filmu palec dolů. 45%. ()

Warapeidza

Mně se tenhle film líbil. Není to žádná krvavá lázeň, na povrch se derou spíše psychologické aspekty války. Je to řekl bych řemeslně vcelku zvládnuté dílko, kterému se nevyhnuly jistě kiksy a omyly. Ale celkovému dojmu jako takovému to tolik neubírá. ()

sponeck

No fuj. Příběh nula, herecký výkon nula, realita a scény nula. Pouhý pokus o válečný film, na kterém jsem snad nenašel nic pozitivního. Tak snad jen za ten nízký rozpočet a za snahu. Každopádně já už nikdy více. ()

Joker 16

jasný na Zachraňte vojína Ryana to nemá, to beze sportu, už jen díky chudému obsazení, ale je to super movie a skvělej příběh. 85% ()

ohinek

Moc válečných filmů z bitvy o ardeny, které už nemají na krku několik desetiletí neznám, snad až na bratrstvo neohrožených což vlastně ani není film...Toto sice není žádný biják, dokáže však zaujmout hezkým prostředím nebo celkem dobrými akcemi a vystižením atmosféry za liniemi, na druhou stranu obsahuje dost hluchých míst a tak jako všechny levné válečné filmy trpí různými nedomyšlenostmi (101. výsadková v liniích, francouzi v ardenách, nesmysly ve filmem interpretovaných spojeneckých plánech). Na nějaký večer daleko od civilizace kde je jenom nějaká stará malá televize, takový film na škodu není. ()

Jessica_Biel

Pro mě velice moc pěkný a oblíbený válečný film. Jeden z mála, kde granáty netrhaj lidské údy a kulomet neštěká z 90% filmu. Ačkoliv se ve filmu nachází několik zdlouhavějších pasáží, tak to filmu na kráse neubírá (pokud se teda dá o válce mluvit jako o kráse), a fandovi válečných příběhů udělá jistě radost. Jedna hvězda za závěrečnou scénu s jeepem a ošetřovaným náckem, další dvě za provedení celkového filmu. ()

demonikus

Neskutočne nizkorozpočtový film. S efektami z 80.tych rokov a naozaj slabymi hereckými výkonmi. V niektorych momentoch som mal dojem, že herci čo hraju američanov sa niekoľko krat ukazali aj ako "fritzovia" ( :D ), Prva polka filmu je veľmi uspavajuca. Až na zaver sa zmôžu na trošku napätia a akciu. Davam 41% - 2*. ()

Triathlet

Bojové scény byly hodně realistické a syrové..Také zde byla dobře vyobrazena atmosféra doby..Ale přesto tomu něco chybělo, až moc často se opakovala situace, kdy přeživší Američané berou do zaječích.. ()

boda13

rekl bych ze film prezili jsme ardeny je slusny valecny film .ale take neni zas tak vyjimecny od normalnich filmu .akorat se tu mneni ze tady skupinka americanu unikde nemcum ...o tom jde v celem filmu a je to az dobre 75% ()

Budulínek

Je to syrové, není to příliš vyumělkované. Mně se to jako celek líbilo, ale místy tam byla místa, která bych raději neviděl. ()

ShakiraS

Film se mi opravdu líbil. Sice tu nejsou zobrazené krvelačné boje na bitevním poli, ale napětí tu rozhodně nechybí, ikdyž jak zde někteří podotýkají, "tam hrdinové jen chodí po lese a vyprávějí si historky". Myslím, že je to velice poutavě a zajímavě natočené, člověk se ani minutku nenudí díky častým "návštěvám" vojáků německé armády, při nichž se hlavní hrdinové několikrát ocitnou v ohrožení života. Brilantně je zobrazená jedna ze závěrečných scén filmu, kdy hlavní hrdinové jedou v autě s vlajkou Německa a ocitají se uprostřed palby jak Němců, tak i Američanů. Jediné co nechápu, je ten český překlad "Přežili jsme Ardeny". Když se podívám na obal DVD, vidím tam 4 muže, z nichž to ale přežijí jen 2. Proto tento titulek opravdu nechápu a musel ho vymýšlet nějaký inteligent. ()

radimhasalik

Místy je to takové hodně zdlouhavé, ale třeba to takové skutečně bylo. Sympatické je, že to není klasický film s hrdiny, ve kterém přežijí všechny hlavní postavy. ()