Přežili jsme Ardeny

• USA Saints and Soldiers (více)

V polovině prosince roku 1944 se Hitlerova armáda chystá na bleskovou válku u Ardenského lesa a hrozivou zimní ofenzívu známou dnes jako bitva o výběžek. Desátník Nathan Greer a jeho přítel Gordon Gunderson se octnou v pasti spolu s více než stovkou amerických vojáků na zasněženém poli. Střelba Němců vnese paniku a zmatek do jejich řad. Greerovi, Gundersonovi a hrstce dalších mužů se podaří uniknout před masakrem do blízkého lesa. Bez jídla a zbraní se vydávají do nemilosrdné zimy a pokouší se dostat zpátky na spojenecké území. (oficiální text distributora)

Orlau32

Je to film o četě amerických vojáků, kteří se dostali do obklíčeni a zabloudili v Ardenském lese. Mráz, sníh, zima, bez jídla. A to už několikátý den. Mluví mezi sebou, aby zahnali únavu, hlad, spánek a také strach. Ano... strach. Vždyť jsou to mladí chlapci a chtějí žít a přežít tohleto peklo 2.světové války. Že je tam málo německých vojáků ? Já jsem je cítila za každým keřem, za každým nepřehledným lesním úsekem !!! Aby válečný film splnil svou úlohu, tak tam přece nemusí stále strašit Němci ! Byli to taktéž vojáci (ikdyž na nepřátelské straně), i jim bylo zima i oni měli hlad a strach. Ne všichni byli zfanatizováni Hitlerem. To je ukázka scénky ve filmu, kdy Američanům pomůže mladý německý voják, aby nepadli do pasti. Abych pochopila o co scénaristům šlo, tak k tomu nepotřebuji žádná střílející strašidla v německých uniformách. Mě se film velmi líbil, je pravdou že zkušenější režisér by z něj možná udělal HIT. Navíc je to příběh dle skutečné události. Dávám tedy 4* ()

gogos

Film natočený za poměrně malý peníz (780 000 USD) mě příjemně překvapil. Už tím, že se najedná o klasický akční válečný film, ale spíše o film dobrodružný. Film se zaměřuje na psychiku vojáků, ale přesto svým napínavým pojetím neztrácí nic z válečného pekla. Film se odehrává zhruba tak, že po úvodním masakru se parta amerických vojáků dostane do lesů a snaží se najít základnu. Poté se k nim připojí zpočátku „nafoukaný“ britský voják a tak se snaží splnit jeho úkol (doručení informací). Tato pasáž je zaměřena na psychiku vojáků a jejich smířením s válkou a krutými podmínkami. Konečná akční scéna vede ke splnění úkolu. Filmu, ukazujícím to, že vojáci nejsou stroje na zabíjení ale lidé, kteří ani válku nechtěli dávám zasloužené 4*. ()

kaylin

Tohle spíše povídání než válčení je celkem snesitelné, i když právě akční scény mohou některým divákům asi docela chybět. Ale snímek se alespoň snaží něco říct. A i když to tak úplně nevyjde, tak se na to dá dívat bez toho, abyste se nějak moc nudili. Docela se ale divím, že jsou ještě další dva filmy. ()

MATADOR

Takový ten film s nízkým rozpočtem, ve kterém se toho moc neděje. Akce je pěkná, ale je jí žalostně málo, alespoň vypadá k světu a efekty jsou dobré. Ve výsledku jsem rád, že stále vzniká něco z druhé světové války, ale občas to zpracování vázne. ()

Skip

Tento film jaksi postrádá dramatičnost, všechno je nějak statické, ač hlavní hrdinové jsou skoro pořád na cestě. Není to vysloveně nudné, ale je to film "jednou a dost" a kdyby ani toho "jednou" nebylo, nic by se nestalo. ()

Had6

Já nemám válečné filmy rád. Válka mi je prostě cizí, nejsem ten typ člověka, který by obdivoval zbraně, případně o víkendech chodil v maskáčích po lese. Proto ani nevyhledávám filmy, kde tomu tak je. Ovšem když už není na co koukat, tak vezmu za vděk vším. A byl jsem tentokrát příjemně překvapen. Komorní atmosféra, žádné akcí nadupané scény. I tak se dá natočit válečný film. To všechno jsou plusy. Mínusem je chudý příběh, který by si zasloužil trochu více rozpracovat. V téhle podobě jsme ho už viděli mockrát v mnoha filmech. I přes tohle všechno, ale musím říct, že se mi film líbil. Za to, že se to filmu povedlo i přes jeho válečnou tematiku dávám čtyři kousky. ()

janek85

Krása, nádhera, takhle definuji tenhle snímek, naprosto dokonalé... z filmu je vychází dobová bojová atmosféra, skvěle provedené dobové uniformy, zbraně, okolí... celý flml měl strašně napínavou atmosféru, tichou...90% ()

Martin741

Opat kvalitny film s kvalitnym scenarom, ktory zobrazuje Operaciu Ardenny z decembra 1944, ktora bola poslednou ofenzivou nacistickeho Wehrmachtu. Ryan Little sa chytil rezie na urovni, k tomu pribeh, ktory ani chvilu nenudi. A to mam vojnove filmy dost rad uz od Michalkovovho Odporu. 76 % ()

Petoss1

Realistický pohľad na Ardénsku ofenzívu, no nečakajte masové vojnové scény, skupina vojakov utečie pred zastrelením a sú odhodlaní prežiť. Výborný vojnový film. 85% ()

Amroth666

První minuty byly naprosto unikátní a konec byl pro mne nezapomenutelný zážitek.Jinak se tam toho moc neudálo za těch necelých 90 minut.Ta paní z tou malou holčičkou zahrály perfektně. Jinak američtí uprchlíci s britem byli herecky docela rozdílní. Jsem rád, že mě ten film nezklamal a že si ho někdy zase rád pustím. Je to ale ten typ filmu, kterému pět hvězd nedám. ()

C0r0ner

Filmy o II. světové válce vyhledávám a jelikož jsem jich viděl spoustu, tak od nich taky dost očekávám. Přežili jsme Ardeny ale doplácí na nijaký scénář, který hodnocení sráží dost dolů. Je to škoda, protože jinak byly lokace a výprava na jedničku. Bohužel, pokaždé se vše nesejde. 55% ()

pufina

Film mi nesedl. Většina se odehrává putování lesem hrstky vojáků, kteří utekli němcům a snaží se dostat na svojí stranu. Málo akce, hodně (zbytečných) keců. Příběhy mohly být zajímavější (a neřikejte mi, že by to nešlo líp propracovat). Jsem skutečně ráda, že jsem přežila (i s tou nudou) přežití Arden. ()

laik_60

trocha smutný, trocha sladký trocha aj dramatický. Napriek tomu pridám bodík na zlepšenie profilu tohto filmu. Rozpráva príbeh zachránivších sa vojakov a také skryté hrdinstvo (snaha dodať dôležite informácie). Vo filmových rozpočtoch sa síce nevyznám, ale nemyslím, že to filmu škodilo, akurát urobili trocha z diváka a aj Nemcov blbcov, keďže aj prenasledovatelia aj prenasledovaní zanechávajú v snehu stopy, ale tu to akosi nehralo rolu. :) Smutný až tragický koniec vyúsťuje v akési patetické pochopenie, že všetci vojaci sú ľudia, tobôž tí zraní. God sei mit Euch. ()

messiah

Čekal jsem mnoho, dostal jsem málo. Pár zasněžených spojeneckých vojáků utíká před tlupou zanšžených německých vojáků zasněženou krajinou. Po cestě se zastaví na návštěvu zasněženého domu...nicmoc se neděje a to je největší slabinou filmu. Nemá to spád. Nejen že si klidně dojdete na záchod, aniž by jste měli pocit že o něco přijdete, ale můžete si i odskočit ukuchtit něco teplýho do žaludku, nebo pro pivko do džbánku. Od válečného filmu čekám rozhodně víc...a nemusí jít pouze o akci a přestřelky... ()

otík

Malý a levnější snímek natočený za málo peněz vypráví o skupině amerických vojáků, kteří uvíznout v zóně ovládané německými vojáky a musí si prostřílet cestu za svými jednotkami. Sice hrdinné a odkazu jistě hodné válečné drama, ale především díky chudé výpravě jde o film lehce zapomenutelný. ()

Radiq

Někdo přežil Ardeny, já jsem přeardenoval žití. Ok, řekněme, že nám to vypovídalo pravdivej příběh a ok, já to prožít, tak to taky budu chtít někomu sdělit. Ale myslim, že přímo na film to nebyla zrovna ta pravá látka. Hodně se tam kecalo, ale většinou o ničem nebo takový ty klasický vzpomínky na domov. Zima tam je. Akce moc ne. A Pepa Zíma taky ne. ()

T-enter odpad!

Nudnější a více uspávající film jsem v životě neviděl. Opravdu toto považuji za asi nejhorší film "o ničem" co jsem kdy viděl. Naprosto souhlasím s komentářem od Douglase, s rozdílem hodnocením. ()