Přežili jsme Ardeny

• USA Saints and Soldiers (více)

V polovině prosince roku 1944 se Hitlerova armáda chystá na bleskovou válku u Ardenského lesa a hrozivou zimní ofenzívu známou dnes jako bitva o výběžek. Desátník Nathan Greer a jeho přítel Gordon Gunderson se octnou v pasti spolu s více než stovkou amerických vojáků na zasněženém poli. Střelba Němců vnese paniku a zmatek do jejich řad. Greerovi, Gundersonovi a hrstce dalších mužů se podaří uniknout před masakrem do blízkého lesa. Bez jídla a zbraní se vydávají do nemilosrdné zimy a pokouší se dostat zpátky na spojenecké území. (oficiální text distributora)

Scraffy

Dobré obsadenie, fajn scenár, réžia obstojná a atmosféra parádna. Mám z filmu dobrý pocit aj keď je tam veľa vecí, čo sa dali vylepšiť. ()

unrocker

Hodnota tohoto filmu není v bojových scénách ala Spielberg, ale je to o příběhu a vykreslení hlavních postav , které ukazují vojáky kteří často ztratili svůj život někde ve válce a nebyly za to nijak ohodnoceni... Mě se to i celkem líbilo... ()

atlee

Za málo peňazí pomerne veľa muziky. Asi takto by som zhrnul môj celkový dojem z tohto filmu. Porovnávať ho s ďalšími vojnovými snímkami typu Zachráňte vojaka Ryana, Čata či Narodený 4. júla rozhodne nie je na mieste, keď vezmeme do úvahy prostriedky, ktoré mal jeho štáb k dispozícii. Chýba možno širokouhlý formát, vďaka čomu absentuje viac umelecky kvalitných záberov. Atmosféra je tu však vykreslená inak. Nie úchvatnými špeciálnymi efektmi, nie veľkolepou výpravou. To, čo dáva tomuto filmu šmrnc je prepracovaná psychológia postáv, ktorá je podporená vytiahnutím farieb, rýchle strihy a kvalitná scénická hudba. Na to, že sa v podstate jedná iba o putovanie skupinky hlavných hrdinov sprevádzané rozprávaním ich zážitkov z detstva a spred vojny, film veľmi nenudí a to svedčí o jeho určitých kvalitách. ()

reygadas

Ďalší film zo série, ktorému chýbajú percentá navyše. Jednoznačne tento film má odo mňa päť hviezdičiek a to za obraz, hudbu, scenár a obsadenie, kde bolo vidieť skvelé herecké výkony. ()

Guinivieve

Když někdo přijede autem na samotu v lese, normálně zaparkuje a pak náhle v tom autě není benzín, tak se tomu můžu jen smát. A to nebylo jediné... ()

adakraj

Všichni zde koukají na herce, že nejsou známý apod. Mně se, ale v tomto filmu herci líbili. Nevim co hledáte za detaili, že šli pustinou a kde by měli jít? Zase film velice povedený ()

Brano

Celkom dobrý vojnový film z obdobia druhej svetovej vojny, ktorý opisuje skupinu amerických a jedného britského vojaka ďaleko na bojovom fronte v Ardenách. Dej je veľmi zaujímavý a aj dosť reálny. Pri hercoch sa neobjavujú žiadne veľké mena, o to viac ma prekvapili a svoje postavy zahrali na výbornú. Filmu možno chýbajú väčšie efekty, viac bojových scén a miestami trochu lepší scenár. ()

Guran

Jedině hlupák může jít natočit válečný film s nízkým rozpočtem. Ryan Little se toho nebál a také se mu to navyplatilo. Tenhle film je šíleně zpracovaný, neakční, nezajímavě obsazený neznámými herci. Příběh ulítlý (popravdě jsem ho moc nepochopil). Jak se někam můžou pěšáci dostat dřív, než mechanizovaná jednotka? To nedává smysl, ne? Pak to, že se filmaři snažili do filmu přidat i prvky z hororového filmu o dusích, kdy voják vidí mrtvé dívky, které omylem zabil, což jsem nepochopil. Nebo závěrečná scéna s autem, kdy po našich hrdiné Američané páli dělostřeleckými granáty a jeden z hrdinů vytahuje bílou vlajku, ale proč tu vlajku pro Boha nevytáhl dřív, než po nich začli pálit? Tento film je prostě nesmyslný ve všech bodech. Trapný, nudný, příšerný. ()

helrohir

Komorný vojnový film bez výrazných strhujúcich momentov. Miesto vojnovej akcie sa zameriava skôr na psychológiu vojakov a problémy existencializmu. Lenže množstvo dialógov o blbostiach (odkiaľ si, aké máš tajomstvo...) a nezáživné dva tretiny filmu pôsobia príliš nudne a nezaujímavo. Na druhej strane však film ponúka slušnú dávku napätia nad rozuzlením príbehu a úplne neznámi herci svoje výkony zvládajú prekvapujúco bez väčších zaváhaní. A nakoniec dôjde aj na akciu takže je to taký slušný priemer. Mimochodom, to neustále kopírovanie "ryanovských" vyblednutých farieb v každom druhom vojnovom filme mi už ide dosť na nervy. 60%. ()

Blazkowicz

Válečný film, ale ve výsledku je tam minimum střílení a moc mluvení. Šedý filtr a všude bílo tomu taky moc nepřidá. Děj překvapivě funguje a když vezmu v potaz nízký rozpočet, tak je to docela dobré. 3-* ()

woolfie

Uf - něco se tam dělo? Možná v poslední půlhodině, kterou jsem už prospal. To se mi většinou nestává... Do té doby jsem registroval jen příjemnou hudbu a "monochromatické" obrázky. Tohle se mi zkrátka nelíbilo... ()

route60

Tento film je jasná ukázka že s neznámymi herci za malé peníze dá natočit výborný a lidský příběh vždy se na něj rád podívam. ()

rafix

Dobrý válečný film, který mě dostal. Dobré herecké výkony neznámích herců. tento film můžu doporučit. ()

Mikakel

Tento film je také ukázkou nejenom toho, že se ve válce pořád jen střílí. Patří k tomu také to co najdeme zde ve filmu Přežili jsme Ardeny. Příběh bezvadný, herci splnili vše na 100%, proto hodnocení také 100% - 5* ()

Dukekuky

Skvělý válečný film který by jste si neměli nechat ujít ! Už jen příběh rozhodl že bude pět hvězd, taky si to ten film zaslouží. Hned po Zachraňte vojína Ryana je to můj druhý nejoblíbenější válečný film který na ten rok vypadá sakra dobře ! 9/10 ()