Korporace

(neoficiální název)

Třídílný cyklus The Corporation přichází právě včas, aby si posvítil na podivuhodnou historii, vnitřní mechanismy, kontroverzní dopady i možnou budoucnost velkých korporací. Na základě ohromujících případových studií a pravdivých výpovědí odhaluje skryté rozpory a vlivy v zákulisí korporátních i antikorporátních dramat. V rámci provokativní, avšak potřebné analýzy světového obchodu se ptá: jak dopadnou lidé, životní prostředí, demokracie a naše planeta jako taková, dáme-li nesmírnou moc instituci, která je ve své struktuře amorální, a jejíž hlavním cílem je vytvářet zisk akcionářů? Lze korporace z jejich patologické honby za ziskem za každou cenu nějak vyléčit? Nebo nezbývá než doufat, že se nám alespoň podaří omezit jejich vliv? (Doc Alliance Films)

kriplozoik

Toto by mělo být povinně pouštěno ve školách (nejen těch ekonomických) a především dutohlavcům z naší politické galérky. Patří mezi zásadní oči-otevírající dokumenty a je to jeden z nejucelenějších a nejkonzistentnějších kompilátů na téma korporace a její dopady na naše životy. ()

RonnieR

WAW!!! Brutal! To k čomu tam dospeli autori tohto dokumentu je veľavravné! Keď súd uznal korporácie ako fyzické osoby - tak im podľa inndícii vyšlo že táto osoba je PSYCHOPAT!!!! 88%, ()