poster

Grázlové

 • USA

  Bottle Rocket

 • Slovensko

  Grázli

Komedie / Krimi / Romantický

USA, 1996, 92 min

Režie:

Wes Anderson

Producenti:

Polly Platt

Střih:

David Moritz

Scénografie:

David Wasco

Kostýmy:

Karen Patch
(další profese)
 • Janek
  ****

  Podle Scorseseho jeden z deseti nejlepších snímků devadesátých let, ale podle mě Anderson překonal svůj debut zatím všemi nadcházejícími snímky. Ovšem už zde je jasně čitelný režisérův styl - Andersonovy trademarky, specifická kamera, nadsázka... Na tomto snímku mi nejvíce podařený přišel samotný konec, kdy dochází k "naplánovanému" přepadení. Jinak v podstatě souhlasím s Eddardem. 70%(4.2.2006)

 • B!shop
  ***

  Od filmu od Andersona sem nic moc necekal a taky sem nic moc nedostal. Wilson a Wilson jsou sice sympataci, ale prekvapilo me, ze je Anderson vic nevyuzil a neudelal z nich bratry. Jinak pribeh je takovej nijakej, de to skoro od nikud nikam, v desne poklidnym tempu, nenudi to, nebavi to, jen obcas se povede nejakej vtipek. A cely je to navic nic moc natoceny. Takze slabsi 3*.(25.1.2009)

 • WANDRWALL
  *

  Grázlové mají široké pole možností, jak upoutat pozornost diváků. Divák jim obvykle fandí, ale Grázlové, nazývaní tak česky po slavném darebáku Grázlovi (Zbojnické historky), tak se musí patřičně snažit. A tihle jsou spíše flinci, než grázlové.(16.5.2011)

 • golfista
  *

  Při porovnání kvalit tohohle filmu s oficiálním textem distibutora, který o něm píše jako o "kultovním komediálním hitu" se musím přiznat, že jsem buď tenhle "termín", nebo tenhle film nepochopil :)(24.9.2004)

 • predators
  **

  Až jsem si říkal, jak může být někdo takový debil, že se pustí do takových loupeží. Ty v podstatě nemají žádný význam, protože jejich cíle jsou dost pofiderní. No považte...kdo by šel krást do knihovny nebo chladírny? Takže už to samo o sobě dost vypovídá o nápaditosti tvůrců. Ještě horší však je, že je to totálně o ničem, zasmál jsem se tak jednou a není to ani tak free, jak by se dalo čekat. 37%(17.8.2010)

 • - Martin Scorsese zaradil túto snímku medzi desať svojich najobľúbenejších filmov z 90. rokov. (m.a.t.o.)

 • - James Caan (Mr. Henry) a Tak Kubota (Rowboat) si spolu zahrali už vo filme The Killer Elite (1975). (m.a.t.o.)

 • - Producent James L. Brooks nebol s pôvodnou verziou scenára spokojný, a tak Wesa Andersona a Owena Wilsona (Dignan) poveril jeho prepísaním. Napriek tomu bol dosť nervózny, pretože ani Anderson ani Wilson si počas stretnutí s ním nerobili žiadne poznámky ohľadom jeho pripomienok k scenáru. (m.a.t.o.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace