Smrt přichází v bílém

• Francie Dead End (více)
Trailer

Pro Franka a jeho rodinu jsou Vánoce důležitým dnem v roce. Už 20 let je slaví tradičním způsobem. Ale tentokrát se rozhodnou pro malou změnu. Ještě však netuší, že udělali velikou chybu, za kterou zaplatí. Noční můra v podobě mystické ženy v bílém, která prochází nočním lesem a zanechává za sebou smrt, právě začíná... Děsivé černé auto s neviditelným šoférem odváží své oběti přímo do temné noci. Panika a šílenství. Vánoční svátky se mění v peklo... (oficiální text distributora)

Trailer

J*A*S*M

Velmi příjemné překvapení. Horor, který by byl takhle zajímavě nakombinován s komedií, to je docela rarita. Do naprosto husté atmosféry najednou skočí vtip, kteý vás donutí začít se smát, po chvíli už se ale budete zase bát. A nejpodivuhodnější na tom, že to dokonale drží pohromadě. K dobru přispívá i originální a vynalézavá pointa (titulkovou scénu neberu v potaz). Jediná opravdu špatná věc na tomto filmu je jeho český název. Horror movie of the year ()

kleopatra

"Jestli to přežuju, tak si koupím cd toho Marilyna Bronsona"..... POMO neví, proč mají někteří tvůrci potřebu "tlačit do hororů humor", ale kdyby ho například do tohoto "netlačili", byl by to možná jen další tuctový horůrek a to by byla velká škoda, protože právě černohumorné lavírování bylo TO příjemně šimravé. ()

Matty

Jaká je naše životní perspektiva? Víme, co bude zítra, za hodinu, za minutu? Nevíme, můžeme maximálně plánovat a doufat, že dnešní den nebude posledním dnem našeho života. A když už to mermomocí má přijít? Berme to s humorem. Jako tvůrci této vrcholně morbidní komedie. Ano, úmyslně píšu komedie, neboť nebýt vtipů, ať zamýšlených či nechtěných, zapadl by Dead End mezi veletucet jiných béček chrlených Intersonicem na český videotrh (takový byl asi i záměr, soudě dle stupidního českého názvu). Herci uhrávají, co je v jejich silách, režisér předvádí s patrně extrémně nízkým rozpočtem hotová kouzla, film však z podprůměru nevyzdvihávají oni, nýbrž nečekaně vtipný scénář. S trochou nadsázky bych se Dead End nebál označit, alespoň co se týče ústřední myšlenky, za moderní verzi Sedmé pečeti. Mnozí s podobným tvrzením nebudou souhlasit, o tom nepochybuji. Mnozí mě označí za kreténa, o tom nepochybuji. Mnozí budou Dead End vnímat jako parádní horor, záležitost hodnou okousání všech nehtů, o tom nepochybuji a zároveň na to zvysoka kašlu, protože takhle parádně jsem se již dlouho nezasmál. 75% Zajímavé komentáře: Marigold, oli.G, Radko, kitano ()

golfista

"Smrt přichází v bílém" je tak příšerný název, že tenhle horor určitě v půjčovně najdete pěkně v poličce. A to je pro vás fakt dobře, protože - neváhejte a jděte do něj !... Výborně vymyšlené, dusná atmosféra se skoro nedá ukrojit a s koncem, ve kterém kupodivu kolečka do sebe zapadnou, což u hororů není věcí obvyklou.... Naštěstí jsem se nedíval v noci, protože by to byl asi i můj "end" :) ()

POMO

Nikdy nepochopím, prečo majú niektorí tvorcovia potrebu tlačiť do ponurých thrillerov humor. Nájde sa tu tiež veľa logických zádrhelov, podrážajúcich to celé béčkovou lacnosťou. Ale čo je najväčší handicap, tvorcovia si myslia že nakrútili napinák s šokujúcou pointou, ktorý natrhne každému prdel, no v skutočnosti ju ten každý odhalí po prvých desiatich minútach. Priemerná záležitosť. ()

• V čase 37:35 při záběru ze zadu na zbytek rodiny pronásledující černé auto je na pravém okraji obrazovky vidět stín, který nevrhá nikdo z herců, ale jeden z členů filmového štábu. (FCBLFC)
  • Film mimo jiné získal v roce 2006 hlavní cenu poroty na filmovém festivalu Fant-Asie. (Terva)