Medvěd

tulen

I když je obdivuhodné jak je film natočený a příroda je nádherná, tak všechno naprosto degraduje stupidita "dabingu", trapné polidštění zvířecího chování a hloupě podbízivá snaha o dojemnost "příběhu". Pokud to měl být film pro děti, tak se to stejně moc nepovedlo. Zlatí medvědi pana Chaloupka ! Škoda, že tvůrci nezůstali u syrového filmu z divočiny, pak by to bylo i na 5 hvězdiček. ()

Mayusko

Po všetkých stránkach dokonalé,neskutočné,famozne,fantastické,skvelé,výborné.....jednoznačne najlepší film o zvieratách v hlavnej ulohe s Bartom-najinteligentnejším medvedom. 5*- nieje málo??? ()

Dataminer

Absolutně úžasný film!!! Ikdybych ho viděl 100x pořád to bude málo a budu ho chtít vidět znovu. Poprvé jsem jej viděl v kině, což byl úžasný zážitek. Jednou jsem si tento film půjčil v půjčovně a obsluha uznale pokynula nad výběrem s tím, že si tento film zas až tak moc lidí nepůjčuje. A to je naprostá škoda. Jelikož tento film vyšel i v edici DVD co se prodávají v trafikách, tak by si jej měl pořídit každý. Neprohloupí. ()

egones

Všetko by bolo na poriadku ( kamera, strih, hudba ), avšak krátke herecké výkony ľudí neboli kvalitatívne uspokojivé a nevšimol som si označenie rozprávka pre daný titul, neustále vzlykanie malého medveďa si režisér mohol tiež odpustiť. ()

Otan

Parádní snímek,ve kterém se toho moc nenamluví,ale o to víc hraje,hlavně zvířata v úžasné přírodě.94% ()

66JIRINA

medvěd váží až 800 kg před zimním spánkem se vykrmí až na 900 kg - hodnotím práci režie a filmového štábu s tak velkou šelmou. Zde dávám 100% Film jsem viděla v českém znění, a zklamalo mně dabování malého medvěda (to se nehodilo). Jinak jako milovník zvířat jsem za takové filmy moc ráda. takže 4 hvězdy ()

Radim98

Bart i Youk hrajou líp než některé hollywoodské hvězdy, klobouk dolů... Když k tomu přidám fakt, že medvědy jako zvířata prostě žeru, nemůžu jinak :) ()

dave91

Naprosto bombastiký film.Žasnu nad tím,jakým dokonale věrohodným způsobem to bylo natočeno.Muselo to dát moc a moc práce,aby byl výsledek takto dokonalý.Parádní scéna je kdy bezbranného lovce musel zabít samotný řev medvěda tváří v tvář. ()

sona.1990

Film mého dětství. Spoustu let jsem ho neviděla a zase mě rozbrečel a to né jednou. Krásný film bez zbytečných a trapných dialogů. Prostě čistá práce!! ()

janmanas

U tohoto filmu jsem probrečel nejeden balíček kapesníků. Už když jsem byl malý, zanechal ve mne velkou stopu a vždycky jsem se na něj chtěl podívat znovu, jen s obavou, že ten kapesník budu potřebovat znovu. A potřeboval jsem. A to se mi u filmu stává tak jednou za 5 let. Je zde neuvěřitelně nádherně popsána síla drsné přírody a nelítosti ke všem. Je zde tak mocně znázorněn koloběh života v přířodě, že tenhle film by měl začínat výukou přírodovědy na všech školách. Čest pámatce všem medvědům. ()

marmota-b

Poprvé jsem to viděla v poměrně útlém věku, fandila medvědům, protože medvědi byli v tom věku bezva, a pak s hrůzou a napětím sledovala, jak se to hrotí... a šíleně brečela pro lovecké psy, ač mi bylo dospělými vysvětlováno, že je to "jenom film" a "jenom barva". První bod ve prospěch filmu: nenadržuje vysloveně jen jedné straně a dokáže strhnout příběhem i téměř beze slov. A scéna závěrečného setkání člověka s medvědem se mi nesmazatelně vryla do paměti. Po letech jsem pak s jistým úžasem zjistila, že se mi ohromně líbí i kamera - snad není ničím až tak nápadná a nová, ale skoro každý záběr by se dal zarámovat, jak dobrou má kompozici, což u filmu o přírodě, kde se skoro nemluví, není nezanedbatelné plus. A příběh mě pořád strhuje. Tu Pojarovu animovanou scénu paradoxně vnímám jako asi jediné mínus: ke zbytku filmu se moc nehodí a ochotně a snadno zapomínám, že tam vůbec je. ()

KapitanKuraz

Pre deti a dospelych od 3 do 99 rokov, od suctu tychto cisel aj hodnotim film na 102%. Tak ako tu uz kopa ludi pisala, taktiez nemam rad v rodinnych filmoch zvierata, ci uz animovane, alebo skutocne. No tu sa jedna o neskutocne dielo ktore som videl ako male decko, mozno tak stvor rocne, neskor ako skolak, pubertak, nedavno som sa hrabal na povale a nasiel som to na vhske. Ten film je stale rovnako super, odporucam kazdemu. ()

Kacaa26

Jako malá jsem u toho filmu brečela. Pokaždý. Ale i přesto jsem pořád vyžadovala pouštět si ho znova a znova. Doteď k němu mám silnej vztah, protože to bylo moje úplně první políbení světovou kinematografií a já za to tátovi děkuju. Je to tak strašně krásnej film, pro kterej budu mít vždycky tak trochu slabost. ()

AdaProfa

Tento film si hodně pamatuji z dětství, kdy jsem se na něj často díval. Nádherný dojemný příběh s minimem slov a dech beroucími scénami, příběh líčící život malého opuštěného medvíděte v nádherném nedotčeném prostředí kanadské přírody. Perfektně zpracované dílo. ()