Medvěd

M_Bery

Pěkný film podle románu Jamese Olivera Curwooda je natočený perfektně. Medvědi, se kterými se natáčelo odvedli skvělou práci. Film o medvědím mláděti, které přišlo o matku a které bude žít s dospělým samcem je možná až moc dojemný, což já uplně nemusím, ale věřím že se najde spousta lidí, kterým se film velmi líbil. Dojde i na scény kde medvěd zaútočí na lovce a na jejich koně, protože ve filmu přetrvává určitá nenávist lovců a medvědů vůči sobě. Myslím si, že tento film není pro každého, ne každého tenhle druh filmu zaujme... ()

shinbone

cenim, že filmaři dokázali takhle točit s reálnýma medvědama. tyhle příšery když chňapnou prackama, dovedou člověku přerazit páteř. ()

miza

Film takřka bez herců,ale napinavý až do konce.Zajimavé srovnání velikosti člověka a jeho bezmocnocti při přímém setkání s medvědem.Jak jsme malí a ubozí proti přírodě. ()

Marv

Nevzpomenu si, kdy naposledy jsem fandil hlavnímu hrdinovi tak strašně moc, jako jsem fandil tomu medvíděti. Asi nikdy. Tak dokonalé herecké výkony zvířat, jaké jsou v tomhle filmu, v žádném jiném neuvidíte. ()

paniColombova

Stejně tak jako jsou na světě věci, které mají nevyčíslitelnou hodnotu, stejně tak nikdo nikdy nemůže vystihnout dokonalost tohoto filmu. Vždycky to bude málo. Jednoduše je to nejúžasnější film všech dob. Ani trochu se nepodobá klasických příběhům o zvířatech, čímž získal orginalitu, tenhle film se naprosto vymyká. Pět hvězdiček si nezaslouží, to je sakra málo. ()

krt7236826

what the fuck ? :D ako toto natočili len to jediné mi dumá hlavou ... dnes by to boli high tech roboti ale vtedy to bolo meso krv drápy no proste medveď ... nechapala ()

Jane.D

Tento film měl působit nějak smutně a lítostivě. Ale mě to tak vůbec nepřišlo. Kdyby to byl dokument o medvědech v přírodě ok, ale tím že vše jelo podle scénáře a medvědi se chovali nepřirozeně, možná i zlidštěle, mě to fakt zklamalo. Celý film jsem se nudila a jakési divné klučičí hekání malého medvíděte tomu ještě víc narušilo vážnost filmu. Co u mě zabodovalo nejvíc byla krásná krajina a hudba. ()

Desmi

Kameře a záběrům není co vytknout. Kolikrát jsem si říkal, jak to vůbec mohli natočit ?! A tomu, že medvědi hráli podle scénáře prostě nevěřim. A jestli ano, tak by mohli vzít pár hereckých "star" k sobě do školy. Klobouk dolu. =) Bohužel mě tyhle na přírodu zaměřený filmy asi nikdy nechytnou tak, jak by měly.. =) =/ ()

lepo

Nádherná medvedia poézia, s neskutočnou kamerou, s prekrásnou prírodou a s neuveriteľným príbehom so šťastným koncom. Super výkon oboch protagonistov - malého aj veľkého medveďa...:):):):) ()

Crust

Pokud byl Bart jedním z nejlepších zvířecích herců vůbec, tohle byla bezpochyby jeho životní role. Ne že by lidští herci zůstávali pozadu (ono jich tam koneckonců moc není), ale hlavně konfrontační scéna u vodopádu je prostě kinematografickým klenotem. Dneska by se to pravděpodobně natáčelo s digitálním medvědem a zeleným pozadím, ale tady je z každého záběru cítit opravdovost a nefalšovaná filmařina. Nemůžu opomenout ani naprosto vynikající soundtrack od Philippe Sardea. ()

r007

Možná jako milovník zvířat a zvlášť šelem jsem trochu ovlivněná, ale pro mě jednoznačně nejlepší zvířecí film všech dob.Nevěřila jsem, že by šlo vůbec něco podobného natočit. Po skončení jsem nemohla uvěřit, že film byl opravdu tak dlouhý. Kloubouk dolů! Nádherné scenérie, dokonce i příběh se odvíjí tak nějak nenápadně a občas nečekaně, herci působí přirozeně jako by to ani herci nebyli.Tento film si pouštím za dlouhých zimních večerů, když jsem sama a nikdo mě neruší. ()

kolly13

Po druhém shlédnutí mi už trochu vadily přehrávané scény mědvědů, ale pořád je to krásný film. Myslím, že nadčasovost je slovo adekvátní v kontextu kvality. ()

Fjera

Dobře natočená pohádka o medvědím přátelství a lidské hlouposti, která nakonec dojde k uvědomění. ()

KorenGeorge

Film, který na mě v dětství velice silně zapůsobil a dodnes se na něj s velkým nadšením podívám. Sice příběhem malého medvíděte od začátku citově vydírá a pravděpodobnost, že by se odehrál, není velká, nicméně jsem vše filmařům spolkl i s navijákem a se zatajeným dechem pozoroval cestu nesourodé medvědí dvojice. Líbil se mi i motiv snů malého medvěda, který zažívá ve spánku mnohé hořkosti v jemu neznámém světě; to že i zvířata mají sny a zažívají při nich různé pocity, je známo všem chovatelům psů a koček. Film dále ukazuje krásy přírody jihozápadní Kanady, ve které platí právo silnějšího, ostatně jako v celé zvířecí a potažmo lidské říši. Lovci kožešin nejsou vylíčeni jako krvelačná monstra, ale jako lidé, jejichž obživa představuje zabíjení medvědů, a i oni do tohoto prostředí patří. Ústředním motivem díla jsou však láska a slitování, které jsou nezbytné pro zachování života jak v přírodě tak mezi lidmi. Na filmu musím ještě ocenit úžasné zvířecí herce, kteří hravě strčili do kapsy ty lidské. Pokud jste milovníkem přírody a chcete zažít silný emocionální zážitek, tento film je pro vás povinnost. ()