Správní chlapi nosí černou

Správni chlapi nosia čiernu

Akční

USA, 1978, 95 min

• Han22

No tak tohle se moc nepovedlo. Jestliže Bourák byla sračka, ale zábavná, tenhle film se tváří jako kvalitní film, ale je to příšerná nuda. Ted Post zkusil natočit politický thriler s minimem akce (jediná pořádná je na úvodu ve Vietnamu). Jenže podobný film potřebuje kvalitní scénář a opravdového herce v hlavní roli, nikoliv Chucka Norrise. Spousta scén včetně finálního rozuzlení nedává vůbec smysl a celý se to neskutečně vleče. Ztráta času. V nulové konkurenci akční film roku 1978.(30.11.2014)

Vím, že není móda dávat chuckovinám více než dvě hvězdy, ale tohle se mi fakt líbilo. Nevím, jak se na tom odrazil fakt, že jsem předtím zhlédl megapeklo Osmiúhelník. Tohle však má vážně spád, Chuck a ostatní postavy hláškují, řežou se a dělají spoustu legračních věcí. Je jasné, že film se místy nebere úplně vážně. Dávám 70 %, myslete si, co chcete. :p(12.4.2013)

• Rominator

Černí tygři v čele s majorem Johnem T. Bookerem (Chuck Norris) jsou vysláni na tajnou záchrannou misi do Vietnamu, která končí kvůli nastražené léčce nezdarem a bojem o holý život. Po pěti letech od této akce začne někdo zabíjet přeživší členy komanda a je na majorovi najít pachatele... Bookerovo zneškodnění útočníka proskočením předního skla automobilu nebylo vůbec špatné. Aaron Norris měl ve snímku malou roli jako člen Černých tygrů Al a s bratrem Chuckem dělali bojovou choreografii (martial arts choreographers).(6.12.2013)

Na Walkerovi Texas rangerovi som mal vždy rád, že Chuck v ňom mal supervlastnosti. Pripísal si všetko dobré, vo všetkom bol best a zlé vlastnosti ho obchádzali. Preto sa mi aj páči tento film, kde je Chuck Norris elitný príslušník špeciálneho diverzného komanda ovládajúci boj so zbraňami aj bez zbraní, zároveň je ale aj obľúbeným učiteľom politológie na vysokej škole a vo voľnom čase testuje závodné autá. Príbeh bol na Chuckove pomery pomerne dobrý, aj keď jeho spôsob vyšetrovania moc nedával zmysel a v reálnom živote by podľa neho nevystopoval ani ukradnuté žuvačky. Škoda takisto šetrania bojom, v iných filmoch má tohto viac. Čo kvitujem, že aj v tomto filme použil (v tomto filme vlastne prvýkrát) na zastavenie idúceho auta svoj superkop cez predné sklo, ktorý mi prišiel mimoriadne neefektívny aj v Loganovej vojne. Ešte stále by to mohlo byť na 4 hviezdičky, ale potom prišla osudná rana v podobe zabijáka, ktorý mal revolver!!! s tlmičom a to je tak do neba volajúca kravina, že zato musím jednu ešte odobrať.(22.10.2008)

Překvapivě málo akce a větší důraz na příběh. První půlka vcelku nuda, druhá začíná dostávat od scény na sjezdovce grády. Anne Archerová je k nakousnutí, hlavní záporák v podání Jamese Franciscuse má dostatečné charisma, jenom ten Chuck se nikdy nenaučil moc hrát a ve scénách, kde zrovna někomu nerozbíjí ciferník, mu to moc nesedí. Film ale celkově není nejhorší(26.10.2006)