Dobrou noc, mami

Scénografie:

Jackson De Govia

Kostýmy:

Robert Blackman

Jessie s malými, či velkými pytlíky, do kterých vkládá spoustu věcí a označuje je, komu budou patřit. Šatník s podobnými popisky, úklid celé domácnosti, jedno po druhém koná téměř s bezvýrazným výrazem ve tváři. Dnes je její velký den a jen pohled na fotografie z minulosti a dotýkání se prsty osob, které měla ráda, to jí vžene slzičku do tváří. Její konfrontace se svojí matkou nemá chybu, je dokonalá a v 72 minutě mě Jessie totálně emotivně rozebrala na malé kousíčky monologem o svém životě a pocitech, kterými procházela a prochází. Bravo, Sissy Špačková, tím jsi si mě získala a doufám, že s Tebou uvidím další podivuhodné herecké výkony, jako byl v Night Mother. Strhující, niterně silný zážitek, který možná není pro každého, ale mě rozhodně mocně oslovil.(26.4.2015)

Taká lacnejšia a menej vyspelá betaverzia Sunset limited-u. Tak 3,5*, k vyššiemu hodnoteniu sa prikláňam pretože predsalen 'night mother bolo prvé. Posledná štvrťhodinka emocionálne mierne zasiahla.(7.9.2014)

Zhlédnuto včera a již druhý den o filmu přemýšlím. To neskutečné přesvědčení co Jessie má, to jak o sobě mluví a bezmyšlenkovitě bere osud do svých rukou mě nepřestává hlodat v mysli. Pokora, bolest a přesvědčení.. Tohle vše je Jessie, která nevtipkuje.(8.10.2015)

SPOILER! "To máš jako jízdu autobusem. V autobuse je horko, hluk, moc lidí a hází to s tebou. A ty si ze všeho nejvíc přeješ vystoupit. Jediný důvod, proč nevystoupíš, je ten, že jsi ještě 50 bloků od cíle. A já můžu vystoupit hned teď. I kdybych jela dalších 50 let a potom vystoupila, byla bych tam, kde jsem nastupovala. Kdykoliv budu mít tento pocit, můžu vystoupit. Kdykoliv toho budu mít dost, bude to moje zastávka. A já toho mám dost." (24.6.2014)

Komorní snímek, ve kterém jsem neočekávala bůhvíjak silný zážitek. Opak se stal pravdou a skvělé výkony obou hereček mě ještě dlouho po konci filmu nutily k zamyšlení. Je sebevražda ospravedlnitelná? Otázka na níž neexistuje jednoznačná odpoveď, přesto mě tento film donutil naklonit mé váhy více k 'ano'. Skvělý zážitek, hlavně pro ty, co neustále hledají námět k zamyšlení.(29.8.2010)

Jedno prostředí a prakticky jen dvě ženské postavy, co vedou řeči mezi sebou. A přesto to má napětí a spád a vy nechcete přijít ani o okamžik toho, co se děje, o jediné slovo a zvědavě čekáte, jak tohle dopadne.(15.11.2008)

• iz67

Konverzační bla bla(9.2.2013)

• zigy

Největší tragédie je přijít o potomka. Pokud se tak stane sebevraždou, dvojnásob tragické....a co dělat, když vám to oznámí dopředu? protestujete, snažíte se mu to vymluvit.....ta přesně o tomhle je hodina a půl tohoto filmíku.....a ani o chlup navíc to nenabízí, jen si to představte, dialog v jedné místnosti dvou divných žen.....šíleně otravné a depresivní k tomu!(11.6.2018)

• raininface

Herecký koncert dvou vynikajících hereček - takový komentář se přímo nabízí, žejo. Ale já bych ještě dodal: nelogické, ukecané, nudné.(28.6.2014)

Neskutečně sugestivní. Skvělé obsazení. Pro někoho možná nepochopitelné, ale pravdivé - když si člověk chce vzít život, myslí na ty co tu nechá a chce se o ně postarat. Nebojím se toto dílo nazvat geniální sondou do duše člověka, který pragmaticky zhodnotil svůj život a odpovědně se k tomu postavil čelem, vypořádal veškré závazky a odešel důstojně.(23.5.2015)

Tento film většina z hodnotících vůbec nechápe. Zdravý člověk asi ani nemůže pochopit. Někdo, kdo je na tom obdobně to však vnímá jako velmi bezohledné. Samotný film je průměrné konverzační drama, které povyšují jen titulní herečky.(24.7.2015)

1 2 následující >>