Každé velké město má jednu čtvrť s pochybnou pověstí. Obyvatelé 8. okrsku v Budapešti představují jakýsi nový multikulturní tavicí tyglík. Maďaři, Romové, Číňané, Arabové, Američané a Němci tu žijí společně s několika policisty, prostitutkami a zvířaty. V příběhu maďarsko-romské moderní verze Romea a Julie nahlédneme do dobrodružného života pouličního gangu a rodin jeho členů, který je plný humoru, zločinu, cti, lásky a sexu, přátelství i věčných vzájemných potyček. Problémy a sobecké zájmy dvou romských rodů tu nakonec přerostou v mezinárodní konflikt. Režisér Áron Gauder ve svém animovaném snímku přináší provokující, někdy drsnou vizi současné východní Evropy, předvedenou na mikrokosmu zchátralého světa. Nebere si servítky, nabízí ironii i přímočarou nadsázku, stejně jako ostrý vtip a "úletový" humor. Zajímavá a netradiční animace, přiznaně inspirovaná snímky fantasy a americkým seriálem Městečko South Park, je proložená kvalitní hudbou, hrdinové pocházející ze sociálně deklasované vrstvy tu tak mluví řečí hip hopu. Film byl oceněn řadou zahraničních uznání, v roce 2005 to byla Hlavní cena Křištál z Annecy, Velká cena za dlouhý film na 29. MF animovaných filmů v Ottawě či Grand Prix na 9. MF kreslených animovaných filmů v Soulu. (oficiální text distributora)

Radiq

Hlášky vynikající, nápad se zabitím hromady mamutů originální, přístup různých organizací a států k penězům reálný, prostě pobavilo. A animace taky dobrá. ()

dANo

Dávam plné hodnotenie na základe skvelej animácie, zaujímavej hudby a pomerne vydareného scenáru. Nechcem to porovnávať s ničím, aj keď je pravda, že viacero možností sa núka... Ja sa skôr teším z toho, že aj v našich končinách (keď beriem Maďarsko ako nášho blízkeho suseda) sa podarilo vytvoriť celovečerný animovaný film na vysokej úrovni, ktorého politická satira v kombinácii s klasickým príbehom Rómea a Júlie ma ako diváka nad očakávania pobavila a zaujala. Na záver už len vyzdvihnem osobu, ktorá robila k tomuto filmu české titulky, lebo tie ma takisto veľmi pozitívne prekvapili. ()

Master19

Zase jsem se jednou nachytal a skepticky jsem se chtěl podívat jen na začátek tohohle údajně sprostého a lascivního animáče. Stalo se to, že jsem se dodíval až do konce a výborně se bavil. Vulgarity jsem vzhledem k prostředí skoro nevnímal - prostě tam patří, a s tím pornokomiksem... to je fakt mimo. Nevím, jestli v nějakém pornokomiksu někdo švidrá, jako jedna z těch tří natřásalek. :-) Zápletka je naprosto dokonalá, opravdu si nevzpomínám, že bych někde něco podobného viděl. Tak co chtít víc? Třeskutá zábava, vtipný příběh, parádní animace... Nejvíc mě ale dostalo, když George Bush jr. ohlašuje, že na distrikt, to hnízdo teroristické, hodí atomovku a za ním se potutelně usmívá izraelský premiér se zdviženým palcem. Dokonalé... ()

cpt.Lynch

Pro mě nečekaně těžké tento film hodnotit. Něco mi říká, že se tvůrci tohoto snímku při jeho tvorbě bavili mnohem víc, než se bude bavit jakýkoliv divák. Zajímavá animace, ale na druhou stranu hodně toporné pohyby postave. Nudný příběh. Není to ani příliš drsné, ani humorné (no zasmál jsem se při scéně s atomovkou a záměnou Budapeště za Bukurešť). Postavy mají pramálo charismatu. Nečekané nicneříkající vizuální odbočky nejsou ani tak na škodu, jako že jsem nechápal jejich význam. Rajcovnost všudypřítomných prostitutek tento paskvil v mojich očích zachraňuje od úplného průseru. ()

NALBERTik

Srovnávat todle a South Park není vůbec na místě.... jednak todle má úúúplně geniální hudbu a nádherné animace, a jednak ta atomofka Freedom neletěla do SouthParku, ale do Bukurešti :D :D A Toník Blairů alias Nechte se svést temnou stranou prostě nemá chybu !! ()

Callas

7/10 Vizuálně netradičně a velice originálně zpracované dílko. Obsahově asi nikoho neuchvátí, ale má své světlé momenty. Již zmíněná animace působí velice zvláštně, místy až komicky, autoři zde uplatnili nepřeberné množství nápadů a zajímavých záběrů. Celou hodinu a půl mě bavilo ty vystřihované, nemotorné, někdy 2D, někdy 3D postavičky sledovat. Nyocker podle mého názoru stojí za shlédnutí už kvůli svému zpracování, škoda jen, že svůj ohromný potenciál nedokázali tvůrci proměnit v trochu hlubší a promyšlenější podívanou. Třeba se dočkáme i nějakého hodnotnějšího dílka v podobném kabátě... ()

cab

Silenost od madarskych animatoru je po technicke strance z meho laickeho pohledu vic nez zajimava, ale chybi pribeh ktery divaka udrzi sledovat ruztodivny pribeh omladiny, ktera si neberou servitky, tudiz je film pro mladez nepristupny. Politicka nekorektnost a prorizla huba mladiku jsou nekdy az za hranici, ale proc ne. 50% ()

Bohemák

Velmi drsná podívaná o maďarských týnejdžrech, které bych rozhodně nechtěl mít za sousedy. Humor jsem zaznamenal trochu na vedlejší koleji, ale pořád jsem se dobře bavil. ()

F.W.Colqhoun

Dokud krev teče, klacek stojí a chlap z toho má hlavu v pejru. Široké a hluboké kvalitativní schizma. Animace:Několik dobrých filmových nápadů, zajímavá kombinace dvoj- a trojrozměrné animace za těch skoro 20 let moc nezestárla, i když je samozřejmě poznat, že možnosti jsou už jinde. Pěkné na pohled, ucházející hudební složka, jakkoliv jsou tyhle východňárské výpovědi o životě ve štrýtu absurdní. (Dnes už bohužel v kolonce oldschool.) Scénář: Už dlouho jsem se u filmu necítil tak trapně, možná i na základě podezření, že tuhle afinitu k humpolácké, gulášové, komunální středo-východoevropské satiře s Maďary (a dalšími Visegrády) sdílíme; Baklán prostě není dost daleko. Z explicitního zobrazení násilí, sexu a užívání drog by se dalo soudit, že je Distrikt! určen dospělému divákovi, tomu ale neodpovídá zápletka o cestování v čase za účelem výroby ropy z mamutů s globálními politickými následky, která by uvedla do rozpaků možná i žáka základní školy. Film obsahuje velké množství pokusů o vtip, ale ani jeden povedený, ani při započtení jinak bizarní maďarštiny - celé to snažení je únavnější, než kdyby to bylo od titulků k titulkům úplně na vážno. Společensko-kritický a multikulti rozměr, který obvykle vítám, je podán v duchu 'Cigáni, Ukrajinci, gádžové, islámští fundamentalisté a žluťáci všichni proti papalášům z EU a USA' tak iritujícím způsobem, že jsem musel bojovat s nutkáním si před obrazovkou zahajlovat. Ty dvě hvězdičky jsou fakt jen za animaci. BRITNEY SPEARS SE DEFINITIVNĚ USADILA. ()

TERRORDROME

Zaujímavá animácia a uletené nápady, ktoré sú však často pochované pod nánosmi bezcieľnych prívalov vujgárností ( pieseň prostitútok je vyslovene odporná ). Ale v zásade to presne triafa do čierneho a uťahuje si zo všetkých tých kreténov, cigánskych rapperov a buranských gangsterov. No a tá záverečná "pointa" je naozaj úžasná, to nemalo chybu...YO! ()

alenka

nevim, jak sem an to prisla, ale mela sem dojem, ze pujde o politickou a spolecenskou satiru. nebo aspon o prdel, jaka je v south parku. nic. dobra byla v distriktu akorat hudba, a to bych jeste vahala, jestli jeji texty taky. no nic, kazdej se nekdy mejli. ()

bidja

Není to úplná špička, ale je to hodně zajímavé. Navíc jsem často v Maďarsku. Ty kreslené postavičky jako by z oka vypadly všem těm lidem, které tam vídám. ()

waits

Uf, tak to mě totálně minulo. Nezajímal mě příběh, nezajímaly mě postavy, nelíbila se mi animace, nenašel jsem humor. Kritika poměrů je doslovná a sázející na jistotu. Kdopak by se ve střední Evropě nezasmál tomu troubovi Bushovi, co hází atomovky na každej stát s ropou? A jak jsou ti Američani hloupí, haha. Srovnání se Southem Parkem? Probůh, ani náhodou, ten je totálně někde jinde!! ()

percival

s ničím to nesrovnávám, nečekal jsem nic a dostal jsem ideální porci maďarů, cigánů, pasáků a štětek(rapující zaměstnankyně vykřičeného domu byly povedené), vše v originálním animovaném kabátě a to jak Julča jediná byla plochá jak deska :) .... nad příběhem se dá přimhouřit vočko, takže klidně **** ()