Belle epoque

• Španělsko Belle époque (více)

Roku 1932 v malej dedine v Španielsku. Mladý dezertér Juanito nemá kde ostať a trápi ho samota. Prichýli ho farmár Manolo. Stanú sa z nich priatelia, no všetko sa zamotá, keď po dvoch týždnoch prídu Manolove štyri dcéry. Juanito, ktorý dlho nezažil ženskú lásku, sa postupne zblíži s každou a stojí pred ťažkou úlohou, pre ktorú sa má rozhodnúť. Bude to Rocio, Violeta, Clara alebo Luz? (iwko)

AloeB

Ano, mám slabost pro španělské filmy. Zda je ta slabost podmíněná přítomností Penélope Cruz nebo Maribel Verdú, či ji pouze umocňují, je na pováženou. Základ této romantické komedie je prostý, uprchlý mladík se ukryje na venkov do domova čtyř sester. A přestože to není tak vyhrocené jako návštěva Ameriky v Lásce nebeské, cíl a závěr jsou poměrně přesně definované, ať se nám to líbí nebo ne. Nezbývá tedy nic jiného než si užít cestu do cíle. Ta je krátká, občas nudí, ale povětšinou nabízí pěkné a zajímavé výhledy. V závěru sice není nic moc, ale pro těch pár originálních nápadů (z nichž u mne vede karneval a Rocia) stálo za to tento film vidět. ()

maoc

Roztomilá komedie, která vás bude bavit, pokud ji odpustíte jistou naivitu a šablonovitost v lidských vztazích. ()

nula87

Živá, vtipná komedie plná jižanského temperamentu lehce ubíhající s lehkými, dobře vypointovanými dialogy. Co víc si od letní komedie přát? 75% ()

samuelsson

Belle Epoque je komédia o dezertérovi- Juanito, ktorého prichýli Manolo v jednej zapadnutej dedinke v Španielsku. Po dvoch týždňoch, prídu Manolove 4 dcéry, a s každou z nich sa Juanito zblíži (aj po telesnej stránke). Popri výborných hereckých výkonoch, treba vyzdvihnúť aj to, že počas celého filmu sa budete usmievať, avšak nie na primitívnych „amerických“ vtipoch, ale na rôznych ženských hrách s mužmi. Španielska kultúra sa tu tiež prejavila naplno: rýchla reč, klebety, všetko je unáhlené, snažiac sa stihnúť čo najviac vecí za čo najkratší čas. Po každom „posteľnom“ úspechu jednej zo sestier s Juanitom, sa zvyšné sestry všetkými možnými cestami snažia zistiť aké to bolo... ()

karnifex

Španělské filmy mám rád, ale tenhle mě nezaujal. Značná nuda, některé postavy (otec hlavních hrdinek) doslova iritují tím, jak jsou pitomé a celkový dojem byl tak špatný, že jsem vydržel jen do půlky. ()