poster

Geoul sokeuro

 • Jižní Korea

  거울 속으로

 • angličtina

  Into the Mirror

Horor

Jižní Korea, 2003, 113 min

Režie:

Seong-ho Kim

Scénář:

Seong-ho Kim

Kamera:

Han-cheol Jeong

Hudba:

Il-won
 • oli.G
  ***

  Akokoľvek všetci nadávame na stereotyp v šikmookých duchárskych horroroch, v tomto prípade by som ja osobne viac ľakačiek privítal. Ďaleko viac ľakačiek. Zvlášť keď sa príbeh točí okolo niečoho tak desivého, ako zrkadlá. Ale ani ako akýsi thriller "pre slabšie povahy" to nebolo najhoršie, a to predovšetkým, ako už spomína tombac, vďaka výbornému koncu.(27.10.2007)

 • Campbell
  ***

  Tak bylo na čase abych konečně zkoukl originální Zrcadla. Přišly mi sice více atmosférické ale za to docela suché. Příběh byl sice originální, ale když koukám na film kde se neustále hádaj policajti tak mě to po chvíli začne nudit, a to navíc tenhle film trvá téměř 2 hodiny, takže kdybych to shrnul tak duchové a zábavné scény trvají tak 20 minut, zbytek mi přišla jako docela nudná míchanice krimi a thrilleru. Co mě ale překvapilo byly herci kteří nebyly vůbec špatní a byly i sympatičtí, a líbilo se mi i že konec nebyl takovej digitální patvar jako remake. Kdyby bylo více strašidelných scén či těch dobrých atmosférických scén šel bych s hodnocením daleko výše ale takhle dávám lehký nadprůměr.(9.12.2012)

 • Marsik
  ***

  Dříve jsem viděl americký remake z roku 2008, který mě oslovil a udělil jsem mu 75%. Tento korejský originál byl ovšem horší. Oproti remaku to bylo takové plytké, nenapínavé a divák se v podstatě pořádně nelekl či nebál. I když uznávám, že atmosféra špatná nebyla. Jinak délka téměř 120 minut byla určitě přehnaná. Když už horor o bubácích v zrcadlech, tak ten z roku 2008. Into the Mirror v korejském provedení je pro mě za 60%.(4.7.2012)

 • JASON_X
  ****

  Vynikající horror se sympatickým hlavním hrdinou (řekl bych takový korejský Josh Hartnett), dobrou zápletkou a pro mě trochu nečekaným koncem. Na pět hvězd se mi to sice nezdá, ale bylo to těsné. Asijská dospělácká variace na evropskou pohádku o Alence a o světu za zrcadlem. Nezapomenutelná je první "zrcadlová" scéna s dívkou v nočním obchodním domě. Byla tak geniálně zlověstná a strašidelná, že být mi nějakých deset dvanáct let, asi bych tu noc (a nejspíš i řadu dalších nocí) moc dobře neusínal. DODATEK: Dost možná, že se při psaní téhle scény Korejci "inspirovali" podobnou scénou v o rok starším americkém Below (2002).(4.4.2013)

 • SOLOM.
  ***

  Osobně si myslím, že Geoul sokeuro je slušným jihokorejským počinem, který se rozhodně nemá za co stydět. Jde sice jen o průměrnou záležitost, ale své kvality určitě má. Jeho největší vadou na kráse je fakt, že na rozdíl od mnoha jiných asijských filmů zrovna neoplývá děsivou atmosférou a množstvím lekacích či až brutálních scén, při kterých by si slabší jedinci zakrývali hrůzou oči. Je to spíš kriminální drama okořeněné o hororové prvky druhé kategorie. Lekacích scén tu popravdě moc nepotkáte. S pestrobarevnými mord scénami se tu taky docela šetřilo, ale hned ty dvě úvodní jsou docela dobře provedené. Co už tak dobré nebylo, jsou některé zdlouhavé pasáže a rozhovory mezi jednotlivými postavami. Některé dialogy jsou doslova otravné jiné naprosto zbytečné. Co se hereckých výkonů týče, tak tady bych se rovněž přiklonil spíše ke klasickému průměru, než aby byli nějak oslňující. Geoul sokeuro tak řadím spíše k těm průměrných asijským filmům, ale nikterak nelituji, že jsem jej viděl. Ajovy Zrcadla jsou však o něco lepší a hlavně Kiefer Sutherland mi byl stokrát sympatičtější než zdejší představitel hlavní role.(10.1.2019)