Generace Singles

Jana Počtová

Filip Čermák

Zvuk:

Ivan Horák

Škoda, že výběr byl patrně orientován spíš na genderovou vyváženost, než na vyváženost nedobrovolný/dobrovolný single. V dokumentu jsou všichni prakticky nedobrovolní (mladou vdovu se syndromem bývalého partnera nevyjímaje), takže film nepřináší téměř žádnou informační hodnotu, co se týká "fenoménu singles", ale je de facto pouze panoptikem vcelku zábavných figurek.(6.2.2012)

• Zik2

Dokument, který nic moc neřekne. Mluvit o nezadaných je teď velmi v módě, neb lidi rádi svádí svoje problémy na ducha doby. Každý by rád věřil, že je single nikoliv proto, že je ošklivý, hloupý, divný, nesnesitelný atp., ale protože feministky, kariérismus, úpadek tradičních rolí a já nevím, co všechno... . Ještě jsem neviděl seriózní výzkum, že by dnes lidi byli osamocenější, než třeba před sto lety. Ale to režisérka netvrdí, takže k věci. Vidíme pár lidí, kteří jsou většinou nesympatičtí, podivínští, s komplikovanou minulostí (opravdu sympatický mi snad byl jen novinář-umělec). Protože ale mají schopnost nějaké sebereflexe, tak nějak chápou, že si nejspíš nikoho nenajdou, že to bude stejné, jako to bylo. A co si z toho má člověk vzít? Není co. Single kamarády máme všichni a ti, co jsou v dokumentu, nijak zvlášť nevybočují.(10.11.2015)

• dawe787

Ze zvědavosti jsem se podíval na tento dokument, ale nebyl jsem plně spokojený. Výběr lidí se mi nezamlouval, profesionalita rozboru jejich života taky nezaváněla odborností. Nakonec se třeba ukázalo, že chudáček, který říkal, že ho ženské zkrátka nechtějí, v půlce filmu řekne, že má nyní tři milenky. To není ani single, ani mingle, to je prostě děvkař. A tak bych mohl pokračovat. Typ blonďáčka, který vypadá, že právě vykouřil dobrej vzorek je asi nejsympatičtější, ale na konci se ukáže, že byl nemocný - deprese. No, naštěstí všichni mladí nechtějí být single, což je dobře pro náš národ, pokud nechceme vychcípat.(5.1.2012)

"Moje nová kamarádka mokrá skvrna."Fajn dokument do televize, ale vzhledem k názvu bych od něj čekal odbornější vhled do tématu. Názory sociologů nebo psychologů chybí a stanoviska oslovených samotářů, jakkoli srozumitelně formulovaná a bez nadbytečných emocí podaná, je nahradit nedovedou. Bez širšího kontextu jde vlastně jen o kroniku životů několika inteligentních osob, s nimiž se buď ztotožníte, nebo jejich názory odmítnete, nejspíš na základě vašeho aktuálního stavu (nikoli psychického). Čili v zásadě o singles podle singles a pro singles. 60%(26.8.2011)

Perfektní dokument pro single lidi s nadhledem a bez filtru a expertů na problematiku. Znám hned několik pořád a stále single jedinců co na první opravdoví vztah stále čekají. Nebo možná ani nečekají, protože si zvykli být sami. A přesně o tom tenhle dokument vlastně je. A díky nadhledu režisérky je to docela zábavné pokoukání, ačkoliv s některými protagonisty moc nesouhlasím, nijak mne to netriguje.(2.10.2020)

• - Film získal roku 2012 cenu Václava Táborského na festivalu českých filmů Finále v Plzni v kategorii nejlepší dokumentární film. (JoranProvenzano)

• - Natáčení trvalo přes tři roky. (AngelusCZ)

• - Režisérka Jana Počtová měla v dokumentárním filmu také "hrát", neboť je singles. Nakonec však natočený materiál o své osobě nepoužila, protože se nehodil do konceptu. (mr.filo)