Generace singles

Filip Čermák

Zvuk:

Ivan Horák
  • Dannysek4U

Ziju jako singlak, je mi tricet, tenhle dokument je o mne a mel bych bejt jeho vdecnej prijemce... a presto prisaham buh, ze netusim, proc vzniknul. Ne ze by to bylo uplny blato, to netvrdim. Uz jen volba hlavnich protagonistu je fakt zajimava a dobra. Milej prurez. Ale o samotnym fenomenu single zivota tahle hricka nic moc nevypovida a spis me jen utvrzuje v tom , ze se vlastně asi ani o zadnej fenomen nejedna. A kvuli myslence, ze vsichni mame nejakou minulost, ktera nas nakonec dovedla tam, kde jsme, a ze jsme vsichni jiny, i kdyz nam jde v podstate o totez, kvuli ty rozhodne nemusim sedet 77 minut pred monitorem. Prazdny. Prazdny, prazdny, prazdny...a zbytecny.(26.7.2011)

• Zik2

Dokument, který nic moc neřekne. Mluvit o nezadaných je teď velmi v módě, neb lidi rádi svádí svoje problémy na ducha doby. Každý by rád věřil, že je single nikoliv proto, že je ošklivý, hloupý, divný, nesnesitelný atp., ale protože feministky, kariérismus, úpadek tradičních rolí a já nevím, co všechno... . Ještě jsem neviděl seriózní výzkum, že by dnes lidi byli osamocenější, než třeba před sto lety. Ale to režisérka netvrdí, takže k věci. Vidíme pár lidí, kteří jsou většinou nesympatičtí, podivínští, s komplikovanou minulostí (opravdu sympatický mi snad byl jen novinář-umělec). Protože ale mají schopnost nějaké sebereflexe, tak nějak chápou, že si nejspíš nikoho nenajdou, že to bude stejné, jako to bylo. A co si z toho má člověk vzít? Není co. Single kamarády máme všichni a ti, co jsou v dokumentu, nijak zvlášť nevybočují.(10.11.2015)

• dawe787

Ze zvědavosti jsem se podíval na tento dokument, ale nebyl jsem plně spokojený. Výběr lidí se mi nezamlouval, profesionalita rozboru jejich života taky nezaváněla odborností. Nakonec se třeba ukázalo, že chudáček, který říkal, že ho ženské zkrátka nechtějí, v půlce filmu řekne, že má nyní tři milenky. To není ani single, ani mingle, to je prostě děvkař. A tak bych mohl pokračovat. Typ blonďáčka, který vypadá, že právě vykouřil dobrej vzorek je asi nejsympatičtější, ale na konci se ukáže, že byl nemocný - deprese. No, naštěstí všichni mladí nechtějí být single, což je dobře pro náš národ, pokud nechceme vychcípat.(5.1.2012)

• VeeDee

Zajímavé téma, co je mi dosti blízké...ale dalo by se z něj vytěžit daleko víc. Toto je pouze výpověď několika vzorků z Prahy... sesbíráno za jeden rok, alá paní Třeštíková. Ale u tohoto tématu mi nestačí jen výpověď... Co výklad odborníků... psychologů, sociologů...? Podrobněji rozebrat, proč lidé volí tuhle cestu, co se za tím skrývá, čím to je?(8.1.2012)

Tak tý jedný holce, která měla co minutu feministické přednášky na téme užasná žena a zbytečnej chlap bych nedal přednost ani kdyby byla na světě jen ona a invalidní žížala. Zbytek ansáblu teda taky nebyl zrovna žádnej šlágr. Hlavně u chlapů mě přišlo že si buď něco nalhávaj a nebo vysloveně lžou, když mám tři milenky, tak s tím určitě půjdu do televize, to určitě. Dokumentarista se snažil mít co nejširší spektrum z řad singles a to jak holek tak kluků a traví s nima tuším rok, samozřejmě prostřihama formou návštěv dle ročních období, aby jsme poznali důvod proč jsou singles. Upřimně řečeno to téma přílši nechápu, nepřijde mě to nějak zásadní. Za chvíli se budou točit dokumenty o domácnostech co maj pračku v kuchyni, ne ?(6.6.2014)

• - Do filmového projektu se hlásilo přes 80 osob. (AngelusCZ)

• - Natáčení trvalo přes tři roky. (AngelusCZ)

• - Film získal roku 2012 cenu Václava Táborského na festivalu českých filmů Finále v Plzni v kategorii nejlepší dokumentární film. (JoranProvenzano)