Generace Singles

Filip Čermák

Zvuk:

Ivan Horák
  • Z0oMb3E

Som mladý, sprostý a dlhodobo nezadaný. Trpím tapetovým efektom všetkých tých polhodinových amerických sitcomov, ktoré mi neustále tlačia do hlavy, že svatba okolo 30-tky po milióne známostí a vybudovaní akej takej karéry...Som sebestačná intelektuálka s 20 titulmi pred a za menom a žiadne podradné permanentne nadržané mužské plemeno so mnou nedokáže viesť debatu na mojej úrovni...Ťažko sa mi hodnotí dokument o životnom štýle ľudí. Je samozrejme rozdiel, či si tento život dobrovoľne vybrali, alebo obrazne stáli na konci radu. Je síce pravda, že mnoho sa už so svojím osudom stotožnilo, ale zúfalé masové zoznamovacie pokusy vzpurných singlov sú pre nezainteresovaného diváka k smiechu. Koho nezaujíma bulvár, či sa rád nehrabe v súkromí iných, dokument absolútne nezaujme.(25.2.2012)

• Dannysek4U

Ziju jako singlak, je mi tricet, tenhle dokument je o mne a mel bych bejt jeho vdecnej prijemce... a presto prisaham buh, ze netusim, proc vzniknul. Ne ze by to bylo uplny blato, to netvrdim. Uz jen volba hlavnich protagonistu je fakt zajimava a dobra. Milej prurez. Ale o samotnym fenomenu single zivota tahle hricka nic moc nevypovida a spis me jen utvrzuje v tom , ze se vlastně asi ani o zadnej fenomen nejedna. A kvuli myslence, ze vsichni mame nejakou minulost, ktera nas nakonec dovedla tam, kde jsme, a ze jsme vsichni jiny, i kdyz nam jde v podstate o totez, kvuli ty rozhodne nemusim sedet 77 minut pred monitorem. Prazdny. Prazdny, prazdny, prazdny...a zbytecny.(26.7.2011)

• dogma97

Ještě v půlce jsem mě připravenou slabší 3, ale vytvářet v dokumentu umělé situace ve stylu reality show (např. naloží jednu z aktérek do auta a cestou jí oznámí, že ji vezou na komerční seznamovací akci) je vyloženě ubohé. A mimochodem - dva roky rozvedený chlap, který se nepřetržitě seznamuje a rozchází (muzikant), není single ani náhodou.(6.6.2014)

Řečí statistiky a sociologického vzorku - to máme singles jen v Praze? To byl štáb líný zvednou zadek a vyrazit i do jiných koutů republiky? Rozdíly v motivacích, prožívání i důvodech single stavu mohly být potom diametrálně odlišné... K tomu není mezi už tak neobjektivním výběrem nikdo, kdo by byl sám opravdu z přesvědčení, všechno žehrající samotáři, kteří partnera chtějí, ale z nějakého důvodu adekvátní drahou polovičku ještě nenalezli...Odborné vyjádření k danému fenoménu nebo pokus o popis jeho příčin etc. nečekejte vůbec...Další česká dokumentární polovičatost...(26.8.2011)

• vikino1

Na tuenhle věc jsem se vcelku těšil, obsah a nápad mě připadal docela zajímavý.. Jenže ejhle... Po shlédnutí jsem zjistil, že tenhle "dokument" mapuje život skupině lidí (kteří vlastně ani Single být nechtějí), se kterýma se setkáváme po čtvrt roce a zjištujeme, co se na jejich "vztazích" změnilo. Nějaký hlubší rozhovory, proč tomu tak je, nebo aspoň něco k zamyšlení, co bych si z dokumentu odnesl, tam prostě není a celkově to vyšumí hned po závěrečných titulcích.(18.1.2012)

• - Film získal roku 2012 cenu Václava Táborského na festivalu českých filmů Finále v Plzni v kategorii nejlepší dokumentární film. (JoranProvenzano)

• - Do filmového projektu se hlásilo přes 80 osob. (AngelusCZ)

• - Natáčení trvalo přes tři roky. (AngelusCZ)