Phantasm

• USA Phantasm (více)

Kultovní horor Dona Coscarelliho, ze kterého čerpalo inspiraci mnoho pozdějších tvůrců. Dva bratři, žijící v okolí městského hřbitova, se snaží vypátrat původ záhadných jevů, které je obklopují. Postupně objevují bizarní podzemní svět a pouští se do boje proti vetřelcům ze světa nadpřirozených sil, kteří na sebe berou stále rafinovanější podoby... (MIDO FILM)

helraiser

Parádní horor s fantasy a scifi prvky, ale především s neuvěřitelnou atmosférou a snovými výjevy. Hlavní záporák Dlouhán je parádní, ten má opravdu koule, ten jeho zjev dokáže vyděsit zaručeně. Za celej film řekne jen pár vět, ale takovým způsobem, že diváka zamrazí. Nesmíme samozřejmě zapomenout ani na létající koule které z člověka během chvíle dokážou dostat všechnu krev a na trpasličí zrůdičky. Prostě se jedná o pořádně atmosferickej horor s mrtě dobrýma nápadama a pořádnou dávkou atmosféry doplněnou skvělou hudbou. ()

luccash

Nikdy bych nevěřil, že tak výbornou hororovou atmosféru může tak snadno zabít herecký (ne)výkon jednoho malého kluka. A přitom stačilo tak málo. Více prostoru pro hrobníka, uklidnit zmatenou kameru a především vyměnit hlavního hrdinu. Na druhou stranu jsem se ani chvilku nenudil a létající/vraždící kulička mě vážně potěšila. .) ()

AxelWers

Tieto filmy zo série Phantasm si budem musieť pozrieť ešte raz, pretože už sú tomu dlhé roky, čo som to videl a preto komentár budem písať len k prvému. Film s extrémne ponurou atmosférou a nehorázne nesympatickým zloduchom, ktorý si zaslúži čestné miesto na piedestáli filmových hororov. ()

dalziel

Už neviem či to bolo dobré alebo nie, ale scény z filmu mám v mozgu zažraté stále.Atmosfera toho filmu má desí dodnes napriek svojej naivite.Skratka to padlo u mňa na úrodnú pôdu. ()

Titus

Tak to vám tedy povím, že u tohodle hororu jsem se fakt málem posral strachy. Do teď si vzpomínám na ty zážitky v krematoriu s Dlouhánem a jeho lítajícími kuličkami - HAHAHAHA! ()

vlado90

Toto je jeden s najstrasidelnejsich hororov co som videl, po obsahovej stranke a aj hereckym obsadenim to nevynika ale co sa tyka prostredia, hlavneho zaporaka a hudby je to dokonale. ()

lakart

Těžko hodnotit film, který v sobě nese tolik extrémů. Příběh je hodně originální, ale scénář je neposlouchatelný. Herci jsou doslova děsní. Originální hororové prvky přítomny na každém kroku (letící koule je best). Atmosféra filmu je vynikající, hlavně díky hudebnímu motivu znícího v uších ještě dlouho po titulkách. Sled jednotlivých událostí je nesourodý a místy hodně nelogický. Celkově se ale jedná o slušný a lehce nadprůměrný horor. 60% ()

Mitopus

Tak zas máme ten předdušičkovský měsíc a já si řekl proč se neseznámit s nějakou novou béčkovou klasikou. Stálo to za prd, ale na pozadí nějaké halloweenovské chlastby si to klidně dokážu představit. Jedna hvězda za Anguse a druhá za jeho vražednou kouli. ()

Marty_v.S.

Viděl jsem tenhle snímek snad po 15ti letech, ale bavil jsem se u něj stejně jako kdysi .. někteří herci teda hrajou pěknou "tužku", ale já jim to rád odpouštím. Hudba je geniální, triky poplatné době vzniku, kalhoty do zvonu, nádherná kára Jodyho, Jodyho "Rolling Stones" na triku, pohledný baby, Tall Man s potěchou nasávající mrazivý vzduch zmrzlinového chladícího boxu, skřeti, koule, kozy se taky mihnou (kurva, to bych rád viděl v kině přes celý plátno:D ), další koule, Mike & Reggie, koule v hlavě, krchov Morningside ... pro mě KULT! ()

Chuppa

Tak od tohoto díla jsem podle hodnocení čekal rozhodně více, skutečně dementní příběh, i na tu dobu ubohé efekty (moucha v krabici nebo co to bylo?!) a neherecké výkony to vše doplňuje příšerná muzika to je Phantasm. ()

beso74

Jeden z prvých hororov, ktoré som kedy videl a asi prvý, po pozretí ktorého by sa ma nikto nebol krvi dorezal, aj tá nepodarená bowlingová guľa skrížená s odšťavovačom by s tým mala obrovské problémy. Pravda, odvtedy nejaký ten čas utiekol (27 rokov) a film zostarol. Ale aj tak naďalej patrí k tým, ktoré mi svojou atmosférou učarovali. Videné optikou hlavného hrdinu Mika, je to presne to, čo sa môže v hlave takého to chlapca odohrávať, nespútaná fantasmagória vzídená z obáv o svoju a bratovú budúcnosť často krát postráda logiku ale nechýba jej atmosféra zúfalstva, strachu a beznádeje. Postaviť sa zlu, ktoré má množstvo tvári totiž nie je jednoduché ani v dospelosti a ani v . storočí... Veľká škoda že Angus Scrimm pred nedávnom svoju cestu dokončil. ()

dacek

Nezávislé béčko, které se díky originálním a odvážným nápadům zapsalo mezi hororové klasiky a tu čtvrtou hvězdu si zaslouží. Jelikož se jedná o surealistické dílo, chybí tu logika a film se soustředí spíše na atmosféru. Kromě originality se dá pochválit ještě hudba jinak se jedná o slabší horor s pomalejším tempem. ()

Knor

Tak jsem se konečně dostal i k tomuto kultu a líbí se mi to. Nejpřitažlivější je především hřbitovní a ponurá atmosféra filmu, má to taky několik super nápadů a hrobník Dlouhán se svými mozkocucacími koulemi je naprosto skvělej. Co už není tak super jsou ostatní herci a jejich výkony, nejvíc mě sral ten mladší bratr, toho jsem překousával těžce, ale zvládnul jsem to :-) Dobrej horor, těším se na pokračování. ()

Shanen29

Výborná věc a velmi povedená.Na tu dobu precizně odvedená práce s novým motivem létajících koulí,do té doby prakticky nevídané.Viděno několikrát a stále zajímavé. ()

Pokryvac

13 ročný chalan tu manipuluje so zbraňou, jazdí na motorke, aute - fíha, divím sa akí su chlapci v takomto veku v USA vyspelý. Ale to je jedno. Príbeh je absurdný a tak sa tu takéto veci tolerujú. Zaujímavé, bohužiaľ pre mňa nie veľmi zábavné. ()

Davis I

Phantasm má potenciál. Patří určitě mezi ty podařenější hororové série. Musíme mu odpustit i obsazení svých postav mimo Anguse Scrimma. Ten chlápek totiž tomu dal šťávu a spolu se svými skřety navodil tu správnou atmosféru. Remake by tomuto dílku slušel, už jen kvůli dnešním speciálním efektům. Určitě by z toho šikovnej režisér dokázal něco udělat. Třeba Raimi zbudí své Evil Dead... ()

PHANTASM pokračuje

PHANTASM pokračuje

11.03.2005

Štúdio New Line Cinema chce nadviazať na kultovú hororovú sériu PHANTASM, a zrejme hneď trilógiou! Fanušíkovia však (prekvapivo) veľmi vysmiati nie sú - s Donom Coscarellim, "duchovným otcom" celej… (více)