Děvčátko, které bydlí na konci ulice

• Kanada The Little Girl Who Lives Down the Lane (více)

V tomto kanadském thrilleru ztvárnila Jodie Foster titulní postavu - samotářskou, zarputilou a sama na sebe odkázanou dospívající dívku jménem Rynn, která žije sama ve velkém domě svého otce. Když do domu kdokoli přijde nebo zavolá, děvče vysvětluje, že má tatínka na služební cestě. Je opravdu daleko... hodně, hodně daleko. A maminka? Ta také... Rynn se své nezávislosti nehodlá vzdát a je odhodlaná udělat cokoli, aby si uchovala své strašlivé tajemství. To ale bohužel vyčmuchá její vlezlá sousedka paní Halletová (Alexis Smith). Dalším nebezpečím, které ohrožuje Rynnin klid, je sousedčin syn Frank Hallet (Martin Sheen), pedofil, který má v plánu děvče zneužít. Naštěstí je zde rebelující teenager Mario (Scott Jacoby), který je vždy připraven podat Rynn pomocnou ruku. Scénář k tomuto mrazivému thrilleru s dokonalou atmosférou napsal Laird Koenig jako adaptaci vlastního románu. (oficiální text distributora)

yamk5

Sychravé exteriéry robia ponurný film prsne takým ako mal byť. Ale, prežil do dneška vďaka neuveriteľnej Jodie Foster (ktorá sa neskôr zbláznila a dopadla tak ako dopadla). Slabinou je určite deravý scenár, nevýrazný Martin Sheen a málo mrazivého napätia, ktoré tam okate chýba. ()

Nail

Spíše než drama/horror mi tento snímek připadal jako drama s lehkým nádechem thrilleru. Děj se vlekl dost pomalu a jak jsem zjistil tak sme ani neviděli nahou mladičkou Jodie Foster, ale její starší sestru :-D Pro mě to je docela zklamání, mohlo to být lepší, škoda.. ()

stromekk

Na svou dobu určitě velice odvážné téma, zpracování z něj však bohužel nedokáže vytěžit (na rozdíl od Betonové zahrady) dostatečně podmanivou atmosféru... ()

dogma97

3* jen kvůli veverce Jodie. Na tu dobu odvážný námět a slušně vybudovaný příběh, ale celkový dojem ničí zoufalé dialogy a toporná režie. ()

Duke90

Stejně jako v "Taxikáři" i zde Jodie Foster dokazuje, že věk je v jejím případě pouhé číslo. V roce 1976 měla sice celý život před sebou, ale vyzrála mnohem dřív než v nejslavnějším "jehňátkovském období". Neměl jsem vůbec žádný problém jí uvěřit to sebevědomé vystupování paní domu. Když k tomu přičtu napínavý děj, zpestřující romantickou odbočku a jednu z dalších skvělých kreací Martina Sheena - který je často neprávem škatulkován jen do jediné životní role - dostávám se k hodně silnému nadprůměru. I přes polemizování, jestli je něco takového vůbec možné, jsem se tedy nechal "opít" tím osamoceným děvčátkem, které se díky nespornému talentu o několik let později přehouplo mezi světově nejuznávanější herečky. ()

MaxForValue

Jodie Foster už v mladosti dokazovala, že hrať vie a svoju postavu trinásťročnej dievčiny zahrala v štrnástich rokoch veľmi presvedčivo. Záverečná scéna, je už len krásnou bodkou, po ktorej (vďakabohu) už nenasledovalo nič iné, žiadne ďalšie nelogické zvraty, a preto môžem dať zodpovedné 4*. ()

Bilky

Príliš pomalé tempo, miestami však hustá atmosféra pomaly odhaluje pointu príbehu a dáva vyniknúť perfektnému výkonu mladučkej FOSTERovej. Niektoré scény boli akokeby dodatočne nalepené alebo tam bol drastický postprodukčný strih,ale film sa mi javil dosť amatersky zostrihaný... škoda,lebo príbeh aj atmosféru to malo aj na 5* ()

Via

No, na tak starý film je to velmi zajímavý film, který mě zaujal, ač jsem ho viděla bez začátku (nechala jsem si dovyprávět)... Jodie Foster - ve svých 14ti letech takhle skvěle hrát - velmi dobré... ve výsledku ale naštěstí přes označení thriler ještě film, který můžete shlédnout i sami, leč pak budete mít trošku strach v přítomnosti určitých lidí píti čaj a cítit mandle (sušenky či kyanid draselný?...). ()

lulu37

Tak malá Jodie Foster...sa mi zdá, že sa vôbec za tie roky nezmenila. Celý čas som rozmýšlala koho mi tak strašne pripomína a prišla som na to - Dakotu Fanning. Výborný thriller, kde 13 ročné dievča ide za svojím aj cez mŕtvoly (či tam majú byť úvodzovky alebo nemajú, zistite sami ;)) ()

djbarrel

Velice kvalitní mysteriózní drama s lehkými náznaky thrilleru, nikoliv však horor, to v žádném případě. Nicméně to vůbec nevadí, protože dramatická a psychologická stránka věci je naprosto vynikající. K dokonalosti snad chybí jen, že některé scény jsou tak trochu "nedotažené". Prakticky nikdy se nepodíváme pořádně do sklepa, z paní s rudými nehty vidíme jen nehet atd ... Filmu by klidně prospěla i o něco delší stopáž, kdyby byla protkána právě těmito momenty, které ve filmu celkem chybí a snižují thrillerovou stránku. Nicméně i přesto brilantní film v němž exceluje Jodie Foster a nepochybně i Martin Sheen. 83 % ()

brasek

Snímok som si pozrel na základe tunajších komentárov. Miestami je tento film zaujímavý, má takú lepšiu atmosféru a prekvapuje, ale má aj hluché miesta, čo je na škodu... bohužiaľ tých hluchým miest je viacej. Posledná scéna s čajom... hm... neviem, podľa mňa bola taká nijaká. A herecké výkony? Martin Sheen je správny záporák, jeho rola je geniálna, škoda že ho nie je vo filme viacej vidno a Jodie Foster prekvapuje veľmi pozitívne. ()

Isobel

Zajímavý námět, bohužel to zůstalo jen u toho. Děj je založený na tom, že řada lidí leze do cizího domu, jako by jim to tam patřilo, hází křečky do krbu, přesunují nábytek a dožadují se zavařovacích sklenic. ()

Sovice

Tento film je přinejmenším...zajímavý. Přesto se nemůžu ubránit lehkým rozpakům. Ocenění si zaslouží samozřejmě příběh, který je bohužel podán na můj vkus poněkud rozvláčně. Taky mi rozum zůstává stát nad tím, jak se Jodie Foster dokázala změnit. Ač jsem si ji ve filmu prohlížela sebevíc, její současnou podobu jsem tam nenašla ani náznakem. Moje hodnocení tak 3,5*. Vzhledem k roku natočení jsem zaokrouhlovala nahoru (doufám, že si tuhle poznámku někdo nevyloží nějak špatně, určitě tak není myšlena). Zkrátka něco tam chybí, ale za zhlédnutí určitě stojí. ()

marti

Námet osamotene žijúceho mladého dievčaťa mal v sebe silný základ pre veľmi dobrý (psycho)triler, ale nedopadlo to tak. Ak by sa o ňu nezaujímali len psychotici, ale aj normálne postavy s prirodzeným záujmom a snahou pomôcť a ich postoj by sa postupne menil pretože by sa tejto pomoci intenzívne bránila tak to mohol byť kultový film. ()

montel

13-letá Rynn (Jodie Foster) žije sama ve velkém domě, bez rodičů, nechodí do školy a nemá žádné kamarádky. Nezávislí život jí skončí, když se okolo ní začne motat její otravná sousedka paní Halletová (Alexis Smith). Jakmile zmizí začne se o Rynn zajímat její syn Frank (Martin Sheen), který nejen že hledá svou matku, ale má také zálusk na svou mladičkou sousedku. Tu ochrání její nový přítel Mario (Scott Jacoby). Když však náhle onemocní, začnou být temné noci pro Rynn nebezpečné..Jodie Foster už v útlém věku ukazuje svůj mimořádný herecký talent. Do toho skvělý Martin Sheen v roli pedofila. Film tedy klesá a stoupá na těchto dvou hercích. Bohužel se nepodařilo zvyšovat napětí, díky kterému mohl být tento film parádním psychem. Nestalo se. Nebýt Jodie a Martina, byl by to děs. 45% ()

Mark1983

Film mě docela zklamal,což bych z hororového žánru ho úplně vymazal,jelikož se jedná spíš jen o psychologické drama,které u mě na červené hodnocení vůbec nemá. ()