poster

Princezna z Malabaru

 • Francie

  Malabar Princess

 • Slovensko

  Malabar Princess

Rodinný / Drama

Francie, 2004, 91 min

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $9,140,000(30.6.2010)

 • MUNRO
  ****

  Další z nepochopitelně podceněných filmů zde na ČSFD.Pomalu už přecházím na FDb.cz,kde jsou hodnocení jednotlivých filmů stokrát objektivnější.Nevím,mám pocit,že tady na ČSFD napíše recenzi nějaký chytrák,který film po 10 minutách zavrhne a na něj se začnou automaticky nabalovat další a další inteligenti,kteří se chtějí zalíbit,nebo prostě jen sbírají hodnocení..Jinak si některá hodnocení zde nedokážu představit.A to nemluvím konkrétně jen o Princezně z Malabaru.Tohle je moc příjemný rodinný film o malém chlapci,který se v krásném prostředí úpatí Mont Blancu snaží při své dětské naivitě najít svou maminku,která zde před několika lety tragicky zahynula.Tohle fakt není film,který si zaslouží 38%.Ať žije FDb!!!(20.1.2013)

 • MickeyStuma
  ****

  Dobrodružný rodinný snímek z pohledu osmiletého chlapce pátrajícího po své mamince. Zajímavostí je ohromná podobnost úvodní scény s úvodem slavné české trilogie s Tomášem Holým. I zde je chlapec, v tomto případě svým otcem, dovezen do hor ke svému dědovi. Zpočátku mrzout, ale velmi rychle se oba sblíží. Příběh plný dětské fantazie a nerozvážnosti je napsán především s ohledem na dětského diváka. Děj je tedy po této stránce velmi dobře uchopitelný. Občasné nádherné scenérie Alp už jen doplňují velmi dobrou kamerovou práci. Atmosféra je volná a však příznačná. Vskutku povedený snímek, ke kterému se dá vracet.(21.4.2015)

 • LiVentura
  ***

  Má to myšlenku i hloubku, ale asi špatně uchopené..(19.4.2015)

 • Lacike
  **

  Jacques Villeret hra toho svojho klasickeho sympatickeho vidlaka perfektne ako vzdy. Lenze je len vedlajsou postavou. Hlavnym hrdinom je neskutocne otravny chlapec, ktory neustale hlada svoju stratenu matku. A uz po pol hodine to bolo dost neznesitelne. Nakoniec som to sice dopozeral, ale podla mna to vôbec nestalo za to. 4/10.(14.2.2012)