Nevěsta přes internet

• Velká Británie Birthday Girl (více)

Spolehlivý bankovní úředníček (Ben Chaplin) si na internetu vybere krásnou ženu - Rusku Nadiu (Nicol Kidman). Představa se stává skutečností, kdy Nadia skutečně přiletí a začnou spolu žít. Vše se zdá ideální až do chvíle, než dorazí její bratranci (Vincent Cassel, Mathieu Kassowitz) a z nechtěné návštěvy se vyklubou nebezpeční gangsteři východního typu Sen o spokojeném životě s úžasnou ženou se mění v dokonalou noční můru a nezbývá než bojovat o vlastní život. Kdo je Nadia a jaká je její úloha v celé hře na ostří nože je přitom stále nejisté... Režisér Jez Butterworth původně scénář filmu psal pro Jana Svěráka. Nakonec ho natočil sám a vytvořil thriller s řadou překvapivých zvratů, v němž americká superstar Nicol Kidman hovoří rusky a francouzské hvězdy Vincent Cassel (Purpurové řeky) a Mathiue Kassowitz (Amélie z Montmartru) jsou jako typičtí pěšáci ruské mafie zcela dokonalí... (SPI Film)

saaaky

Nicole Kidman je pro mě vždy předzvěstí kvalitního snímku, jehož nejhorší výsledný scénář může vypadat přesně tak, jak dopadl tento. Ale nikdy neklesne pod 3 hvězdičkový průměr :-) Nevěsta přes internet se zdálo jako velmi dobrý snímek s perfektně skloubenými prvky drama a komedie. Bohužel jen cirka prvních 30-45 minut. Následující události a spád byl až moc rychlý, přeumělkovaný a zdálo se mi to celé takové pomotané lážo plážo jak to ani neleží a ani neběží. I přesto mne film svým pojetím, provedením některých vypjatých scén, nápadem a samozřejmě i samotnou Nicole Kidman vcelku potěšil. I přesto zůstávám při zemi - 70%. ()

montel

John (Ben Chaplin) je bankovní úředník, který díky nedostatečnému volnému času, nemá možnost seznámit se s nějakou dívkou. Proto se rozhodne poohlédnout po internetu, kde si vybere krásku z Ruska Nadju (Nicole Kidman), která za pár dní přistane u něj na letišti. John ovšem zjišťuje, že Nadja neumí ani slovo anglicky, tak se jej rozhodne poslat zpět domů. To by ovšem u jeho dveří nesměl zazvonit Nadiin bratr a jeho povedený přítel, kteří Johnovi začnou pořádně zatápět...Nicole Kidman je tady skutečně k nakousnutí a ani příběh není nejhorší. Tohle je ale přesně ten typ filmu, kde tvůrci nevyužili skvělých herců a jejich potenciálu. 55% ()

Pythonator

Film, který stojí za to vidět už jen protože jinak jen pěkná Nicole Kidman je zde díky nějakému kouzlu maskérů neskutečně sexy. ()

Nogard

Výborná Nicole Kidman, která je v roli rusky nemluvící anglicky opravdu perfektní. Bohužel scénář druhé poloviny filmu drobet pokulhává, zdá se, jakoby si s ním autor tak nějak nevěděl rady a nebyl zcela rozhodnut pro žánr, což nakonec vyústí do poměrně hloupého sladkobolného happyendu. ()

Mezerník

Jedna a půl hvězdičky, hlavně za Nikolku. Jedno klišé za druhým (stereotypní obraz ruských mužů a žen by byl "in" tak na začátku 90. let, teď už je to spíš školácky naivní). Jednu hvězdičku navíc si snad může připočítat divák, co vůbec netuší, jestli se bude dívat na milostnou romanci, komedii nebo drama. Kdo ale předem ví, na co jde, ten je překvapen snad jedině tím, že jej film absolutně ničím nepřekvapí... ()

andy60

Čekal jsem utahanou romantickou sračku, ale naštěstí tady té romantiky moc nebylo, spíš drama, trochu akce a něco málo humoru. Ve výsledku kapku lepší, než jsem čekal. ()