Nevěsta přes internet

• Velká Británie Birthday Girl (více)

Spolehlivý bankovní úředníček (Ben Chaplin) si na internetu vybere krásnou ženu - Rusku Nadiu (Nicol Kidman). Představa se stává skutečností, kdy Nadia skutečně přiletí a začnou spolu žít. Vše se zdá ideální až do chvíle, než dorazí její bratranci (Vincent Cassel, Mathieu Kassowitz) a z nechtěné návštěvy se vyklubou nebezpeční gangsteři východního typu Sen o spokojeném životě s úžasnou ženou se mění v dokonalou noční můru a nezbývá než bojovat o vlastní život. Kdo je Nadia a jaká je její úloha v celé hře na ostří nože je přitom stále nejisté... Režisér Jez Butterworth původně scénář filmu psal pro Jana Svěráka. Nakonec ho natočil sám a vytvořil thriller s řadou překvapivých zvratů, v němž americká superstar Nicol Kidman hovoří rusky a francouzské hvězdy Vincent Cassel (Purpurové řeky) a Mathiue Kassowitz (Amélie z Montmartru) jsou jako typičtí pěšáci ruské mafie zcela dokonalí... (SPI Film)

OHI

První třetina filmu je slušná, ale po příchodu "zlých bratranců" se film dostává do podivné roviny, ve které divák sleduje další a další zvraty-nezvraty a čeká na konec, který z této roviny stejně nevybočí. Dobrý a zajímavý nápad se špatným zpracováním, ale s kvalitními hereckými výkony. ()

cross

Celkem střízlivá komedie, jejíž největší chybou je někdy až přílišná inklinace k thrilleru. Je to velká škoda, protože děj je většinou jednoduše úsměvný a díky Nicole Kidman se film stává velmi, ale velmi příjemnou jednohubkou pro všední večer. ()

pinguinka

Místy napínavé, místy lehce vtipné, někdy zajímavé, občas divné, celkově však značně kostrbaté. Kupodivu ani herecké obsazení není přesvědčivé, což ovšem není vina herců...Velká škoda. ()

jatamansi

Na malém městě je těžké najít nevěstu, holky jsou prostě rozebrané. Ovšem hledat jako bankovní úředník nevěstu v Rusku? Mimochodem, rusky tam nevypadal ale vůbec nikdo, průhledná rachitická Kidman má do Slovanky fakt na míle daleko. A zvracející fakt nic moc. I zde platí, že se vyplatí šmejdit (dům, kazety a časopisy a jak na něj), případně civět za oknem do pokoje (víme, kde jsou v kabátě peníze). Paradox, mít zalepená ústa, být svázaný a sedět na zavřeném prkénku. Potřebovat si ulevit a nemoci! „Co je to šukat?“ „Najdeš to ve slovníku.“ Malý pletený svetříček složený ve velkém fakt dojemný. No, úplná ztáta času to nebyla, ale jen tak tak. ()

Vercinix

(POLOSPOILER)Pohádka o tom, jak malá vypočítavá štětka k lásce přišla, jak nevýrazný bankovní účedníček zjistil co je to žít a jak jejich velmi naivní okolí policajty na letiště neposílalo, banku nezabezpečovalo a neznámým rusům slepě důvěřovalo! A když zazvonil konec nebo snayd hrana byla pohádka dohraná! (Ale nutno přznat, že sem se u toho filmu bavil jako u jakéhokoli jiného , normálního mírně nadprůměrného filmu. A nicole Kidman byla perfektní a ani Ben Chaplin nebyl zrovna marný:) ) ()

sedm.1

Velmi milé překvapení!Takový malý filmeček,který je složen z pěkné řádky žánrů,nicméně všechny do sebe pěkně zapadají a vůbec se netřou.Každý má svou akorátní váhu,děj i přes svou jednoduchost má jak spoustu napínavých,tak velmi vtipných scén a obsahuje i pár skutečně vychytaných(ikdyž na druhou stranu přiznat,nijak originálních) zvratů.Herci jsou taktéž velmi dobří a svých rolí se zhostili skutečně přesvědčivě,každému z nich jsem věřil každé gesto,každé rozhodnutí a každý čin.Celé to pádí kupředu hodně velkou rychlostí,pořád se něco děje a mě už dlouho takhle příjemně neutekl čas.Skvělý film! ()

Hopper

Jeden z nudných filmov, pri ktorých sa dá skvele pospať na gauči. Kidmanke rola nesedí, príbeh nezaujme, skrátka naozaj sas nenechajte nikým budiť, nestojí to za to. A už naozaj neviem pochopiť, prečo film dostal nálepku komédia. ()

Paity

Tohle bylo fakt nudné, fakt pomalé, fakt přiblblé a Nicole Kidman, co by Nadia by možná měla nejprve zajet do Ruska a podívat se, jak se chovají tamní ženy a pak zkusit ruskou holku zahrát. Tohle byla slabota. ()

mirkaaa

Není to sice žádný trhák, ale rozhodně se na to nechá koukat. Ben Chaplin působí přesvědčivě, Nicole Kidman jako "ruska" také a Vincent Cassel a Mathieu Kassovitz jako záporáci též nemají chybu. Herecky je všechno o.k., film je místy vtipný, pouze děj mi přijde poněkud chaotický a nedá se ani s přesností určit žánr filmu. Je tam od všeho něco. ()

Zombi

Film, u něhož se těžko přiřazuje konkrétní žánrové zaměření. Lidé čekající komedii budou v druhé půlce silně rozčarováni, lidé jdoucí na thriller zase možná nevydrží první polovinu. Herecké obsazení bylo fajn a dílčí scény také, ale celkově je to trochu nevyrovnané. Slabší 3 hvězdy. ()

bobstock

Nedosolený, nedokořeněný nápad s výraznou nejistotou. Kdyby si to vzal na paškál Woody Allen dopadlo by to min. o level výš. 45% ()

alenka

trochu prekvapeni. asi jediny film, kde jsem si stale nebyla jista, jestli to nicole kidman opravdu je. proto mi mozna byla prijemna :) ()

Emzet

Nevím jestli chtěl Butterworth natočit romanci, thriller, komedii nebo úplně něco jiného. A nevím jestli se mu něco z toho alespoň trochu podařilo. Jisté ale je, že takhle bizarní film jsem už dlouho neviděl. A ano, nejistě se potácí právě mezi výše zmíněnými žánry. Nicole... já nevím jestli se vzhledem ke scénáři dá říct, že "dobře hraje". Ale je rozhodně docela "hot", což byl (nejspíš?) hlavní záměr. A ano, Ben Chaplin je oproti ní docela "čehý", proč se ptáte? ()

Hepy13

Takovou nevěstu přes internet bych prosil taky jednu. Lépe řečeno - Nicol Kidman chci taky! Ona je neskutečnej kus krásný ženský, navíc je tak roztomilá a s tím ruským přízvukem byla ještě víc sexy. Ale bonus v podobě šílenýho Vincenta Cassela bych klidně oželel. Je pravda že to není žádná velká filmařina, ale mě se film moc líbil. I humor který tam byl, mi přišel dobrý a vkusný. ()

kaze

Tento film na vás neurobí žiadny dojem. Nicole Kidman sa snaží,ale je to marné. Mohli to nechať urobiť Svěráka, urobili by lepšie... ()

Hadati

Velmi nudnej scénář zachraňují tak akorát vcelku dobré herecké výkony Kidman a Chaplina. Nestojí to za shlédnutí. ()

Grafito

Prakticky nekoukatelné.. Nicole Kidmanový sice tmavý vlasy sluší.. ale noirový příběh bez nápadu, navíc špatně zrežírovaný to nezachrání.. ()