Nevěsta přes internet

• Velká Británie Birthday Girl (více)

Spolehlivý bankovní úředníček (Ben Chaplin) si na internetu vybere krásnou ženu - Rusku Nadiu (Nicol Kidman). Představa se stává skutečností, kdy Nadia skutečně přiletí a začnou spolu žít. Vše se zdá ideální až do chvíle, než dorazí její bratranci (Vincent Cassel, Mathieu Kassowitz) a z nechtěné návštěvy se vyklubou nebezpeční gangsteři východního typu Sen o spokojeném životě s úžasnou ženou se mění v dokonalou noční můru a nezbývá než bojovat o vlastní život. Kdo je Nadia a jaká je její úloha v celé hře na ostří nože je přitom stále nejisté... Režisér Jez Butterworth původně scénář filmu psal pro Jana Svěráka. Nakonec ho natočil sám a vytvořil thriller s řadou překvapivých zvratů, v němž americká superstar Nicol Kidman hovoří rusky a francouzské hvězdy Vincent Cassel (Purpurové řeky) a Mathiue Kassowitz (Amélie z Montmartru) jsou jako typičtí pěšáci ruské mafie zcela dokonalí... (SPI Film)

Anderton

Je to blbosť, nemá to žiadnu poetiku a medzi hlavnými predstaviteľmi to vôbec neiskrí. Lenže keď som dal párkrát o jednu hviezdu viac Zeta Jones za vzhľad, tak ju dám v tomto prípade Kidmanke za sexapeal. Film, ktorý nevie, čím chce byť. Pozrite si hore jeho žánrovú charakteristiku a porozmýšľajte, či to všetko môže dokopy fungovať. Ešte by sa k spomenutým žánrom hodilo doplniť podivnosť. ()

swamp

Nicole Kidman, přestože je rodilá Američanka, v tomto filmu celkem s přehledem ztvárnila "ženu východu"..toť vše (až na pár výjimek, kdy se člověk u této komedie dokonce pousměje), co je zde k vidění! ()

Slarque

Pokud tohle byl scénář psaný pro Jana Svěráka, tak jeho autoři opravdu neměli šanci. Svěrák je perfekcionista a tohle se nedá zařadit ani žánrově, logika tu také nemá místo a děj je jen stále nepravděpodobnější. Nicole Kidman je asi nejlepší z celého obsazení, ale stejně si myslím, že by bylo zajímavější svěřit tu roli nějaké Rusce. ()

FrodoF

Nicole, je jako vždy sexy, Bena Chaplina moc neznám, ale ani mě nijak nezaujal a Kassovitz a Cassel jako rusáci jsou hodně dobrý, kdyby byl lepší scénář a jistější režie (nedivim se, že to Svěrák nevzal, ale kdyby jo, určitě by to zvládl lépe). Dávám *** hlavně za Nicol Kidman a pár fórů, u kterých jsem se pobavil. ()

heyda

Nevěsta přes internet. Člověk by si podle názvu troufl tipnout, že to bude typická romantická komedie, ale to by se hodně mýlil. Film má blíž do dramatu, kde se dočkáme i pár zajímavých erotických scén. Nejvíc mě zde nadchl herecký výkon Bena Chaplina. Tohoto chlapíka jsem ještě předtím nikde hrát neviděl a tady fakt zahrál přesvědčivě. Nicole nikdy nezklame a ti Rusáci byli taky jak vyšití :-D Takže pro mě osobně veliké filmové překvapení s neobvyklým příběhem. A ikdyž nejsem úplně se vším spokojený, tak dám maximum, protože 49% na CSFD je setsakramentsky málo. ()

honajz

Už unylý začátek mě mohl varovat. :-( Jako vůbec nechápu, proč tenhle film vlastně vznikl, jaký je důvod jeho realizace a proč by na to někdo měl koukat? Kvůli stárnoucí Kidmance, na níž je to stárnutí tady fakt znát? Že tam bude pár erotických scén? Nebo kvůli té z prstu vycucané historce s bratranci? Navíc se to celé táhne jako čekání před ordinací zubaře, každou chvíli to mění tempo a náladu, nedrží to pohromadě, není to ani vtipné, ani romantické, ani akční. Ztráta času takový film. ()

Xeelee

Příjemné překvapení. Vlastně jsem chtěl po pěti minutách vypnout televizi (dopil jsem čaj) a jít si lehnout, protože Nova vysílala Nevěstu přes internet (OMG kdo vymýšlí ty názvy?) v opravdu nekřesťanskou dobu. Z nějakého mě neznámého důvodu jsem ale vydržel dalších pět minut a pak už jsem se pohodlně usadil na gauči. Ze začátku to byla dobrá a poněkud netradiční romantická komedie, ale po geniálním výběru hotovosti si asi režisér šlehnul a děj je poněkud chaoticky thrilleroidní. Za zmínku stojí snad jenom cesta na letiště. Každopádně závěr se povedl. Dokážu si ale představit, že bych svůj čas trávil něčím smysluplnějším. ()

Necrotongue

Ani tento film (dnes už vlastně pro pamětníky) při své repríze neobhájil původní hodnocení. Musím přiznat, že jsem si děj příliš (no, spíš vůbec) nepamatoval, takže jsem vůbec netušil, proč jsem snímek ohodnotil třemi kousky. Z dnešního pohledu jde o záležitost, v níž skvěle zahrála Nicol Kidman, výborně Vincent Casell a prkenně/ koženě mdlý Ben Chaplin. Filmu navíc chyběla koncepce, scénárista se ani příliš nezatěžoval logikou, a tak jsou dvě hvězdičky více než slušným hodnocením. ()

Turiec

"Ruská trojka" hrala rusov v tomto filme naozaj presvedčivo. Trochu to kazil Ben Chaplin, ktorý zo všetkého diania okolo asi mal byť vyvedený z miery, ale pripadal mi "vyvedený" až veľmi. Bol ako drevený. Sľubne rozbehnutý film pokazila posledná tretina, kde sa Jack správal neuveriteľne nelogicky a úplne to dorazil hlúpy záver. ()

Aiax

Kdyby tenhle film dostal do parády ryzí Hollywood, zřejmě by z toho vysekal docela solidní a napínavé drama. Jenže kdyby jsou chyby a Birthday Girl je jaká je. Myslím, že tvůrci se dopustili v poslední době časté chyby - chtěli zkombinovat hollywoodský postup s nějakou "hlubší výpovědí" a nějak se jim to vymklo z ruky. Na hollywoodskou jízdu je to přílíš rozvleklé a zamyšlené a na zajímavý nezávislý artfilm zase málo soustředěné a podnětné. Film zvedá o hodně výš, než by zasloužil, božská Nicole (jako brunetka je snad ještě víc sexy než jako blond) a také Ben Chaplin, který hraje opravdu znamenitě a pro mě osobně byl velmi příjemným překvapením. ()

Rodriguez

Škoda že příběh je tak průhledný a dopředu víte, co se stane. Jinak by to byl velmi zajímavý snímek. Nicol Kidman působí tak chladně, že z toho mrazí v zádech. ()

Juto

Film má v dobrom prekvapil.Dej filmu je o osamelom bankerovi, ktorý hľadá nevestu cez zoznaku na internete. Na internete sa zoznámi s krásnou ruskou. Ta pricestuje do Ameriky a on sa do nej na prvý pohľad zamiluje...Rád by som podotkol na to, že Nicol Kidman bola krátko po rozvode s Tomom Cruisom. A na jej výkone to bolo vidno. 6/10 ()

LenkaAK

Docela plytké. Na začátku filmu jsem měla pocit, že to bude docela nudný slaďák. Děj nakonec vůbec nebyl nudný a vývoj událostí mile překvapil. Ale jinak nic nic nic. Nelze nic vyzdvihnout, nic zatratit, herecké výkony, kamera, hudba, ... naprosto průměrné. ()

fantoci

Byl jsem šokovaný od prvních minut. Fakt že jo. "Ruska" Kidmanová ve mně zanechala hluboké stopy...Nevěř ženskejm, co si svazují ruce kravatou a nemluví. ()

Pavlínka9

Pamatuji si, že když jsem tento film viděla před více jak 10ti lety, byla jsem z něj lehce až zhnusená a otrávená...Aktuálně - jsem spíš v šoku, jak několik let dává člověku prostor na jiný pohled na svět a jak se dokáže změnit názor na film :D Kidman do ruské nevěsty skvěle sedí, Chaplina bych se nedotkla ani smetákem a od Cassela bych si klidně nechala dát facku ;) Celý film má to štěstí, že je svižný a má několik překvapivých vyústění, ale jinak je to fakt takový dost podprůměrný snímek, který bych ale i tak ostatním stejně doporučila :) Je tam plno vtipných scén - ať už snahu mladého muže získat do svého života ženu, se kterou si nerozumí, objevení "literatury" budoucího manžela, běh od letiště do motelu apod...Je to zvláštní..a ten konec - jsem za něj ráda ;) ()