poster

Flirtování

 • anglický

  Flirting

Drama / Romantický

Austrálie, 1991, 99 min

Režie:

John Duigan

Scénář:

John Duigan

Kamera:

Geoff Burton

Střih:

Robert Gibson

Scénografie:

Roger Ford

Kostýmy:

Roger Ford
(další profese)
 • OG_Swifty
  **

  Tohle je strašně zvláštní film... přes svůj věk dokáže stále navodit zajímavou atmosféru romantického filmu s podkresem politického dramatu. Ale i přes již zmíněnou sentiment navozující atmosféru a několik dalších momentů, povrchních i těch hlubokomyslnějších, se jinak ve filmu na můj vkus tolik neděje a finiš s předčasnou ejakulací a dopadením tzv. Bonny a Clyda není nikterak závratný, spíš takové zklamání z očekávání něčeho ráznějšího. Pozitivně hodnotím mladičkou Nicole Kidman v roli Nicole Radcliffe, která sice ztvárňuje roli zpočátku nadřazené a arogantní dívky, ale jejíž postava je nakonec i přes tyto negativní charakterové rysy strašně lidská a nakonec i sympatická. Ač nerad, protože jsem z filmu neměl vyloženě špatný pocit, nemůžu tomu dát kvůli vydařeným několika pár minutám závěru filmu víc než dvě hvězdy.(13.10.2013)

 • Tominni
  ****

  Překvapivě dobrý romantický film z internátního prostředí, láska outsidera Dannyho, který ale se svojí rolí na internátní škole nemá problém, a Thandiwy, která se zase odlišuje (nejen) barvou pleti od ostatních dívek. Film stojí na Noahu Taylorovi a Thandie Newton v hlavních rolích, ale nakonec - za vidění stojí i mladičké Nicole Kidman a Naomi Watts.(12.8.2014)

 • dogma97
  *****

  Velmi příjemné překvapení - vztahová romantika ústřední dvojice v podání naprosto excelentního Noaha Taylora i zdatně sekundující Thandie Newton (Duiganova dvorní herečka) je podána pěkně přirozeně a nenásilně, ani charakter žádné z vedlejších postav neruší harmonii milostné linie. Myslím, že jsem pro sebe objevil skvělého režiséra, těším se na další jeho filmy.(13.10.2013)

 • Enšpígl
  ****

  Matty opět nezklamal. Prej o rasismu. Krom úvodní hlášky o banánech jsem si v něm ničeho rasistického nevšim. Naopak s Thandiwou se holky bavily o její lásce, rozhovor s Nicole mě přišel taky hrozně fajn, takovej hezky holčíčí a kluci jí brali úplně v pohodě. Čili o rasismu určitě ne. O lásce dvou lidí z různých prostředí v ne příliš lásce přejícím prostředí určitě ano. Příjemnej, originální, ve svý podsattě krapet silnější nevtíravej romanťáček s krásnou Thandie Newton a mlaďounkou Nicoličkou navrch.(2.4.2012)

 • NinadeL
  *

  Z dnešního pohledu film se začínající Kidmanou v Hollywoodu a ona je to Kidman ve vedlejší roli ještě v Austrálii. Škoda, že příběh Noah Taylora a Thandie Newton je naprosto k nesledování. Byl rok 1965 a oba byli mladí a toužili po sobě, už jenom proto, že ona byla černá a on outsider... Kidman by pak jako prkenná Barbie mohla lépe vyniknout v těch pár povrchních momentech, které tu na ní zůstaly. Ale ani to se nestalo.(25.5.2010)

 • - Thandie Newton v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace