poster

Siworae

 • Jižní Korea

  시월애

 • USA

  Il Mare

 • Velká Británie

  Il Mare

Romantický / Fantasy / Drama

Jižní Korea, 2000, 96 min

Režie:

Hyeon-seung Lee

Scénář:

Eun-jeong Kim, Ji-na Yeo

Kamera:

Kyeong-pyo Hong
 • dr.horrible
  ****

  Možno trochu moc gýč, ale čo už, keď je to celé také pekné. Pekný je príbeh, pekné sú myšlienky ("Dôvod prečo trpíme, nie je ten, že naša láska je v koncoch, ale že stále pokračuje. Aj keď už je po láske..."), pekná je hudba, pekná (krásna) je Ji-hyeon Jeon a najkrajší je záver. Toto je myslím ideálny film, pre romantický večer vo dvojici. A nezáleží na tom, či sa spolu zrovna nachádzate v rovnakom miléniu(18.6.2012)

 • Terva
  ****

  Miluju filmy, které začínají slovy : Veselé vánoce. Kdo viděl dřív Americké remake Dům u jezera, ví o čem tento příběh asi tak bude. CITÁT - Žiju v roce 1999 a určitě si nemyslíte, že vám uvěřím, že mi píšete z roku 1997. Scéna se špagetama alá láska prochází žaludkem, je působivá, krásná a nažere se i pes. Trochu mě zamrzela scéna v metru a tím magnetofonem. On to ví a přesto.....stop. Naštěstí si to tvůrci uvědomí, ale opět scénu nedotahnou do konce. CITÁT - Měl bys trochu času ?....... Romantické schůzky obou aktérů jsou nádherné a akorát se odehrávají tak trochu jinak. CITÁT - Nejspíš narazíš na hezkou kavárnu........ Pak to naše hrdiny konečně napadne a dají si schůzku, divák zaplesá, no konečně !! CITÁT - Co budeme dělat ty dva roky ?....... Nakonec jsem to dokoukal celkem v pohodě, byl jsem ale zklamán vyvrcholením a některými zdlouhavými pasážemi. Jako celek to však působí dojemně. Rozhodl jsem se že snímku "Dům u jezera" přidám jednu hvězdu.(23.4.2012)

 • lola3121
  ***

  Asi jsem divná, ale víc se mi líbil remake Dům u jezera s Keanu Reevesem a Sandrou Bullock. Možná jsem zatížená tím, že jsem ho viděla dřív, ale korejský originál mi přišel až příliš pomalý a statický. Možná jsem díky vysokému hodnocení čekala nějakou "bombu", která se nekonala. Příště to raději vezmu v opačném pořadí. Jinak jako námět samozřejmě vynikající, proto zařazuji do svého soukromého žebříčku mystery filmů.(19.3.2011)

 • gogo76
  ***

  Ach jaj, neviem čo k tomu napísať, pretože som sa nechal zlákať dobrým hodnotením, ale hlavne správou, že ide o lepšie spracovanie originálu podľa , ktorého vznikla dosť nezáživná romantika s K. Reevesom a S. Bullock - Dom pri jazere. Po zhliadnutí musím povedať, že kórejský originál je síce pozeratelnejší, ale vo výsledku rovnako nezáživný a rovnako na hlavu. Nemá cenu sa rýpať v deji, pretože by som mal viac otázok ako odpovedí, ale je to jedno. Film ma nezaujal a preto ma nezaujímajú ani odpovede na otázky prečo je toto tak a tak...Po dlhšej dobe slabší kórejský film. 60%.(21.12.2014)

 • Gwaihir
  *****

  Skutečně krásný a originální film, na němž je výborně vidět ta obrovská rozdílnost asijského přístupu k vytváření atmosféry a vyjadřování pocitů, kdy slova jsou v podstatě jen doplňujícím prostředkem. Celý ten příběh lásky napříč časem je velmi poetický, nápaditý a dojemný. Jeho ztvárnění vyniká asi hlavně přirozeností s jakou se děj odehrává, nádhernou kamerou, tradičně vynikající hudbou a samozřejmě okouzlující ústřední dvojicí. 95%(2.9.2010)

 • - Rybka ve filmu je nožovka běločelá (Apteronotus albifrons). Pochází z Jižní Ameriky, dorůstá až půl metru, je zaznamenaný případ, kdy se dožila 16. let. Orientuje se pomocí elektrického pole, které vydává (podobně jako sonar u delfínů). V akváriu vyžaduje množství úkrytů a chov ve skupině. Není pro začínajícího akvaristu. V mořské vodě nepřežije. (Jirka_Šč)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace