poster

Ad ogni costo

 • Západní Německo

  Top Job - Diamantenraub in Rio

 • USA

  Grand Slam

Akční / Dobrodružný / Komedie / Krimi

Itálie / Španělsko / Západní Německo, 1967, 121 min

Předloha:

Mino Roli (povídka)

Scénář:

Mino Roli

Střih:

Nino Baragli

Kostýmy:

Giorgio Desideri
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kubaso
  ***

  Jeden z prošedivělých fotříků snímků, jakými jsou "Ukradený diamant", "Kořist" od Verneuila nebo "Slídilové". Nějak mi vůbec nesedl pomalejší rozjezd a (kromě Kinskiho:-) absence sympatičtějších postav a jejich představitelů v ústředním kvartetu. Dojem napravuje skvěle zpracovaná krádež, jež plným právem sama o sobě zabírá asi tak třetinu filmu, a především úplný závěr, který je doopravdy famózní. Rozhodně je to milé a povedené dílko, ale do nestárnoucí klasiky mi v něm leccos scházelo.(7.10.2012)

 • Karlos80
  *****

  Úžasné Rio De Janero totálně ponořené do každoročních oslav místního karnevalu, se stává zároveň místem kde se odehraje fantastická a velmi odvážná loupež, ke které je povolán speciálně sestavený tým ze spešl odborníků-perfektních značně protichůdných charakterů (v první části se tu pěkně z celou tou bandou seznámíme). Heist dobrodružství, na svou dobu za velkého přispění té nejrůznější špičkové technologie, tedy může začít. "Grand Slam" je překvapivě dobrá, chytrá a velmi profesionálním způsobem natočená euro-kriminálka, jedna z nejlepších ve svém žánru caper film, ale i jedna z těch v té době velkých modních záležitostí (hitů), vycházející z noir-klasik jako "Rififi" nebo "Asphalt Jungle", v mnoha ohledech se jim ale tato senzační věc vyrovná nebo jej dokonce předčí. Bezvadné mezinárodní obsazení (kde vynikli hlavně opět výtečný-děsivý Kinski a geniální Rigaud), film je zábavný a napínavý (hlavně během loupeže, souboj z časem viz Kinski v kanálu), je zde spousty dobrých nápadů, různých překvapení a nečekaných zvratů, viz například finále, které v takovéto podobě a v takovém to filmu asi opravdu málokdo čekal. Ennio zde opět perfektní, úvodní skladba co se poslechu týče, je jedna z jeho nejlepších. Mohlo to být celkově o něco kratší, dlouhá sada krádeže šperků (snad 45 minut!) šla taky trošku prořezat, nicméně mě to tentokrát ani nějak nevadilo, dalo se to zkousnout, film měl dobré tempo i potřebné grády, místy byl velmi vzrušující, člověk se prakticky nikdy nenudil a byl jen zvědav jak tohle všechno skončí a dopadne. Proč tohle tady nikdy nešlo, fakt nechápu. Skrytý klenot, příjemný, nedoceněný a neprávem zapomenutý. Od režiséra Montalda doporučuji ještě další vynikající eurocrimi "Machine Gun McCain".(12.2.2012)

 • DaViD´82
  ****

  Heist movie sice s výtečným obsazením, ale jedoucí až příliš dle zavedeného schématu - seznámení s plánem, shánění a verbování těch pravých v mírně odlehčeném duchu, příprava na akci, samotný průběh akce... Prostě bez výraznější invence a v poměrně vlažném tempu. Jenže konec dobrý všechno dobré a tady obzvlášť, jelikož v závěrečné desetiminutovce si tvůrci nejprve dovolí věc takřka nevídanou a pak tomu ještě nasadí nadvakrát vypointovanou korunu.(21.1.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace