Požehnání smrti

• Austrálie

Deadly Blessing

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 1981, 98 min

Příjemný horor, na kterém oceníte Cravenův styl manipulace s divákem. Zdánlivě obyčejné téma zpestřené sondou do života ultrakonzervativní sekty se postupně rozvine do neklidné atmosféry nepříjemného soužití jedné vdovy s podivnými sousedy. Už mě dlouho neznervóznilo nic jako zážitky Sharon Stoneové na jednom výletě za kamarádkou. Pobaví i podprahová antihomosexuální propaganda, která na přelomu 70-80. let byla v módě. 7/10(23.2.2013)

• Pilda17

Říkám, že si pustím starší film a zhodnotím jeho kvalitu. Hodnocení má dobré, tak by to mohlo být v klidu. Bohužel jsem ale nedostal, to co je třeba u pořádného hororu. Pár scén na lekání, ale nic víc. Chvilkami sice i dobrá atmosféra. Ale bohužel toto si u kvalitního hororu nepředstavuji. Opravdu zklamání..(25.12.2009)

Svým způsobem velmi poctivá práce. Na druhou stranu je vidět, že Wes stále ještě nabírá dech. Velmi zajímavé scény se mísí s méně zajímavými, občaqs tempo zvolní tak moc, že se zájem smeká z háčku, pak zase přijde výborně podaná scéna. Matení zápletkou a "žánrem" je spíše zklamáním. V konečném výsledku však jde o docela zajímavý film a to hned z několika důvodů (ne jen díky mladičké Sharon Stone).(8.9.2016)

Ranný snímek Wese Cravena. Mistr je jak se zdá v plné kondici, protože vše poctivě chytá za koule už od samého začátku, kdy se odehraje první z podivných vražd v jakési náboženské komunitě. Těžko říct zdali vraždí člověk nebo jakési monstrum, o kterém se mluví jako o Incubu a i sám konec je poněkud znejišťující. Craven si dobře pohrává se scénami vražd, ale na výtečnou zvládá i děsivější momenty, kterých je v DEADLY BLESSING až až. Tohle je sympatický klenot, který by si v našich končinách zasloužil alespoň trapnou TV premiéru. V jedné z hlavních rolí tu najdete mladou a proklatě sexy Sharon Stone a autorem hudby je James Horner, který na výtečnou vykrádá THE OMEN Jerryho Goldsmithe.(1.2.2007)

Tak tento je jeden z tych slabsich filmov hororoveho guru Wesa Cravena. jednak ma pomale a nudne tempo, herecke vykony su mizerne a dialogy tiez podpriemerne. Sharon Stone vsak herecky nie je nejaka extra vyhra, poznam radu lepsih hereciek ako je ona. Krasna bola, to jo, ale neveril som jej. A zo zvysku som poznal len Ernesta Borgnine /Emperor of the North/ 62 %(12.3.2016)

• - Při scéně, kdy se Martina kamarádka a vesnický kluk projíždějí džípem, zazní song Roda Stewarta „Maggie May“. (K.I.N.G.)

• - V úvode filmu William Gluntz (Michael Berryman) vynadá Faith (Lisa Hartman), pričom ju mylne označí termínom "incubus". Incubus je druh mužského sexuálneho démona zo stredoveku a jeho ženským ekvivalentom je "succubus". Chybu neskôr zdôrazní aj nápis na stene. (Sociopath)

• - V jedné scéně, když hlavní postava vychází z kina, je vidět, že byla na filmu Stranger in Our House, což je odkaz na Cravenův předchozí film z roku 1978. (Campbell)