Požehnání smrti

Deadly Blessing

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 1981, 98 min

• LION-MR.T

Wes mě zklamal,celý film se pořádně nic neděje a,když se najede na nějakou dobrou scénu tak je slabě natočená,Sharon si tu odkecala svůj text,aby se hnula z místa k lepším filmů. Hudba ujde,atmosféra je sice dobře stavěná,ale s nudným a odfláknutým koncem a úplný závěr u mě zkazil celý film. U mě tentokrát Wes dostává dvě hvězdičky,jeho následující šílenost Msta přichází z močálu se mi líbilo na pět hvězdiček.(21.6.2006)

Tak jsem si dnes udělal opáčko téhle Cravenovy klasiky z osmdesátých let a líbilo se mi to víc, než při prvním zhlédnutí. I když může Požehnání smrti někoho mírně mořit svou délkou, tak já se velmi dobře bavil a některé scény mi naháněly i dost silnou husí kůži. V pár momentech snímek dokonce předznamenává i následující hit Wese Cravena Noční můra v Elm Street. Finální scéna je pro mne nezapomenutelná. Pro mne je tohle podařená hororová klasika z netypického prostředí.(29.1.2012)

Další pecka od Cravena, tentokrát ale taková netypická. Film je šíleně pomalý a vražd je pomálu. Ale Craven si vyhrál s atmosférou a celkovou pěknou stylovostí. Já za sebe doporučuji hlavně konec kterej je sice takovej Cravenovskej, ale úplně dokonalej. Od začátku filmu nás doprovází skvělá atmosféra doprovázená výbornou hudbou. Sekta byla správně úchylná a Berryman je prostě takovej bůh ošklivosti. Za mě doporučuji.(13.3.2011)

Rozbiehajúci sa Craven si tu toho zobral na plecia dosť, ale zvládol to celkom dobre. Výsledkom je whodunit slasher so šialenou náboženskou sektou medzi ktorej členmi nechýba ani Wesov svojrázny obľúbenec Michael Berryman, duchárskymi a démonickými prvkami. Týmto hrozbám čelia tri mladé fešandy (začínajúca Sharon Stone je z tohto tria asi najmenej atraktívna), identita vraha je ťažko odhaliteľná a nechýba ani patričná dávka napätia. Nemôžem sa zbaviť pocitu, že Deadly Blessingom sa do určitej miery inšpirovali aj tvorcovia o čosi mladších hororov Unhinged a Sleepaway Camp. Najväčším zabijákom bol pre mňa úplný záver filmu - to som fakt nečakal a doteraz neviem, čo si mám o tom myslieť...(13.8.2010)

Na venkově cosi vraždí. A k tomu je tu sekta modlících se magorů, kde až na jednoho mladíka jsou všichni naprosto posedlý. Mladík radši hřeší a dělá dobře. Do toho je tu parta kamrádek z niž jedné zemře manžel. Ale pořád je tam něco děsivého. Atmosféra je velice pěkná a ženský taky. Pointa je taková zvláštní, kterou by asi nikdo nečekal.(29.9.2009)

• - Při scéně, kdy se Martina kamarádka a vesnický kluk projíždějí džípem, zazní song Roda Stewarta „Maggie May“. (K.I.N.G.)

• - V jedné scéně, když hlavní postava vychází z kina, je vidět, že byla na filmu Stranger in Our House, což je odkaz na Cravenův předchozí film z roku 1978. (Campbell)

• - V úvode filmu William Gluntz (Michael Berryman) vynadá Faith (Lisa Hartman), pričom ju mylne označí termínom "incubus". Incubus je druh mužského sexuálneho démona zo stredoveku a jeho ženským ekvivalentom je "succubus". Chybu neskôr zdôrazní aj nápis na stene. (Sociopath)