Déšť

všechny plakáty

Je léto roku 1972. Rodina Phelonových si pronajala chatu u moře a všichni se těší na nádherné prázdniny a dny plné slunce, koupání, rybaření a také dobrého jídla a pití. Na první pohled idyla. Třináctiletá Janey a její mladší bratr Jim se rozpustile cachtají v moři. Jejich rodiče Kate a Ed se zatím chystají na další večírek: Ddospělí se budou bavit, tančit, popíjet, ponocovat a ráno pak dlouho vyspávat. Tohle všechno Janey a Jim znají, ale toto léto má být v něčem přece jen úplně jiné. Dospívající Janey si čím dál zřetelněji uvědomuje, že manželství jejích rodičů se nezadržitelně rozpadá. Znuděná matka má pocit prázdnoty. Otec bezmocně pozoruje, jak flirtuje s jinými muži. Hlavním objektem ženina zájmu je fotograf Cady. Kate však není sama, koho Cady přitahuje - Lolitka-Janey je mu v patách na každém kroku... Déšť jedinečným způsobem zachycuje prchavé chvilky jednoho horkého léta, na jehož konci čeká dospívající dívku hrůzné poznání, že se její bezstarostný život může nenávratně změnit během pouhého okamžiku. (oficiální text distributora)

Skip

Otec je poněkud ňouma, který si nevidí na špičku nosu, matka nudící se ženská. Jediným rozptýlením jsou jim časté večírky, po nich však kocovina a nezbytný návrat do všednosti. V takovém prostředí se nedospívá zrovna snadno. To je asi tak celé, co nám chtěl tento film ukázat. Nic víc. Samozřejmě nic, co by každému nebylo jasné. Pomalé záběry byly docela působivé, ale ne zase tolik, aby z tohoto filmu udělaly něco výjimečného. A kdo netušil, co se na závěr stane, když se hlavní hrdinka odešla fotit? Asi jen málokdo. ()

hygienik

Americká krása z novozélandskej kuchyne. Artová kamera, skvelá hudba, "mimozemské dialógy", skvelé herecké výkony oboch detských hlavných postáv, absencia výrazného deja na úkor psychologickej (trochu povrchnej) analýzy vzťahov. ()

deepend

Na Novém Zélandu se točí zajímavé kousky. Chcete důkaz? Tak prosím tady jeden je a jmenuje se Déšť. Tohle drama vypráví o jedné nefungující rodince a jejich né moc šťastných prázdninách u moře. Mamka Kate není moc spokojená se svým životem, řeší to jediným způsobem - alkoholem. Taťka Ed si taky rád přihne....Pak jsou tady jejich děti, Janey se kterou docela fest lomcují hormony. A malý Jim? Ten je prostě ještě moc malý a jenom bezradně sleduje co se kolem děje...Do této situace vstoupí fotograf Cady, po kterém pokukují jak Kate, tak Janey. Je jasné, že Déšť nebude limonádkou na nedělní odpoledne. Tento film mě naprosto dostal svojí posmutnělou atmosférou, hudbou ........ Je to taková Ledová bouře na novozélandský způsob a to já rád, dávám maximum. ()

Crawler-D

Film by nevyzněl tak špatně, kdyby nebyl s tak špatnou formou s nepadnoucím koncem natočen a kdyby se tak zběsile moc nepokoušel o pseudoumělecké záběry. ()

baruss

Takto si predstavujem pohodový večer. Sadnúť si k prímaču a pozrieť pohodový film. Myslím že super pohodovka. Vynikajúca hudba, pomalý a normálny dej. Detstvo... Na mňa až príliš smutný. Hoci trpký, aj tak skvelý. ()

ecceHOMMO

Začnem od konca. Ten je podľa mňa zbytočne nasilu dramatický a dej samotný: taký obyčajný, ale mnohokrát trefný. **/*** ()

lennyd

Stejně jako každý rok tráví Phelonovi letní prázdniny v bungalovu u moře. Ale tento rok bude léto trochu jiné. Mezi rodiči to už to tolik neklape, jako kdysi - a navíc se rodina seznamuje s fotografem Cadym. Ten zaujme nejen matku (i přes otcovu nelibost), ale hlavně i Janey, která už přestává být malou holčičkou hrající si na pláži se svým bráškou, ale začíná být mladou slečnou... I když uznávám, že film může mít něco do sebe, já jsem se - kromě poslední čtvrthodinky - docela ukrutně nudil. Kdyby alespoň bylo ve filmu zajímavější prostředí, nebo sympatičtější herci, tak by bylo na co koukat - ale nic z toho bohužel Déšť nenabízí. Takže, pokud jste milovníci nezávislého filmu, případně se vyžíváte v rodinných tragédií - tak směle do toho... ()

rockwoman

Lákadlem byl tady pro mě Marton Csokas, který mě zaujmul v Ústavu. Zase jedna z rolí pro něho jako stvořená. Magnet na ženskou představivost. Na první pohled idylická rodina, manžel, manželka, dcera, syn. Na druhý pohled manžel-ťuňťa, manželka-nadržená, ale na někoho jiného a děti? Těch mi tady bylo upřímně líto. A všechno mi to přišlo takový nedotažený, zkrátka čekala jsem víc. ()

OHI

Úžasně natočený film s velice působivou atmosférou, citlivým příběhem a skvělými hereckými představiteli. ()

dANo

Obrazovo dokonalá dráma o ľudských vzťahoch a o tom, ako dokáže manželský pár čeliť rôznym situáciám, testujúcich silu ich vzťahu... Kvalitná réžia a aj herecké výkony sú ďalšie veci, ktoré nesmiem zabudnúť spomenúť. ()

Master19

Takovýchto melancholických příběhů o krizi rodiny z pohledu dětí je hromada. Jediný rozdíl je, že tento film je z Nového Zelandu. Příliš rozvláčné tempo s nikam nevedoucími scénkami nezachrání ani herci, ani závěr... ()

Kaja

Zvláštní atmosféra panující v domku na pláži a úžasné výkony hlavních představitelů,hlavně malé "loliy", dělají z tohoto filmu opravdu výjimečný kousek. ()

Hopper

No, na konci som bol pomerne rád, že už to môžem vypnúť. Nič proti drámam, ale tento film išiel dosť mimo mňa. Ochlastaní rodičia, retro kdesi do 60-70-tych rokov, matka alkoholička a otravná dcéra v puberte. Samotná tragédia je odhadnuteľná veľmi skoro, takže prekvápko sa nekoná. Herecké výkony určite nie sú zlé, ale to veľmi nestačí. ()

cab

Novozelandska rodinka travi prazdniny v primorskem dome, kdyz starsi z dvojice sourozencu Janey si zacina uvedomovat, jak nestastni jsou jeji rodice spolu a radeji travi cas v podnapilem nebo nic nevytvarejicim stavu. Tento neatraktivni melancholicky film ma pres sve pomale tempo zajimave vyvrcholeni v podobe tragickeho konce jednoho ze slunecnich dnu. 50% ()

Alf

film po všech stránkách ve vzácné jednotě dost podprůměrný, ale zase ne tak, aby byl docela nekoukatelný (i když moc nechybělo) ()

pend

Výborná hudba, krásné záběry krajiny a moře. Film stojí na výkonu hlavní představitelky, která si tak trochu hraje na Lolitu, až nakonec dojde k tragédii. ()