poster

Výhra admirála Kotrby (TV film)

Komedie

Československo, 1981, 46 min

 • Ej Hlemýžď
  ****

  Jde o vcelku povedenou dobovou satiru či moralitu. L. Pešek ve své roli Kotrby toužil pořídit si nový motor do své lodi, který stál 8000 Kčs. Neměl na něj, ale vyhrál poukázku na deset tisíc Kč v místní samoobsluze, ale musel si zboží pořídit do určitého termínu, aby poukázka nepropadla, ale jen v té samoobsluze, která však motory nevedla a nedalo by se to proúčtovat. Tak se rozhodl zřídit bublinkové lázně v místní nefuknční kašně. Jak to však nakonec dopadlo....(8.10.2004)

 • Smells
  ****

  Tuto komedii jsem vyděl poprvé jako malý chlapec,tenkrát ještě v ČST a jako jednu z mála jsem si ji pamatoval dodnes,kdy jsem měl možnost před nedávnem vidět ji znovu po těch letech. Krásná mini komedie s výborným a vždy milým Láďou Peškem v roli kapitána,který touží po motoru pro svou loď. Zdatně mu sekunduje také nepřekonatelný Hrušinský.(14.7.2013)

 • D.Moore
  ***

  Další ze satirických komedií Petra Schulhoffa, které dnes sice nijak nenadchnou, ale v době vzniku byly jistě mnohem populárnější. Tenhle filmeček má alespoň dobré herce a neskutečně roztomilou pointu.(30.11.2011)

 • pytlik...
  ****

  Ech bóže, v editaci filmu je jasně napsáno "malá televizní komedie", ale polovina místních komentátorů ho označí za satiru jen proto, aby si mohli následně honit triko, že se vlastně o žádnou satiru nejednalo. Přece si nikdo nemůže vážně myslet, že by Schulhoff pranýřoval nějaký vesnický Prior, že se v něm nedal sehnat lodní motor. Ano, jsem podrážděný, a to proto, že jsem se v průběhu snímku snažil uhodnout, jakým způsobem promění Pešek poukázku v motor, ale nepovedlo se mi to. Mě napadlo: a) podplatí vedoucího prodejny - o to se pokusil, ale protože se nejednalo o satiru, vedoucí ho odmítl b) nakoupí jiné zboží a obratem ho prodá c) nakoupí si jídlo na x měsíců dopředu a na motor si ušetří z důchodu. Je pravda, řešení b) a c) by nebyly moc divácky atraktivní. Na ten geniální a jednoduchý způsob vymyslený scénáristou jsem nepřišel, sakra!(28.12.2014)

 • lennyd
  ****

  Kotrba (Ladislav Pešek) celý život touží jen po jediném, vyrazit na plavbu na své lodi. Chybí mu už jen jediné, sehnat lodní motor v celkové ceně 8 tisíc Kčs. Když mu ale peníze nepůjčí ani jeho nejlepší přítel (Rudolf Hrušínský), začíná se se svým snem pomalu loučit. Nečekaně se ale na něj usměje štěstí - stane se stotisícím návštěvníkem místní samoobsluhy, a vyhrává poukaz na 10 tisíc. Bohužel jej musí utratit jen za sortiment oné samoobsluhy - a ta lodní motory rozhodně nevede. Ale i nyní si Kotrba dokáže poradit ... Film jsem poprvé viděl před mnoha a mnoha lety, a jediné, co mi uvízlo v paměti je ono originální řešení získání potřebných financí. Před pár měsíci jsem si řekl, že se na film musím podívat znovu - jenže jsem netušil ani jak se jmenuje, ani kdo zde hraje (nějak jsem si vsugeroval, že v hlavní roli byl Vlasta Burian), takže zjišťování jak se film jmenoval a cesta k němu nebyla vůbec jednoduchá. Po měsících dráždění Google jsem se nakonec k cíli dobral - a na Silvestrovský večer si tento filmeček vychutnal. Sice se na něm hodně podepsal zub času - ale i tak jsem se (opět) dobře pobavil. Kromě samotné zápletky (která se bohužel odehraje velmi zrychleně v posledních asi 5 minutách) stojí ještě za zmíňku hádky mezi Peškem a Hrušínským (trochu mi připomínaly Dej si pohov kámoši)..(4.1.2012)