Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ladislav Pešek v hlavní roli malé televizní komedie o zmatcích kolem nečekané výhry... Bývalý námořník Kotrba (L. Pešek) přezdívaný Admirál má jeden sen, že vyjede vlastní lodí na moře. Pět let ji stavěl a teď je hotová, ještě mu chybí peníze na zakoupení motoru. Prosí o finanční podporu svého kamaráda Pošmurného (R. Hrušínský). Ten se však vymlouvá na svatbu své dcery. Peníze má odložené na věno, a proto nemůže kamarádovi nic půjčit. Pak má Kotrba štěstí – vyhraje poukaz na zboží v ceně 10 tisíc. Má to však zádrhel. Poukaz může vyměnit pouze za zboží v místní jednotě, kde se stal 100 tisícím návštěvníkem. Admirál Kotrba to ale lišácky vykoumá. Nechte se překvapit, co vymyslí! (Česká televize)

(více)

Recenze (27)

Ej Hlemýžď 

všechny recenze uživatele

Jde o vcelku povedenou dobovou satiru či moralitu. L. Pešek ve své roli Kotrby toužil pořídit si nový motor do své lodi, který stál 8000 Kčs. Neměl na něj, ale vyhrál poukázku na deset tisíc Kč v místní samoobsluze, ale musel si zboží pořídit do určitého termínu, aby poukázka nepropadla, ale jen v té samoobsluze, která však motory nevedla a nedalo by se to proúčtovat. Tak se rozhodl zřídit bublinkové lázně v místní nefuknční kašně. Jak to však nakonec dopadlo.... ()

Maq 

všechny recenze uživatele

Maličkost, humoristická bagatela, vlastně naivní. Ale Pešek s Hrušínským si svoje týpky užili. --- Připomnělo mi to tu hroznou dobu. Kdybych se tam mohl na skok vrátit s takovým poukazem, co bych si v té socialistické Jednotě asi tak koupil? --- Po chvíli přemýšlení jsem na to přece jen přišel: alkohol a cigarety. To tenkrát bylo, a mnohem levnější, než dnes. ()

Reklama

pytlik... 

všechny recenze uživatele

Ech bóže, v editaci filmu je jasně napsáno "malá televizní komedie", ale polovina místních komentátorů ho označí za satiru jen proto, aby si mohli následně honit triko, že se vlastně o žádnou satiru nejednalo. Přece si nikdo nemůže vážně myslet, že by Schulhoff pranýřoval nějaký vesnický Prior, že se v něm nedal sehnat lodní motor. Ano, jsem podrážděný, a to proto, že jsem se v průběhu snímku snažil uhodnout, jakým způsobem promění Pešek poukázku v motor, ale nepovedlo se mi to. Mě napadlo: a) podplatí vedoucího prodejny - o to se pokusil, ale protože se nejednalo o satiru, vedoucí ho odmítl b) nakoupí jiné zboží a obratem ho prodá c) nakoupí si jídlo na x měsíců dopředu a na motor si ušetří z důchodu. Je pravda, řešení b) a c) by nebyly moc divácky atraktivní. Na ten geniální a jednoduchý způsob vymyslený scénáristou jsem nepřišel, sakra! ()

Schlierkamp 

všechny recenze uživatele

Československá televizní komedie o potížích, které provázely výhru pana Kotrby (L. Pešek), pro svou oblibu v plavidlech nazývaný Admirál. Tento důchodce, který celý život sloužil jako lodník, se stal jubilejním návštěvníkem místního obchodního centra a jako odměnu dostal poukaz na nákup zboží v oné prodejně. Pan Kotrba však touží po nákupu lodního motoru, který by namontoval na loď, kterou si sám postavil a tento produkt pochopitelně zmíněná prodejna nevede. Je nutné tedy vymyslet způsob jak z nabízeného zboží vydělat finance na nákup motoru. V komedii P. Schulhoffa se kromě poněkud neobvykle vznětlivého pana Peška objevil R. Hrušínský jako jeho známý, neboť o přátelství lze hovořit pouze stěží a dále byl obdařen poměrně velkou rolí vedoucího prodejny V. Štekl. V menších rolích můžeme sledovat J. Líra, D. Hlaváčovou a N. Popelíkovou coby Kotrbovu vypočítavou sousedku. Jedná se o třičtvrtě hodinovou nepříliš známou a řekněme průměrnou veselohru, na jejímž konci byl problém pana Kotrby nečekaně jednoduše vyřešen a on tak mohl vyplout se svou lodí na vodu. ()

Smells 

všechny recenze uživatele

Tuto komedii jsem viděl poprvé jako malý chlapec,tenkrát ještě v ČST a jako jednu z mála jsem si ji pamatoval dodnes,kdy jsem měl možnost před nedávnem vidět ji znovu po těch letech. Krásná mini komedie s výborným a vždy milým Láďou Peškem v roli kapitána,který touží po motoru pro svou loď. Zdatně mu sekunduje také nepřekonatelný Hrušinský. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (1)

  • Natáčanie filmu prebiehalo v meste Řevnice. (dyfur)

Reklama

Reklama