Neundaeeui yoohok

Romance of Their Own

Drama / Romantický

Jižní Korea, 2004, 113 min

Tae-gyoon Kim

Úvodná titulková sekvencia je geniálna. Svojím dravým audiovizuálom vás spoľahlivo navnadí na akčnú komédiu...lenže ouha. S pribúdajúcimi minútami zistíte, že film je hlavne romantickou komédiou, navyše až hyperealisticky prehnanou a uletenou. Čo samozrejme vôbec nie je problém, pretože skvelé gagy a hlavne neuveriteľne "chutná" hlavná predstaviteľka vás dokonale zabavia. Lenže potom príde ešte raz ouha... .V polovci filmu sa to zrazu celé stočí do vážnej melodrámy (s jednou veľmi dobre odvedenou martial arts sekvenciou) a vám pomaličky mrzne úsmev na tvári, za to slzy v očiach majú tendenciu pribúdať. I keď juhokórejci žánrove mixovanie vedia neskutočne dobre, tak tentokrát som mal pocit, že to trošička prehnali. Zo spätného pohľadu - vďaka tomu žánrovému prelievaniu vo mne film nezanechal pocit jednej konzistentnej a pokope držiacej masy, ale skôr sa rozpadol na dve časti. Následkom toho sa mi potom ani nepodarilo do príbehu úplne sa vžiť a aj na dojímavom konci, vo mne ešte rezonoval určitý odstup od postáv ako aj príbehu. Ale na druhej strane, oproti hollywoodským teenage romantickým komédiám je to ešte stále minimálne o dve triedy lepšie.(19.1.2005)

Už vizuálně originální titulková sekvence naznačí, že se můžeme těšit nejen na tradiční korejské slzy, ale i na obrazově pestrou podívanou, což posléze v několika pěkně nasnímaných sekvencích film splní. První polovina je jakousi korejskou Bridget Jonesovou, posléze se film vcelku nenápadně převleče za drama, do kterého se občas připlete šarvátka jako z Gangů New Yorku. Děj je na "jedna holka mezi dvěma klukama" poměrně komplikovaný, ke konci snad až příliš. Temptation of Wolves je nádherný film, který kazí snad jen jeho závěr. Smutné konce za každou cenu - to je korejská specialita. V tomto filmu to dle mého názoru nebylo zas až tak nutné.(1.1.2008)

Poměrně dlouhou dobu jsem neviděla žádný korejský film, tak jsem dostala chuť si pustit něco z korejské romantiky. Na korejských romantických filmech vždycky oceňuju tu skutečnou "romantiku", originalitu v jistém slova smyslu, a to, že se právě tolik odlišují od americké romatické tvorby, která je ve většině případech pořád na stejné brdo. Bohužel, po zhlédnutí většího počtu korejských romantických filmů jsem došla k názoru, že se jich hodně mezi sebou podobá. Ne sice všechny, ale přesto často narážíme na stejné motivy - smrtelná nemoc a jiné rány života; nebo snad druh hlavní hrdinky, která je většinu filmu trochu zmatená, koktá, dělá hloupé obličeje, chová se roztomile naivně a snadno se opije.... Tyhle motivy nalézáme skutečně minimálně v polovině korejských romantických filmů. Člověk si toho nevšimne dokud takových filmů nevidí víc, ale pak se díky tomu stane korejská romantika trochu předvídatelná. Tím chci jen poukázat na to, že ani jiné romantické filmy než hollywoodské nemusí být nutně vždy skvělé a originální. Ale čert to vem. Film Temptation of Wolves je sice toho zrovna příkladem, a má dokonce i jiné nedostatky (scény jako by chvílema nedržely pohromadě), avšak i tak jsem byla po zhlédnutí spokojená, nějaká ta slza taky ukápla. Přestože tedy začínám vidět korejské filmy, konkrétně ty romantické, taky trochu kriticky, myslím, že jsem se jich ještě zdaleka nenabažila. ~(3,2)~(24.9.2010)

Typické pro korejskou kinematografii je, že pokud nejsou hlavní hrdinové doslova krásní, ale "pouze" sympatičtí, bude hodnocení do jisté míry záviset na tom, jak se komu líbili, jak se kdo dokázal ztotožnit, věřil, sledoval film v dobré náladě a zrelaxovaný, atd. Znám to. Jsem na tom stejně. Za mě ****. Nebyl to zrovna nejlepší jihokorejský počin, ale bylo to zajímavé, originální zápletkou a sympatické. Hlavní hrdinka na první pohled nenápadná, na druhý na ní něco bylo. Těžko popsat, ale rozumím (pokus o popis - přirozený druh ženy, která, když vklouzne do života, nechce se jí člověk vzdát). Nedivím se, že ji chtěli současně dva vůdci znepřátelených školních gangů (přesněji, jednomu se nelze divit absolutně). Taky jsem film na začátku nevnímal jako komedii, tudíž jsem neměl problém v okamžiku, kdy příběh zvážněl. A asi jsem se již na asijskou kinematografii aklimatizoval, protože nepřemýšlím nad žánrem. Je to prostě PŘÍBĚH. Příběh i přes nedostatky velmi dobrý, uvěřitelný a i přes určité režijní násilnosti logický. ■ Song z filmu (The Breeze - What to say): http://www.youtube.com/watch?v=--VY7rEFkns, přestože pouze dvoutřetinové (obsahující jen dvě ze tří hlavních postav), tak docela pěkné MV: http://www.youtube.com/watch?v=TDLiHo1P3No(23.8.2013)

Jeden z nejkrásnější filmů, co jsem za hodně dlouhou dobu viděl. Stejně krásný a dojemný jako Millionaire´s first love od stejného režiséra. Ono několikrát zmiňované dělení filmu do dvou nesourodých půlek jsem téměř nezaznamenal, film je mnohem konzistentnější než například The Host. Jeden z nemnoha filmů, při kterých mi ukápla slza.(8.1.2007)