Neundaeeui yoohok

Jižní Korea, 2004, 113 min

Tae-gyoon Kim

Předloha:

Guiyeoni (kniha)

Jeden z nejkrásnější filmů, co jsem za hodně dlouhou dobu viděl. Stejně krásný a dojemný jako Millionaire´s first love od stejného režiséra. Ono několikrát zmiňované dělení filmu do dvou nesourodých půlek jsem téměř nezaznamenal, film je mnohem konzistentnější než například The Host. Jeden z nemnoha filmů, při kterých mi ukápla slza.(8.1.2007)

• balone

Začátek se vyvíjel celkem slibně, mělo to spád a byla i sranda, pak však nadešla ta chvíle romantická a melodramatická, kde ubrečená holčička si nedokáže vybrat... Její ubrečený xicht mě bude strašit ve spaní. Mno, ale proč ty dvě? Za ten začátek a celkem povedené akce, akorát na to, že to má žánr akční jich tam bylo až moc málo. První polovinu filmu hodnotim velmi slušně i z hlediska hudby. Začátek 80% konec 10% celkově tedy 45%.(24.2.2010)

Možno som niečo nezachytila, ale nie je mi úplne jasné aký pôvod má názov tohoto filmu. Ale dobre, k samotnému dielku. Na začiatku si pomyslíte, že sa bude jednať o typickú romantickú teen záležitosť (hej, už som videla celkom veľa stredoškolských romantických filmov z Ázie, takže je to pre mňa už typické :-) Už po 20 minútach zistíte, že to nebude vôbec tak. Naprekvapenie, vôbec nepocitujete second lead syndrome, ktorý býva veľmi typickou záležitosťou pre takéto filmy. Príbeh, herci a aj hudba sú veľmi dobré. Avšak, má to svoje chybyčky. Napríklad, ťažko sa mi verí, že tí herci sú stredoškoláci, možno je to tým, že ich veľmi dobre poznám, a ten koniec je síce emotívny, ale pre mňa trošku nedotiahnutý. Takých 75 %.(26.9.2019)

Proč ten hezčí musí být její bratr? Scény s bitkama najdete lepší v Crows Zero, komedie to taky příliš nepobralo, romantiky tam také moc není, ale přesto je to velmi příjemný film. Je to takový zvláštní mix melancholie, klišé a dobrých okamžiků.Na začátku to vypadá, že to bude akční, nakonec je z toho taková lepší středoškolská odrhovačka. pokud máte za sebou už pár korejských filmů, popřípadě doramat, tak vás tu nic nepřekvapí. Napadá mě, že kdyby z toho udělali dorama o třech dílech (jakože nelze :-D) a lépe propracovali vztahy a nebylo to všechno tak divně nenavazující, tak by to dostalo větší hodnocení ^^ lepší 3*.(3.12.2010)

Rozhodně řada povedených nápadů, vizuálních vychytávek, dobré obsazení, Tae-gyun Kim je mistr spojení audio a vizuální stopy stejně jako Jae-young Kwak, na rozdíl od něj jde však na romantický žánr ve svém pojetí trošku jinak, přesto oba tvůrci mají své trademarky. Největší problém spočívá v příběhové linii, přijde mi to hodně vykonstruované. Přesto vyplatí se vidět i pokud vám žánr romance nic moc neříká, jelikož v tomto korejském podání je řízlý několika dalšími věcmi (akce , komedie) a funguje to. Repríza bude následovat....(25.10.2013)