Moje léto lásky

• Velká Británie My Summer of Love (více)

Příběh Mony a Tamsin. Setkaly se náhodou a během jednoho parného léta se spřátelily. I přesto, že jedna je pravým opakem té druhé a přes prvotní obavy z jejich rozdílných povah a zázemí, přerostl jejich vztah do vzájemné fascinace a přitažlivosti. Opojná romance dvou žen, jejich vzájemná zničující posedlost, boj za lásku a víru v ní, ve společnosti, pro kterou je to nemožné. Bezprostřední, neobyčejný a tajemný příběh ozvláštňuje půvabné herecké obsazení obou hlavních postav. (Intersonic)

Looka

85% Ze začátku to vypadalo na pěkně nudnej festivalovej flák. Kdy zběhlé děvče z lepší rodiny vykládá ohromené venkovance z prostších poměrů o Freudovi a spol. Celé to však vygraduje k parádnímu finále. ()

wege

Kromě hrudníku mladé Emily Blunt v tom moc zajímavých okamžiků není. Není to nic, kde by u vás převládal pocit, že to má o něčem vypovídat. Jak se vymanit t chudoby? Jaké to těžké být dcera bohatých rodičů? Jak chápat boha? Jak žít někde na britském vidlákově? Opravdu jsem na holky? Nebo to je jen letní poblouznění? Těch témat by tam bylo, všechny zůstala ležet na zemi a přitom stačilo jen zavadit .. ()

R.O.man

Leto, Anglicko, jednoduchý dej, komorná atmosféra ...... ale inapriek tomu je táto dráma výnimočná. Citlivo vykresľuje rozvíjajúci sa vzťah dvoch dospievajúcich dievčat, ich spoločné zážitky, zblíženie i sklamania. ()

Verunka84

Čekala jsem mnohem MNOHEM víc. Emily Blunt více než zajímavá, líbila se mi kamera i soundtrack, ale dlouho se mi nestalo, že bych u filmu s "L" tématikou zkoumala kdy už to skončí nebo jak to skončí. Takže zklamání ()

han.ci

Proč mají Britové pořád nutkání točit filmy o lesbičkách...? Zápisky o skandálu, Ztracená, teď tohle.. Mně to přijde divné, holky jsou většinou trochu vyšinuté, ale dívat se na to dá... Takže průměr. ()

jafuska

tohle je hodně zvláštní film dvou dívek, které si užívají léto a poznávají sami sebe, i možná lesbickou lásku, ale tady není tolik prostoru rozpoznat, jestli tohle mohlo být poznávání kdo skutečně je, je to spíše zaměřené na problémy s dospíváním, okolím, blízkými lidmi, hudba v tomto filmu mě dost vadila, takže bohužel jen průměrný film, velká škoda, ale ne všechno se musí za každou cenu zdařit a také bohužel hlavní hrdinka která stvárnila roli Mony, mě byla nesympatická, což je taky škoda, ale dost už kritiky, důležité je, že se na to vcelku dobře dívalo. ()

Red-horse

Jak já nemám ráda tyhle typy filmů, všechny stejný. Máme pár, jeden z dvojce patří k lůze, chudej, většinou sitotek, nemá nic. Druhej je boháč, má všechno a nudí se, proto si vymýšlí různé příběhy, tváří se jako strašný vzdělanec a intelektuál. Copak všichni bohatí se nudí a nědělají nic smysluplněho, jen chlastaj, kouřej a berou drogy? Nesnáším tenhle předsudek. Pak film dáme do obalu a ozvláštníme to tím, že se jedná o vztah dvou dívek, což mi vůbec nesedělo. Takových filmů je strašně moc, rádoby o závažným a hlubokým tématu. Za Emily Blunt přidávám jednu hvězdu. ()

Anteia odpad!

Nesympatické herečky a prapodivný děj. Ne, nezaujalo mě to a ani trošičku se mi to nelíbilo a hned po shlédnutí jsem DVD s tímhle filmem zahodila do nejbližšího odpadkového koše. ()

lulu37

Natalie som videla prvýkrát, Emily je pre mňa známa firma. Obe excelovali, obe hrali tvrdé povahy, hoci sa to nemuselo zo začiatku tak javiť. Keď jeden viac dáva, ako ten druhý, raz si to aj tak zoberie...Mona si to urobila po svojom a nečakane. ()

jungewolf

Výstižný komentář - VIZ Faye . Za sebe dávám 4 * a 69 % . Velice dobrá byla - tehdy začínající - Emily Blunt(-ová) . ()

zigy

Dvě trochu švihlé dívky se v létě nudí a zamilují se do sebe...do toho tam otravuje ještě švihlejší bratr jedné z nich....takový zasněný film o krásách dospívání, nicméně obsahově poněkud plytký. ()

Kozlowski8

Vcelku banální letní příběh holčičího kamarádství a lásky, který je ale podán a herecky ztvárněn takovým způsobem, že mne opravdu velice bavil. Podobné vztahové příběhy mám rád - pokud nejsou hloupé, kýčovité a vyumělkované. Nic z toho se v příběhu režiséra Pawlikowskiho nekonalo. Dialogy a gesta obou dívek jsou velice přirozené a působí opravdově. Herecký projev obou mladých hereček jsem si moc užíval. Po tom, jak se celý příběh začal zvrhávat, čekal jsem na závěr něco ještě vyhrocenějšího až fatálního, což nepřišlo - možná škoda tomu. U mne ale bez váhání 4*. 80%. ()

SpeedyL

Poměrně silné drama. Obě hlavní protagonistky podaly naprosto prvotřídní výkon, ale film jako celek mne moc nezaujal. Střední část filmu se možná zbytečně vlekla a věnovala nepodstatným scénám. Plus za herecké výkony a hezké scenérie. 70% ()

Matt2626

Každý človek, ktorého v živote stretnem, nás určitým spôsobom ovplyvní. Viac alebo menej, v dobrom alebo zlom. No vždy je to pre nás obohacujúce... Takto by som asi charakterizoval tento snímok, ktorý som si musel pozrieť dvakrát s odstupom času, kým som si utvoril názor. Na jednej strane faloš, klamstvo a manipulovanie s mysľou i telom mladého dievčaťa, na druhej strane nefalšovaný cit a náhradná vášeň za chýbajúcu matku. Zvrat v poslednej časti filmu bol pre mňa pri prvom zhliadnutí doslova fascinujúci a neočakávaný. Ale asi to bolo zámerom režiséra, donútiť diváka sa nad životom zamyslieť. Že niekedy v živote veci ružovo iba vyzerajú. Obzvlášť sa mi páčila istá forma satiry na boha a na spôsob akým "kvázi" spôsobom dokáže meniť ľudí...Slepé modlenie, odriekanie formuliek a postavenie kríža, nikdy, zlého človeka nepremení. Herecké obsadenie mi úplne zapasovalo, je pravda že pár hluchých miest a slabších záberov vo filme bolo, ale dajú sa odpustiť. 85% ()

petrastrela

Na tento film musíte mít náladu. Je to film o pocitu. Po vizuální a hudební stránce skvělé, herecky výborné, scénáristicky slabší. Hláška- "neříkala jsi, že je tlustý"...."není, to jsou svaly"...."no, to určitě", mě fakt pobavila :-)) ()