Zámotek 2: Návrat

• slovenský

Zámotok 2: Návrat

Komedie / Sci-Fi

USA, 1988, 110 min

Důstojný pokračování, který s blížícím se závěrem sází na stále víc vážnější notu. Parta důchodců už si jenom bezstarostně neužívá, ale příchází na to, že žít věčně neni taková paráda, jak se začátku zdálo a že jsou paradoxně důležitější věci, než věčnej život. A právě tyhle úvahy mi v původnim filmu chyběly. Vedlejší dějová linka o záchraně zámotků už neni příliš zábavná ani originální, ale jak už jsem psal, jde spíš o něco jinýho. Já jsem spokojenej, aspoň nějak takhle by měla vypadat koukatelná dramedy.(16.2.2014)

• DocBrown

Jednicka si o pokracovani primo rikala, ale tohle se moc nepovedlo. Dej je rozdelen na zcela nezavisle linie. Ta prvni je zachrana jednoho zamotku, ktery nasli vyzkumnici. Dejove daleko dulezitejsi, ale ve filmu ma daleko vic prostoru ta druha linie a to je navrat duchodcu. Po 5 letech nikoho (az na nejblizsi pribuzne) nezajima, kde byli, navic, kdyz byli prohlaseni za mrtve. Dum, auto, i zdravotni peci maji jako kdyby odjeli pred 5 dny. No a vrcholem je onen basketbalovy zapas, kde kalich patosu opravdu pretekl. Az v zaveru se obe linie spojuji pri zachrane jednoho mimozemstana. Hlavnim kladem filmu je asi to, ze se tu sesli prakticky vsichni herci z jednicky.(29.12.2008)

Pořád hezké, ale nějak se vytratil humor a vtipné situace a naopak přibylo tíživých, zdlouhavých scén, které člověka možná mají chytit za srdce, ale spíše nudí. Ten přerod do vážného dramatu si mohl režisér odpustit. Ale důvod je mi jasný, když jedničku režíroval Spielbergovský režisér Howard s citem pro dobrodružství a dvojku režisér průměrných dramat.(22.9.2008)

• Paldiny

Ex - pozemšťania sa vracajú späť na zem odviesť zopár kokónov z mora, aby pochopili, že im tie choroby, utrpenie a rodiny vlastne celkom chýbajú. Pokračovanie už nemá čo ponúknuť, len žmýka posledné kúsky dužiny, ktorá vyschla kdesi počas prvého dielu. Máme tu zápletku akú odhadnete po piatich minútach, trápny humor postavený na dôchodcoch - superhrdinoch, ktorí hravo nakopú zadky v basketbale aj urasteným Afroameričanom a zúfalo natočenú záchrannú misiu aká je tak trochu do počtu. Jediný zaujímavý moment prichádza s poslednou scénkou, ktorá dá dohromady dve napohľad zbytočné postavy. Toť jediný svetlý bod zbytočného pokračovania postrádajúceho všetko dobré z jednotky.(18.4.2016)

• gudaulin

Pro pokračování Zámotku patří v mém případě totéž, co pro jedničku, tedy jde o takový pohodový, ale v podstatě nemastný neslaný film s tím rozdílem, že už schází originalita původního nápadu, takže jde o klasickou nastavovanou kaši, která vznikla z důvodu komerčního úspěchu jedničky. Celkový dojem: 35 %.(15.3.2010)

• Hume Cronyn