poster

Fimfárum 2

Animovaný / Loutkový / Pohádka / Povídkový

Česko, 2006, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mortak
  ***

  Druhý díl bohužel zvýraznil základní vadu projektu: závislost animace na knize, na mluveném slově; jde vlastně o rozpohybovanou ilustraci, o druh multimediální knihy, kde paralelně slyšíme text a sledujeme nepřetržité popisné ilustrování, jež je sice kořeněno výtvarnými nápady, chytlavou hudbou, a hlavně "zcizováky" - drobnými hravými vtípky v druhém plánu, ale jakoby se česká animace bála akčního scénáře postaveného na ději (WALL-I jest zářným příkladem). I když je radost sledovat všechno to hračičkovství, všechny ty skvělé nápady, přesto se člověk často nudí, protože figurky v mnoha scénách jen máchají rukama, aby se v knižních dialozích aspoň něco na plátně pohybovalo. Chybí tady živočišná radost z loutkoherectví, a hlavně z tvorby, jakou cítím na představeních Buchet a Loutek či Divadla Dno. Jejich hledání něčeho nového je totiž něco, co si dnes celovečerní film nemůže dovolit. Ten musí, díky pěnězům do něho vložených, cílit na jistotu.(12.10.2009)

 • kinej
  *****

  Fimfárum 2, krom toho, že se jedná o výborný film, je také významný úkaz na české scéně. Animaci, ať už se jedná o jakýkoliv způsob u nás už pšeňka nekvete. A tak je zázrak, že se zčistajasna objeví takovýhle filmeček, který navazuje na to nejlepší ze staré školy a nedělá ostudu. Každý animátor si se svou pohádkou poradil jinak a každý bravurně, Kam s na tohle hrabe neosobní a tuctová počítačová animace. Tohle je opravdový kumšt.(3.12.2006)

 • Joski
  *****

  Obe kolekcie Fimfárum podľa knihy Jana Wericha potvrdzujú vysoké umelecké a technické kvality českej animácie v kategórii bábkový film. Môžme len obdivovať a úprimne pochváliť tvorcov za skvelé pokračovanie a pietne zachovanie Trnkovskej animovanej tradície:-) Zlaté české ručičky, ktoré môžu bez najmenších problémov súťažiť trebárs z T.Burtonovskou animovanou produkciu, nehovoriac s prehnane umelou 3D Pixar animáciou. Klobúk dole:-) 100%(1.11.2009)

 • moviesfan
  ***

  Jednotlivé příběhy mají své kouzlo. Jsou zajisté humorné, ale objeví se zde i závist a další známé lidské nežádoucí vlastnosti, které v těchto pohádkových příbězích nevyzní vůbec špatně. Jak jsem již napsal, nechybí zde humor, který samozřejmě není k popukání, nicméně je na ,,jiné" úrovni. Tento humor je krásně český a stejně tak i tyto příběhy.(1.1.2009)

 • Zevon
  ***

  Oproti prvnímu Fimfáru zde chybí moment překvapení. Všechny příběhy jsou akademicky učesané, vypulírované a nic tudíž nevyčnívá z řady, řemeslně slušně odvedené, jen holt to co jsem čekal tam bylo a ani o chlup víc. Ke všemu navíc trpí neúměrným natahováním děje, takže Vám úsměv posléze tuhne a přesvědčujete sami sebe, že je to moc fajn, protože jste čekali, že to bude fajn. Tož tak.(29.10.2011)

 • - V pohádce „Hrbáči z Damašku“ hodí nosič do řeky dva pytle, u sultána jsou však pytle 3. (Pepy)

 • - Snímek byl natočen na motivy knihy „Fimfárum“ Jana Wericha. (Ded@M@tes)

 • - Jednotlivé povídky se natáčely ve studiích Anima, Hafan film, Krátký film a studio Zvon. (Ded@M@tes)