Reklama

Reklama

Fimfárum 2

Trailer

Čtyři zbrusu nové pohádky pro chytré děti a chytré dospělé z oblíbené knihy Jana Wericha. Klasik animovaného filmu Břetislav Pojar natočil slavný příběh maličkého Palečka, plný zvratů a dobrodružství o jeho cestě do světa a zase domů. Pod vedením Aurela Klimta ožijí tři navzájem si podobní hrbatí bratři. Hrbáči z Damašku přinášejí atmosféru exotického Blízkého východu s pestrostí orientálního vypravěčstvím, ale přitom o věcech nám všech dobře známých. Vlasta Pospíšilová ve Třech sestrách a prstenu vypráví vesnický dekameronský návod o tom, jak pro sázku o prstýnek zblbnout tři milující chotě. A Jan Balej dovolí bratrům Markovi a Koubovi prožít prastarý pohádkový příběh o kouzelném mlýnku, závisti, čertech s originálním vysvětlením jednoho přírodního úkazu v pohádce Moře, strýčku, proč je slané? (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (178)

Melios 

všechny recenze uživatele

V súčasnosti je fakt ťažké nájsť aspoň jeden dobrý tuzemský film. A to nehovorím o vzácnom prípade ,keď aj pokračovanie je podarené. No a dnes tento moment opäť naskytol. To ,že sa filmárom opätovne podarí trafiť do čierneho u Werichovho poetizmu som ani nedúfal. A este menej som cakal ,že myšlienky oboch strán si výjdu v ústrety a vytvoria opätovný malý bábkový zazrak. O samotnom filme tu ani nebudem moc dlho kecať ,pretože ak ste si zamilovali prvé Fimfárum ,u druhého budete rovnako šťastní. Ale jedna z noviniek oproti prvému dielu je ,že sú rozprávky omnoho modernejšie ( už to nie je doba dávnoveká a nepoznaná ,ale doba veľkej vojny ). Poviedky tiež nezaostali ,pispôsobili sa dobe. Najviac potešili typické čertoviny ako Moře, strýčku ,proč je modré? Nezaostáva ani odbočka na blízky východ. Po všetkých stránkach podarené pokračovanie. Werich by bol hrdý....alebo nie, to už nezistíme... ()

Exkvizitor 

všechny recenze uživatele

Tento film by mohl ve výkladovém slovníku sloužit k ilustraci definice slova kongenialita. Spojením skvělé Werichovy knižní předlohy, jeho podmanivého hlasu, mnoha talentovaných animátorů, čtyř zkušených režisérů a v neposlední řadě i povedeného hudebního doprovodu Vladimíra Merty vznikl film, který je snad ještě lepší než jeho předchůdce a zároveň jistě jeden z vrcholů české animované tvorby posledních let (jež - minimálně na celovečerním poli - jinak značně skomírá). Nevím a nejsem schopen určit, která z povídek je nejlepší. Jsou na sobě sice nezávislé (jako v případě prvního Fimfára), zároveň však dohromady kupodivu působí kompaktním celkem - a tento celek je úžasně hravý, nápaditý, vtipný, moudrý a kouzelný. ()

Reklama

Master19 

všechny recenze uživatele

Bylo by divné, kdyby všechny Werichovy pohádky byly stejně geniální. Je vidět, že oproti prvnímu dílu je to co "zbylo" trošku slabší a pointy nejsou tak úderné. Sám se divím výběru, dovedl bych si představit i jiný, ale nejsem animátor... Každopádně si s tím autoři poradili a výsledkem je skvělá podívaná - i když spíše pro dospělé. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Fimfárum dvě je bezesporu stále vynikající animovaný projekt. Ona ,,werichovština" z toho ale už krapínek mizí. A jestliže v jedničce bylo několik pohádek naprosto unikátních (vlastně téměř všechny, adaptace Lakomé Barky, Až opadá listí z dubu, Franty Nebojsy, a vlastně i titulního Fimfára, snad jen Splněný sen zůstává trochu stranou), ve dvojce žádná podobně výjimečná bohužel už není. Audiovizuální podoba Hrbáčů z Damašku zaostala daleko za tou původní mluvenou, lépe nedopadl ani Paleček (byť v něm exceluje pasáž se Sněžným žroutem a jeho dětmi, asi vrchol celého filmového projektu), Tři sestry a jeden prsten jsou coby pohádka pro dětského diváka příliš nesrozumitelné (děti se na mne stále dokola obracely s dotazy, jak že ty paní ty pány vlastně napálily, což jsem jim nedokázal kloudně vysvětlit), takže ji ocení jen dospělí diváci, a tak coby nejpovedenější osobně vnímám pohádku Moře, strýčku, proč je slané?... ()

Allan 

všechny recenze uživatele

Jednoznačně o stupeň horší než první film. Už zde chybí taková ta dvojsmyslnost, kdy si přišli na své jak děti tak i dospělí. Troufám si tvrdit, že tvůrci prvního Fimfára si vybrali v podstatě ty nejlepší kousky z celé knihy a je tudíž težké je překonat. Několika uživateli opěvovaný hudební doprovod mi nepřišel zrovna dvakrát skvělý. Bohužel dost nonverbálního humoru je zde založeno na tom, že v pohádce se najednou objeví letadlo, televize, hraje elektronická hudba a podobné berličky, které bohužel vyvolají jen prvoplánový humor, ale na genialitu "jedničky" prostě nemají. Jinak samozřejmě slovnímu doprovodu pana Wericha nelze nic vytknout, je na filmu tím nejpoutavějším. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (3)

  • V pohádce „Hrbáči z Damašku“ hodí nosič do řeky dva pytle, u sultána jsou však pytle 3. (Pepy)
  • Jednotlivé povídky se natáčely ve studiích Anima, Hafan film, Krátký film a studio Zvon. (Ded@M@tes)
  • Snímek byl natočen na motivy knihy „Fimfárum“ Jana Wericha. (Ded@M@tes)

Reklama

Reklama