Fimfárum 2

Trailer

Čtyři zbrusu nové pohádky pro chytré děti a chytré dospělé z oblíbené knihy Jana Wericha. Klasik animovaného filmu Břetislav Pojar natočil slavný příběh maličkého Palečka, plný zvratů a dobrodružství o jeho cestě do světa a zase domů. Pod vedením Aurela Klimta ožijí tři navzájem si podobní hrbatí bratři. Hrbáči z Damašku přinášejí atmosféru exotického Blízkého východu s pestrostí orientálního vypravěčstvím, ale přitom o věcech nám všech dobře známých. Vlasta Pospíšilová ve Třech sestrách a prstenu vypráví vesnický dekameronský návod o tom, jak pro sázku o prstýnek zblbnout tři milující chotě. A Jan Balej dovolí bratrům Markovi a Koubovi prožít prastarý pohádkový příběh o kouzelném mlýnku, závisti, čertech s originálním vysvětlením jednoho přírodního úkazu v pohádce Moře, strýčku, proč je slané? (oficiální text distributora)

Trailer

Ruadek

Druhé Fimfárum je minimálně stejně precizní svou výtvarnou stránkou, jako to první. Těžko srovnávat, jaké z nich je vlastně lepší či horší a jaká " pohádka " či příběh lépe působí. Vše je závislé jen a pouze na tom, jak se Vám líbí ta která předloha pana Wericha, od čehož se odvíjí vše ostatní. Zde se mi více líbil výběr věcí, zfilmováno jako celek myslím dokonale. **** 6.3.2010 ()

Aleee89

Fimfárum jsem sice nečetla, ale první film jsem viděla, moc se mi líbil, tudíž jsem se ráda podívala i na dvojku. Když to srovnám (tomu se nelze ubránit), vychází mi jednička jako vítěz. Ovšem ani Fimfárum 2 není špatný film. Netradiční pohádky podané skvělým vypravěčem Werichem, pohádky milé, kde jasně vévodí první z nich. Důmyslné detaily, hravá animace, kterou mám ráda, přece jenom za ní vidím tu poctivou ruční práci více než za animací digitální. Jednička vyzobala nejlepší pohádky, proto dvojka nemá tak skvělé kousky, ale i tak je to milý, pohodový film. ()

Radek99

Fimfárum dvě je bezesporu stále vynikající animovaný projekt. Ona ,,werichovština" z toho ale už krapínek mizí. A jestliže v jedničce bylo několik pohádek naprosto unikátních (vlastně téměř všechny, adaptace Lakomé Barky, Až opadá listí z dubu, Franty Nebojsy, a vlastně i titulního Fimfára, snad jen Splněný sen zůstává trochu stranou), ve dvojce žádná podobně výjimečná bohužel už není. Audiovizuální podoba Hrbáčů z Damašku zaostala daleko za tou původní mluvenou, lépe nedopadl ani Paleček (byť v něm exceluje pasáž se Sněžným žroutem a jeho dětmi, asi vrchol celého filmového projektu), Tři sestry a jeden prsten jsou coby pohádka pro dětského diváka příliš nesrozumitelné (děti se na mne stále dokola obracely s dotazy, jak že ty paní ty pány vlastně napálily, což jsem jim nedokázal kloudně vysvětlit), takže ji ocení jen dospělí diváci, a tak coby nejpovedenější osobně vnímám pohádku Moře, strýčku, proč je slané?... ()

kinej

Fimfárum 2, krom toho, že se jedná o výborný film, je také významný úkaz na české scéně. Animaci, ať už se jedná o jakýkoliv způsob u nás už pšeňka nekvete. A tak je zázrak, že se zčistajasna objeví takovýhle filmeček, který navazuje na to nejlepší ze staré školy a nedělá ostudu. Každý animátor si se svou pohádkou poradil jinak a každý bravurně, Kam s na tohle hrabe neosobní a tuctová počítačová animace. Tohle je opravdový kumšt. ()

majo25

Síce poviedkové príbehy nemajú na prvý Fimfárum, ale aj tak je sa na čo pozerať. Naproti tomu je tu aj viac vtipu, čo je len dobré. Najviac zaujme poviedka o Palečkovi - príbeh porozprávaný trochu inak. Poviedka Marek a Kouba je ešte celom znesiteľná, starý známy príbeh o slanom mori a mlyjúcom mlynčeku prerozprávaný inak. Hrbáči z Damašku a Tři sestry sú už ale akési rýchlokvasky. Hodnotenie: 75% ()

• V pohádce „Hrbáči z Damašku“ hodí nosič do řeky dva pytle, u sultána jsou však pytle 3. (Pepy)
  • Snímek byl natočen na motivy knihy „Fimfárum“ Jana Wericha. (Ded@M@tes)
  • Jednotlivé povídky se natáčely ve studiích Anima, Hafan film, Krátký film a studio Zvon. (Ded@M@tes)