Fimfárum 2

Animovaný / Loutkový / Pohádka / Povídkový

Česko, 2006, 90 min

Jednička se mi líbila o trochu víc. Tady mi trochu vadila ta určitá modernizace - televize, rádio, časopis o módě atd., ale jinak byla příjemná pohádka, na kterou se rád podívám znova.(2.7.2009)

V podstate to isté, čo prvá časť. Všetky poviedky sú príjemné, žiadna ma nesklamala a hlas Jana Wericha strčí do vrecka všetky Hollywoodske voiceovery. Vynímať sa to môže ale iba v staršom kine, kde je tak maximálne 50 sedadiel.(2.6.2012)

Jednotlivé příběhy mají své kouzlo. Jsou zajisté humorné, ale objeví se zde i závist a další známé lidské nežádoucí vlastnosti, které v těchto pohádkových příbězích nevyzní vůbec špatně. Jak jsem již napsal, nechybí zde humor, který samozřejmě není k popukání, nicméně je na ,,jiné" úrovni. Tento humor je krásně český a stejně tak i tyto příběhy.(1.1.2009)

Hravé Moře, strýčku proč je slané, vtipné Tři sestry a jeden prsten, exotičtí Hrbáči z Damašku a klasický Paleček vytvořily kouzelný a humorný film. Snad šikovné loutkářské ručičky a mistr Werich spojí síly i na zbývající pohádky.(16.11.2008)

Rozhodně slabší než jednička, byť stále velmi dobrá: 75%(20.3.2017)

• - V pohádce „Hrbáči z Damašku“ hodí nosič do řeky dva pytle, u sultána jsou však pytle 3. (Pepy)

• - Snímek byl natočen na motivy knihy „Fimfárum“ Jana Wericha. (Ded@M@tes)

• - Jednotlivé povídky se natáčely ve studiích Anima, Hafan film, Krátký film a studio Zvon. (Ded@M@tes)