Fimfárum 2

Animovaný / Loutkový / Pohádka / Povídkový

Česko, 2006, 90 min

Jednička byla trošku zajímavější, tady mi to přišlo poněkud jednolité. Hudba na mne místy působila jako Youngův Mrvý muž, nicméně to pro mne stále znamená, že české loutkářství stále žije a je na vysoké úrovni. U DVD potěší množství bonusů, film o filmu se povedl. Prostě dobře udělaný film a hodně povedené DVD. (+ si dejte hvězdičku za Velíška v bonusech)(20.3.2009)

Paleček, Tři sestry a jeden prsten a Moře, strýčku, proč je slané? jsou tři pohádky, které nejsou zajímavé. Nemyslím si, že by byly vysloveně špatné, jen mi zkrátka vůbec neoslovily. Ale Hrbáči z Damašku, to je extra třída. To je to nejlepší, co Werich kdy vymyslel. Klobouk dolů.(2.5.2016)

Po naprosto bezchybném prvním dílu je pro mě dvojka velkým zklamáním. Filmovým zpracováním ztratily část kouzla i některé pohádky, které při pouhém poslechu působí mnohem poetičtěji. Někteří tvůrci trochu moc "tlačili na pilu", aby jejich výtvor byl co nejvtipnější, a zas tolik to nevyšlo (nejvýraznější to je asi v Hrbáčích z Damašku). Celkově to vidím tak na 70%.(21.11.2006)

Od druhého dílu jsem očekával absolutně dokonalé možná dokonalejší povídky než u prvního dílu.Bohužel jsem pořád musel hledat zábavné okamžiky a u filmu jsem se spíše nudil.Nejvíce mě zaujala první povídka (moře,strýčku, proč je slané?).Zachránilo to, jako vždy, Werichovo vyprávění s dokonalou češtinou s jeho slovní hříčky.(10.7.2011)

Nečekal jsem, že pokračování úspěšné filmové předělávky knihy Jana Wericha dosáhne podobné kvality, jako jeho předchůdce. Kupodivu mě pokračování mile překvapilo i ve větší ucelenosti. Příběhy se sice nezdají být tak humorné jako třeba lakomá barka v prvním dílu ale celý film vás spíše přenese do příjemného prostředí a především typického Werichovského humoru.(14.10.2008)

• - V pohádce „Hrbáči z Damašku“ hodí nosič do řeky dva pytle, u sultána jsou však pytle 3. (Pepy)

• - Snímek byl natočen na motivy knihy „Fimfárum“ Jana Wericha. (Ded@M@tes)

• - Jednotlivé povídky se natáčely ve studiích Anima, Hafan film, Krátký film a studio Zvon. (Ded@M@tes)