Fimfárum 2

Animovaný / Loutkový / Pohádka / Povídkový

Česko, 2006, 90 min

• Stejšn

Strašně slabé, oproti prvnímu dílu hrozná nuda. Nechápu i výběr pohádek - proč tu třeba není O rybáři a jeho ženě a místo toho je tu zdlouhavý Paleček? Ne, viděl jsem to jednou v kině, podruhé (už jen části) v TV a potřetí to vidět už nepotřebuju. První film jsem viděl nejméně čtyřicetkrát, to je prostě úplně někde jinde.(3.7.2009)

• RadimFišer

Hodnotím jako lepší a zajímavější jedničky. zejména paleček se sněžným žroutem mě dostal. Obzvláště, když si na konec pohádky vyšlapal sedmimílové boty. Tohle je jeden z mála příběhů, kdy se mi líbí moderní úpravy. Ale říkám si, že by to chtělo vymyslet nějakou novou sférouvou pohádku pro děti, aby na nás mohli vzpomínat. Udělali jsme Pottera, ale co bratři Grymmové? Nebyl by tady někdo, kdo má v hlavě novodobou pohádku? Přispěji ti obdivuhodný autore... Líbilo se mi zpracování, ale neviděl jsem všechny pohádky. Snad příště...(1.1.2009)

Bohužel o něco slabší než první Fimfárum a kvalitativně nevyrovnané. Oproti "jedničce" relativně málo animační invence a drobných vtípků, místy trochu utahané. Dialogy Oty Jiráka mi přišly většinou hodně zbytečné, pohádky mohly myslím velice dobře fungovat i bez nich. Animaci obecně chybí trocha dynamiky -- ne té přeexponované americké, ale změna rytmu nebo střihu by určitě prospěla. Stále však nadprůměr.(25.2.2006)

Tak nevím, ale Fimfárum Dvě mě docela zklamalo. Příběhy jako by zůstaly na půli cesty (a třeba poslední pohádka o Palečkovi mě už fakticky nudila); atmosféře prvního dílu se Dvojka ani náhodou neblíží. Připadalo mi, že se tvůrci soustřeďují (a také spoléhají) především na zpracování, což se na výsledku dost negativně podepsalo. Co naplat, jméno Jana Wericha a osobité technické zpracování na víc než 3 hvězdičky ani náhodou nestačí. 5/10(17.3.2007)

Fimfárum 2 mi, na rozdiel od iných, pripadá rovnako dobré ako prvý diel. Jediný rozdiel medzi týmito filmami som postrehol v tom, že druhá časť ma pobavila ešte o niečo viac. Pri prvom Fimfáru som sa tak maximálne usmial, ale pri druhom som sa niekoľkokrát aj nahlas a schuti zasmial. Myslím, že Fimfárum 2 je jedným z mála pokračovaní, ktoré sú aspoň tak dobré ako prvé diely.(10.4.2007)

• - V pohádce „Hrbáči z Damašku“ hodí nosič do řeky dva pytle, u sultána jsou však pytle 3. (Pepy)

• - Jednotlivé povídky se natáčely ve studiích Anima, Hafan film, Krátký film a studio Zvon. (Ded@M@tes)

• - Snímek byl natočen na motivy knihy „Fimfárum“ Jana Wericha. (Ded@M@tes)