Slavný Myší Detektiv

• USA The Great Mouse Detective (více)

Slavný londýnský výrobce hraček nedávno beze stopy zmizel. Jeho dcera Olivia se obrátí na slavného myšího detektiva Basila z Baker Street s prosbou o pomoc. Basilův rozverný asistent Dr. Dawson a věrný pes Toby také přidají ruku i nos k dílu. Pátrání napříč dlážděnými ulicemi Londýna roku 1897 je zavede k profesoru Ratiganovi, bezcitné kryse. Basilovi se podaří odhalit, že Ratigan plánuje unést královnu, aby se sám stal králem! V zájmu záchrany myšího království bude muset slavný myší detektiv najít způsob, jak zločinnou krysu předat spravedlnosti. (TV Nova)

CheeseFigure

Klasický Disney. V peknej animácií stretávame sympatického výstredného myšieho detektíva Basila, ktorý sa so svojím partnerom, v jednoduchšom príbehu, postaví jednému z najlepších animovaných záporákov, profesorovi Ratiganovi, ktorému svoj hlas prepožičal Vincent Price. Áno, Price je úžasný, ale nesmieme zabudnúť ani na ostatných hercov, ktorí taktiež odvádzajú skvelú robotu, hlavne dabérka Olívie, ktorej smutný hlások vás chytí za srdce. Je to jednoduché, dej rýchlo uteká a okrem humoru sa dočkáme aj emotívnych scén. Dôjde aj na tri pesničky, pričom tá prvá, The World's Greatest Criminal Mind, nám ukáže, akým chladnokrvným zloduchom Ratigan je. A pri tej druhej si až v dospelosti uvedomíme ten sexuálny podtext. Samozrejme, dobrý film potrebuje aj dobré finále, ktoré tu taktiež je. Temné finálne stretnutie dvoch úhlavných nepriateľov, pri ktorom má nejeden zimomriavky. Zaujímavé, že tento počin nie je až tak známy, je to škoda. ()

drkaldj

Řekl bych typ animáku, na který se můžou dívat děti společně s dospělými. Krátké, ale ne zas moc. Na příběh to pěkně stačí a přitom se nikam nespěchá. Jen mám obavy, jestli to není na některé citlivější děti moc temné. Ale za mě v pohodě kreslená verze Sherlocka. ()