Film vypráví o dívce Michelle, která je od mala hluchá a slepá. Rodiče ji chtějí dát do ústavu, ale jednoho dne se objeví svérázný učitel, který se z divokého zvířete pokusí udělat lidskou bytost. Vzniká tak hluboké pouto na celý život. Na konci cesty se však role obrátí. Učitel trpí Alzheimrovou chorobou a je to právě Michell, která jediná mu může pomoci si vzpomenout. Zde také vlastně příběh začíná a skrze Michell je nám celý vyprávěn. Vzorem pro tenhle film je oscarový THE MIRACLE WORKER z r. 1962. (berg.12)

tEnCo

Krásny film plný ľudskosti a odhodlania pomôcť "blížnemu svojmu". Film o sile, vôli a boji proti nepriazni osudu. Niekedy na mňa pôsobil až "čiernohumorne", no zrazu sa zmenil v drámu, z ktorej som mal ťažkosť na srdci. Nielen korejci vedia natočiť "zimomriavkovú" drámu. Jedným slovom krása. Neraz som sa pristihol, že premýšľam nad tým, aké to je nevidieť a nepočuť zároveň. Hrozná predstava, však? ()

Mik_e

První indický film, který jsem měl tu možnost vidět, a hnedle trefa do černého. Ehm. Velice silný film (člověk se jen vcítil do hlavní postavy, a běhal mu mráz po zádech...ta představa - nevidět, neslyšet), navíc podpořený úžasným herectvím hlavních protagonistů. nebo mě se to alespoň moc líbilo. Řekl bych, že mi to asi bude stačit jednou - tyhle filmy se nezapomínají.. ()

polonius

Film jako střižený podle mustru MIlionáře z chatrče , čili Oskar pro Bollywood mohl přijít klidně o 3 roky dříve. Herecký projev představitelek (dětské i dospělé) postižené dívky je velmi expresivní, a o to víc možná pravdě bližší ) totéž platí i o chování a výchovných metodách učitele ). Nejsem si jistý , že by tohle v Hollywoodu prošlo. Třeba podotknout, že je to celému filmu ku prospěchu. Přeslazené epizody a konec už vnímám jako nutné zlo přítomné ve většině filmů (nejen) indické provenience. ()

DJ Kritik

Neskutočná sila človeka, neskutočne silná vôľa a najmä pomoc môže každý každému. Príbeh nevidomej a nepočujúcej dievčiny, ktorá po rokoch pomáha svojmu učiteľovi, v boji so zákernou chorobou.............. ............ ............ ....... ..... ..... ................ Vtiahnutie do deja: ***** Realita:**** Citlivosť podania: ***** ()

Hird

Trochu patetické. Vlastně spíš hodně patetické, Black má jediné štěstí, že je indický - v orientálním hábitu všechna ta klišé kupodivu nepůsobí zdaleka tak strašně jako by tomu bylo kdyby to byl film třeba americký... Takhle mu leccos odpustíte. ()

ondro1511

Tak toto je film ktorý si človek pozrie iba raz. Pôsobil na mňa ako jednoúčelový film - so snahou dotknúť sa diváka a uľútostiť ho k smrti. Aj tie typické bollywoodske prvky sa tu pred nami neskryjú. Svoj účel táto dráma možno plní, s takým krivkaním ako sme videli u hlavnej protagonistky ale moc dobrý dojem vo mne nezanechal. ()