Love Comes to the Executioner

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2006, 89 min

PROBOHA! Kdo tohle vymyslel. Absolutně, maximálně neuvěřitelný film, zcela padlý na hlavu a tak upřímný, až se z toho jednomu srdce zachvěje. Jak by řekl Bernard Black: "Budete se smát, budete brečet, změní vám to život." Už jenom ta synopse stojí za to, ale tam je tolik dalších detailů, ze kterých jsem šla do kolen. Většina dialogů je na hranici neobratného neumětelství a totální geniality. Je toto nějaký manifest nového dadaismu amerických artových filmů? Řekla bych, že s trochou cílené propagace by z tohohle filmu mohl být rozkošným inside jokem pro intelektuály, které nemají nic jiného na práci. Když Jeremy zpívá na své cestě "American Pie", opravdu upřímně mám chuť dát si ruku na srdce.(20.11.2014)

• - Postava vraha Chicka Prigusivace (Jeremy Renner) má ve své cele na zdi vyvěšený velkoformátový plakát skutečného sériového vraha Jeffreyho Dahmera. Renner si tohoto vraha zahrál ve filmu Dahmer (2002). (Morien)

• - Příjmení některých postav jsou převzata ze srbštiny. Prigusivac znamená tlumič, Bauk znamená bubák a Cetnik je samozřejmě četník. Tato slova se ale v srbštině nikdy jako příjmení nepoužívají. (Morien)