Joshuu sasori: Kemono-beya

Female Prisoner Scorpion: Beast Stable

Drama / Thriller / Krimi

Japonsko, 1973, 87 min

Šunja Itó

"Trojka" se od svých předchůdců liší především tím, že je Sasori na svobodě a ve vězení se odehrává jen zlomek filmu. Důležitým prvkem je tragický osud prostituující se Yuki, motiv incestu je ztvárněn tak působivě, že bledne závistí i sám Oidipus (to samozřejmě nemyslím úplně vážně;). Watanabeho postava je již, bohužel, mrtvá, po Natsuyagim a Tourovi zde však exceluje, jako vždy skvělý, Mikio Narita. Finále je ještě o chlup přitaženější než obvykle, ale to nijak zvlášť nepřekvapuje - realističnost je v celé sérii zásadně podřízená stylizaci a dlužno podotknout, že v mých očích je to tak zcela v pořádku.(4.10.2010)

• DAJAAAA

Žadna slava,je to takove teatralni(10.11.2017)

Tento díl je naprostá bomba, je o několik levelů výš, než předchozí dva. Jednak se už neodehrává tolik ve věznici, ale hlavní hrdinka Sasori je na útěku před policií ve městě. Zde se seznámí s dívkou, která dělá prostitutku, aby uživila sebe a svého mentálně retardovaného bratra. Jenže tato dívka to dělá "na vlastní pěst", takže to brzo drsně pocítí od místní mafie. Ta ji také brutálním zákrokem připraví o její nenarozené dítě a Sasori je uvězněna do klece s ptáky (voliéry). Jak známe však naši hrdinku, její pomsta bude nakonec do puntíku promyšlená a pro oběti strašlivá ... Třetí díl se vyznačuje mnohem větší dynamikou, pěkně odsýpá hned od začátku, obsahuje mraky brutality a neuvěřitelně perverzních a šílených nápadů. Skutečný klenot mezi japonskými revenge-explotation filmy, byl jsem vyloženě nadšen!!(23.1.2009)