Takový ten nenápadný snímek s pomalejším rozjezdem a v podstatě nekomplikovanou zápletkou, který ale, pokud má člověk trpělivost, může nabídnout slušnou atmosféru díky hereckému obsazení, lehce parodické nadsázce a chemii mezi jednotlivými postavami. Je to příběh pojišťováka, který ve sjednávání pojistek vidí druhotnou stránku svých příjmů, protože tu hlavní tvoří pojistné podvody včetně likvidace pojištěných. Práce je to namáhavá, a tak začne ke stáru pociťovat syndrom vyhoření, který vede k osudové chybě. Naštěstí v tom nejede sám a ostatní pojišťováci včetně nestora povedené partičky skvěle zahraného Philippem Noiretem mu podají pomocnou ruku. Nebo ne? Díky zajímavému soundtracku je to slušná pociťovka, ke které mám vztah i díky tomu, že jde o poslední snímek mého oblíbeného Philippa Noireta. Svého stařičkého podvodníka a příležitostného vraha si zahrál s velkou chutí a líbil se mi víc než ve svém předchozím snímku Prohnilí 3, kde mi připadal vážně nemocný. Celkový dojem: 65 %.(31.12.2009)

Vysílala TV Prima... // Poměrně hodně zajímavá podívaná, kterou jsem náhodou chytla, když začínala v TV. Scéna, kdy jeden muž prosí druhého, ať ho zastřelí, přičemž celou dobu žil v tom, že bude zastřelen, je výborná!(18.12.2009)

Veľký podiel na pozerateľnosti inak slabučkého námetu, mala sarkastická a čiernohumorno štipľavá pozícia spracovania, ktorá aspoň ako-tak podporovala skoro neznesiteľnú nudu. Keď si po filme zhodnotíte distribučný preklad, aj ten sa týka obrazného pomenovania, nie thrillerovej stránky, ako naznačuje obal. Pofrancúzštenosť je jednoducho cítiť. 55%.(19.12.2007)

Poslední vystoupení před kamerou Mistra Noireta. :-((18.12.2009)

• Tamdydam

Nějak nevím, co si o tom myslet. Každopádně mám určité morální limity, přes které ani jako filmový divák nejdu. Dokážu si ještě užít filmy jako Bonie a Clyde, Butch Cassidy a Sundance Kid, Prohnilí,... zkrátka filmy, jejíchž hlavními hrdiny jsou více či méně zavržení hodní zmetci. Ale přesto se pro ně najde důvod k určitým sympatiím. Ovšem mít sypatie k dvojíci sešlých vrahů, kteří bez milosti likvidují své klienty za účelem vlastního obohacení, to nedokážu. Nikdo mě k tomu samozřejmě nenutí, ale tento film je podle mne nastaven tak, že si ho bez těch zmíněných sympatií opravdu neužijete(17.12.2010)