Ples příšer

Hank Grotowski je bachař pracující v oddělení pro odsouzené na smrt. Pracoval tady už jeho otec a současně tu dělá i syn Sonny. Celá rodina má rasistické sklony, Hankova manželka spáchala sebevraždu stejně jako jeho matka a Hankův vztah s otcem je stejně katastrofální jako se synem. Citově strádající Sonny si nakonec dobrovolně vezme život a Hank okamžitě opouští zaměstnání. Ještě předtím však oba asistují u popravy černošského vězně Lawrence Musgrovea, jenž po sobě zanechává otylého syna a pohlednou manželku Leticii, s níž se Hank náhodou seznámí. Pracuje totiž jako servírka v restauraci, kde se občas stavuje na šálek kávy. Jednou večer ji odveze domů a po pár skleničkách se jejich letmé přátelství zvrhne ve vášnivou romanci. Až ráno se Hank z fotografie dozvídá, s kým měl tu čest. To, že asistoval u popravy jejího manžela, však Leticii raději zamlčí. Je však jen otázkou času, kdy na choulostivé okolnosti nového vztahu přijde sama.

Herečka Halle Berryová byla za svůj výkon oceněna Oscarem a Stříbrným medvědem na MFF v Berlíně 2002. (oficiální text distributora)

JARDAHONDA

Ples Příšer patří k mojim oblíbeným filmům. Hank Grotowski se ve filmu představí, jako bachař, který se podílí na vraždě odsouzeného manžela Halle Berry. Nic netušící Halle má poměr s tímto bachařem.. Po té začíná vycházet na povrch pravda a drama může začít.. ()

Alesss

Sem si řikal - oscarová Berryová v romantickým dramatu, tak tohle asi fakt nemusím... Ale nakonec jsem se odhodlal a uznávám - tohle mě dostalo. Sice tu kdekdo slintá o výkonu Thortona (což beru jako samozřejmost), ale Berryová byla opravdu, opravdu, opravdu vynikající. Myslím, že něco takového už ze sebe nikdy nevyždímá, pokud jí opět někdo nenabídne roli, kde bude moct hystericky ječet nebo šoustat na iks způsobů. A to nemyslím jako urážku, ale jako kompliment. Fakt! ()

Jorge K

Film jsem viděl opravdu s řádným časovým odstupem. I když příběh čerpá ze silného sociálního motivu, přiznám se, že jsem to sotva dokoukal. Oscar pro HB rozhodně ne, BBT předvedl mnohem víc a lépe. Vysokému hodnocení 80% nerozumím, tak dobrý ten film přece jen není. Nebo? Určité stavební prvky jsou v pořádku, ale jako celek ta stavba nemá dobrou statiku a padá. ()

heylinn

Nevím jestli jsem si pod přečtením názvu představovala přesně tohle,ale když představu otočím o 180 stupnů,tak to bylo vlastně hezký.Občas bych B.B.Thortnovi jednu vrazila,ne za skvělý herecký výkon,ale za to,že mi byl krajně nesympatický zatím v každém filmu.No nic,Halle bylá úžasná,krásná a tohle všechno,Heath.......zajímavé :)dál to nebudu komentovat.Děj je zábavný,ke konci se film pěkně rozjede. ()

phoenix9

V dobe uvedenia , a na prvé vzhliadnutie , sa mi ten film páčil viac. Druhé a teraz tretie vzhliadnutie, už bolo slabšie, akoby sa film trošku vliekol , ale dej a námet je zaujimavý . Billy Bob hlavne a Halle Berry tiež dokážu film utiahnúť a hlavne vdaka nim má film štyri hviezdičky a nie tri ako som najprv plánoval dať...70 % ()

honza.g

Příběh popsaný stručně vyznívá nepravděpodobně, ale provedení je velmi uvěřitelné. Skvělá psychologie postav, je vidět vývoj v názorech. ()

Liesel1

Film má dobrý potenciál, který ale nebyl moc využitý. Sex a rasismus hrají ve filmu hlavní roli, a to mi přijde málo. Jistě, film se snaží zachytit i takové věci, jako nepředstavitelnou bolest ze ztráty vlastního dítěte, jenže s takovými věcmi je tam většinou zametenou větami typu "Byl to slaboch" nebo "Byl tlustý", žádného velkého smutku se člověk nedočká, a když už, tak je to hned zaplácnuto "nejdelší sexuální scénou v dějinách kinematografie". Konec je ale poměrně dobrý. Za sebe film doporučit nemohu, ale někomu jinému se to třeba líbit může. Filmu dávám dvě hvězdičky. Tu první za zachycení problematiky společnosti - tresti smrt, rasismus, sebevraždy... -, tu druhou za snahu a některé lepší scény. ()

Ganka

Drama o tom, jak rodiče obližují svým dětem a jak se jim to vrací. A samozřejmě také jistý rasový problém, vztahy a psychika. Jeden z těch filmů, kdy jsem se nervózně dívala na čas a říkala si "ještě hodina? ach ne..." Pak se to začalo trochu rozjíždět. Halle Berry podávala výkon, za který by se nemusela stydět i průměrná pornoherečka. Takže místo Oscara bych jí spíš dala nějakého toho Zlatého ptáka, nebo co to v pornobranži udělují. Film má dost slabých okamžiků, ale myslím, že poměrně dobře vyjadřuje ztracenost duší ze ztráty blízkého. ()

ciapok

Minimalistické, strohé, aj keď emotívne a drsné (niektoré momenty prišli ozaj nečakane a zamrazili) - tak to mám rád. Ku kontroverznému sexu Halle Berry ... možno som deformovaný z porna, ale toto určite nebolo nejak ultra explicitné, práveže vkusne zostrihané a zároveň dostatočne erotizujúce. Taktiež Halle celkovo zahrala veľmi presvedčivo svoju rolu. To, čo ma tu zaskočilo, je samotný odkaz filmu. Nemám potrebu jasne uzavretých koncov a naservírovaných záverov, no absolútne som nenašiel zmysel - alebo ním bolo, že (dedične) citovo vyprahnutý chlap, zrejme iba formálny rasista, si SPOILER_SPOILER_SPOILER_pokojne nechá svojho syna streliť do srdca guľku a neskôr svojho (taktiež citovo vyprahnutého a buranského) otca odpráši do starobinca, aby sa mohol s veľkou ochotou starať (predovšetkým vaginálne) o nádhernú, mladučkú, zraniteľnú a predovšetkým od neho závislú čokoládku ? Toto je nepochybne snom všetkých buranov a sebcov, ale neodnášam si z toho do života nič. Len pre toto som váhal ubrať jednu hviezdu .... štyri však, s odkazom na úvod komentu, nechávam. ()

Caesarion

Naprosto brutální film plný bolesti,smrti a věcí jako rasismus, sex za peníze, sebevražda, trest smrti , vlastně celé je to jen o trestu a kdo si co zaslouží víc a nebo míň. ()

Sejkorka

Začnu takhle : "Film se také proslavil jednou z nejdelších scén sexuálního aktu (tvrá zhruba tři a půl minuty) v dějinách kinematografie. Herci navíc před kamerou nic nehráli a měli skutečný pohlavní styk, " píše uživatel (duklak2) . To je fakt síla, ale oni to hrají fakt opravdově! A i kdyby , BB Thortonovi lze jen závidět, neboť Halle Berry je neskutečně sexy. Pár stíhá jedna tragedie za druhou (oba ztratí syna, ona přijde o práci, bydlení, on musí dát nerudného otce do pečováku ...) Navíc on mačkal čudlíky při popravě jejího manžela na elektrickém křesle. A stejně nakonec k sobě najdou cestu a těší se na pumpu s jejím jménem (Leticia). Výborný film  a Ocscar pro Hale Berry. ()

trilobit4

Halle Berry a Billy Bob Thorton v hlavních rolích dramatu s romantickými prvky. Není to snadný film. Oba hlavní představitelé se k erotické scéně ve filmu obsažené vyjádřili, že to bylo doopravdy. Sice tomu nevěřím, ale Halle byla moc krásná. Připadá mi to takové chtěné. Chtělo to být hlubokomyšlenkové a se nepovedlo.  Ale určitě se to  vidět dá ()