Ďábelský Santa

Santa's Slay

Diabolský Santa

Komedie / Fantasy / Horor

Kanada / USA, 2005, 75 min

Vánoční masakr. Satanův syn Santa Claus jako dvoumetrová hora svalů (prostě Bill Goldberg) se konečně zprostil své prohrané sázky, podle které nesměl tisíc let nikoho zabíjet a místo toho byl povinen rozsévat všude kolem vanoční pohodu, číst dětský dopisy, doručovat dárky a podobný hovadiny. Santa je ale pořádnej zmrd a jakmile se tohoto závazku zbavil, hned se vrátil do normálu - to znamená s požitkem hláškovat a kosit co se dá v Den zabíjení (pro nás oběti stále ještě Štědrý den). Goldberg zmáknul svojí roli výborně, tenhle film je hovadina ale bavil jsem se skvěle. Šťastný a veselý! I'm Santa Claus, not fuckin' Dracula!(24.12.2007)

Tak takhle to má vypadat film běží 75 minut a já se neměl čas ani nadechnout :D Hned ten začátek jak tam všechny rozseká, já se tlemil tomu ještě tejden, ale byli tu spousta scén u kterých jsem se za břicho popadal. Lidi co chcete víc, tady vám nabízí film 75 minut zábavy a vy hodnotíte takhle??? Měl by mít tak přes 80 % a říkejte si co chcete :D :D :D(9.7.2011)

Příjemná vánoční blbost. Kdy konečně naděluje ten pravý Santa. Zvlášt úvod zmasakrování hostiny bylo moc pěkný. Stejně tam čistka v bordelu. Na můj vkus bych tam dal víc krve a vtipu. Ale i tak jsem se slušně bavil a naštěstí to nebylo moc dlouhý, což bylo v pořádku. Určitě lepší varianta na Štědrý večer než dokola ohraný Tři ořechy....(1.12.2013)

Fantastický úvod a neodolatelně obskurní idea jsou důvody, proč si tahle záležitost ode mě odnáší celé tři hvězdičky. Pokud si ale o Santa's Slay chcete myslet jen to nejlepší, rozhodně ho vypněte už po úvodních titulcích, a nechte si pak někým vyprávět, o čem to vlastně bylo. Po počáteční divoké jízdě vás totiž čeká jen pomalé utonutí v rozbředlém a uprděném bahně zoufalého nevkusu a bezmocné nudy. Ne, žádný nový "Muž se třema rukama". Nic tak přitažlivě odpudivého se tady bohužel nekoná. A to to zpočátku vypadalo tak slibně... Je dobré vědět, že tohle určitě není první případ, kdy se Santa objevuje v humorně horrorových vodách. Stačí vzpomenout na "And All Through The House", jednu z prvních (a nejslavnějších) epizod Tales from the Crypt, režírovanou Robertem Zemeckisem. Na druhou stranu je třeba uznat, že Štědrý den jako Den zabíjení - to má opravdu něco do sebe!(24.12.2006)

• BaronX

Ze začátku docela gut, čistka v stupidní rodině - to byla docela pecka, ale postupem času to vyšumělo do ztracena. Chyběl tomu srozumitelnej děj, kvalitnější herci a závěr ... škoda mluvit (i to parádní vyvražďování postupem času sláblo - že by se tvůrce zalekli reakcí diváků?). Ale ten santa byl řízek, velmi příjemná změna od těch přeslazenejch tlouštíků. Hou hou hou !!! Každopádně dobrý záměr, slabé zpracování. Ta jedna hvězda je za Billa Goldberga.(9.5.2009)